

Технології
Український кешбек-сервіс залучив 3 млн доларів інвестицій
Німецький інвестор AB Capital Group вклав $ 3 млн в український кешбек-сервіс LetyShops. За 2 роки роботи на нових ринках LetyShops не просто став новим гравцем, але і лідером в Іспанії, Польщі та країнах Латинської Америки. Про це повідомляє tech.liga.net з посиланням на AIN.ua.
Заснований українцем LetyShops планує отримати ще один раунд інвестицій в першому півріччі 2021 року. Кошти планують витратити на масштабування продукту на нових ринках. У компанії сподіваються, що інвестиції допоможуть збільшити прибуток LetyShops на третину за рахунок більш агресивного масштабування.
Хто такі LetyShops?
LetyShops – найбільший кешбек-сервіс в Україні і країнах СНД. З 2019 року сервіс розпочав міжнародну експансію, вийшовши на ринки Іспанії, Німеччини, Польщі, Індії та країн Латинської Америки. Наразі сервіс доступний сімома мовами (українська, російська, іспанська, англійська, польська, німецька, португальська), співпрацює з 2400 інтернет-магазинами практично у всіх категоріях e-commerce, а кешбек повертає більше 12 млн користувачів. За даними SimilarWeb, сайт LetyShops в травні 2020 року відвідали 4 млн осіб.
“За 2 роки роботи на нових ринках, LetyShops не просто став новим гравцем, але і лідером в Іспанії, Польщі та країнах Латинської Америки. В червні 2020 прибуток компанії від« нових ринків» вже склала більше 30%. Зараз ми сфокусовані на подальшому зростанні. Націлені закріпити позиції в Іспанії, Польщі, Латинській Америці, обігнати конкурентів в Німеччині та Індії, а також вийти на нові ринки “, – розповіли в компанії.
Що відомо про AB Capital Group?
AB Capital Group володіє кластером IT-компаній, зосереджених навколо глобальної партнерської мережі Admitad, яка в минулому році згенерувала більше $ 5 млрд рекламного доходу. Це вже не перша інвестиція компанії в LetyShops.
Фото: dou.ua


Технології

Укрзалізниця розглядає можливість використання сучасних технічних засобів для запобігання крадіжкам, зокрема, квадрокоптерів та потужних відеокамер.
Про це пише Уніан з посиланням на директора Офісу з безпеки Укрзалізниці Михайла Ясельського за підсумками його зустрічі з представниками бізнесу.
Зазначається, що “Укрзалізниця” звертатиметься до правоохоронних органів щодо посилення співпраці та оперативного реагування на факти розкрадань залізничних вантажів.
Читайте також: Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків
Прес-служба також повідомила, що учасники ринку вантажоперевезень також запропонували обмін інформацією про динамічне зважування поїздів у русі, що дозволить оперативно виявляти найбільш проблемні точки на маршрутах їх руху.
Що цьому передувало
“Укрзалізниця” у 2020 році зафіксувала майже на 42% менше випадків незаконного втручання в роботу своїх філій – 338 випадків у 2020 році проти 579 у 2019 році.
Читайте також: Укрзалізниця торік придбала 28 нових пасажирських вагонів
Серед зафіксованих правопорушень, зокрема, 78 повідомлень про встановлення вибухових пристроїв на вокзалах, у рухомому складі та інших об’єктах. Також було зафіксовано 111 крадіжок та випадків розукомплектування рухомого складу, 48 випадків накладення на рейки сторонніх предметів, 31 випадок перекриття руху поїздів сторонніми особами, 5 випадків кидання сторонніх предметів до рухомого складу.
Охорона поїздів
4 березня 2020 року акціонерна компанія “Укрзалізниця” спільно з Національною поліцією України організувала супровід працівниками поліції двох пасажирських поїздів далекого прямування.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
18 січня 2021 року стало відомо про те, що “Укрзалізниця” планує підвищити рівень безпеки в приміських поїздах. Зокрема йдеться про встановлення камер відеоспостереження.
Нагадаємо, між Києвом та Тарасівкою запускають модернізований електропоїзд.
Як ми повідомляли раніше, Укрзалізниця планує відновити курсування Інтерсіті Київ-Перемишль.
Головне фото: unian.net.
Технології

