Mantis Analytics залучила найпотужнішу в Східній Європі команду на початку роботи і створила стартап, який працює і в державному, і в приватному секторах. У планах — вихід на іноземні ринки, в США та Європу.
Про це повідомляє Федоров в своєму Telegram-каналі.
Історія компанії Mantis Analytics
На початку повномасштабного вторгнення була великої кількість російських фейків. Група українських розробників зібралася разом у одному з AI-чатів. Їхньою метою було — придумати способи боротьби з пропагандою. Відтак народжується команда Mantis Analytics, яка вирішує використовувати штучний інтелект для цієї місії.
Розробники створюють онлайн-платформу, яка в режимі реального часу і на основі штучного інтелекту моніторить російський інформаційний простір і шукає вкиди. Після успішного тестування команда почала масштабувати продукт. Далі це все переростає в більший проєкт — і починається співпраця з Радою нацбезпеки та оборони (РНБО).
Команда наголошує на тому, що їхні розробки значно посилили можливості РНБО, адже автоматизували процес моніторингу російського інформаційного простору. Близько 80% звітів, що надходять від Mantis Analytics, РНБО приймає без будь-яких додаткових змін від аналітиків. Це є дуже значущим результатом, свідченням про успішну співпрацю та високу ефективність використання штучного інтелекту в боротьбі зі злоупотребами та маніпуляціями в інформаційному просторі.
Минулого року команда отримала перший контракт від американського аналітичного центру, зареєструвала компанію, а ще залучила грант