Уже близько 30 тис. родин в Україні перейшли на сонячні електростанції, інвестувавши 600 млн євро.
Про це повідомляє пресслужба Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності, передає Укрінформ.
“Станом на кінець 2020 року в Україні налічується більше 29900 сімей, які встановили сонячні панелі. Їхня загальна потужність сягає 780 МВт. Обсяг вкладених інвестицій у домашні СЕС становить 600 млн євро”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: На Запоріжжі готують до запуску БіоТЕС
У Держенергоефективності зазначають, що така генерація є ефективною, оскільки виробництво електроенергії відбувається у точці споживання.
“Крім того, важливо зазначити, що в Україні вже побудовані потужності, що виробляють обладнання, зокрема для сонячних електростанцій. Так, завод KNESS у Вінниці має потужність випуску сонячних панелей на 400 МВт у рік. Тобто, кошти, сплачені за обладнання, залишаються в Україні, створюючи нові робочі місця, збільшуючи надходження податків до бюджетів”, – наголосили у відомстві.
Читайте також: Норвезька компанія запустила на Черкащині сонячну станцію
Географія встановлення
До трійки регіонів-лідерів за кількістю встановлених домогосподарствами СЕС входять:
- Дніпропетровська область – 4184;
- Тернопільська – 2512;
- Київська – 2350.
Станом на на кінець 2019 року в Україні налічувалося близько 22 тис. родин, які перейшли на СЕС. Два року тому, на кінець 2018 р., таких родин було у 4 рази менше – лише 7450.
Фото: news-media.stanford.edu
Технології

У Харкові встановили дві швидкісні зарядні станції YASNO E-mobility потужністю 50 кВт.
Про це повідомляє видання itc.ua.
Зазначається, що зарядні станції встановлені на АЗС Shell (вул. Героїв Праці, 9Б) та на паркінгу автосалону Audi (вул. Шевченка, 135).
Що відомо про зарядки?
Кожна станція дозволяє одночасно заряджати два електрокари через порти 50 кВт постійного та 22 кВт змінного струму. За 20 хвилин можна підживити авто до 80% та поповнити запас ходу на 100-125 км пробігу (в залежності від марки авто та режиму їзди).
Читайте також: Скільки електромобілів купили українці у 2020 році
Розрахуватися за послугу зарядки можна у мобільному додатку YASNO E-mobility. Він також допоможе дізнатися, чи вільна зарядка у даний час та умови паркування біля неї, переглянути історію зарядних сесій та запустити процес заряджання.
Наразі мережа YASNO E-mobility налічує вже 29 швидких зарядних станцій 50 кВт для електрокарів у Києві, Дніпрі, Харкові та на трасах у напрямках з Києва до Одеси, Львова та Полтави. У розвиток мережі зарядок за 3 роки YASNO інвестував 34,2 млн грн.
Читайте також: Укртелеком встановив 45 зарядних станцій для електромобілів у Києві та передмісті
Нагадаємо, у 2020 році у Харкові за адресою вул. Плеханівська, 126, оф. 127 відкрився енергоофіс постачальника електроенергії та газу YASNO для продажу послуг та обслуговування корпоративних клієнтів. В енергоофісі бізнес-клієнти можуть отримати консультацію, укласти з YASNO договір на постачання електроенергії та газу для своєї компанії, замовити енергоефективні товари та послуги, а також зарядні пристрої для електрокарів. З 1 січня 2021 року юридичні особи з приєднаною потужністю до електромереж понад 50 кВт вийшли на вільний ринок та мають обирати постачальника електроенергії, обираючи найбільш вигідний тариф та якісний сервіс.
Фото: itc.ua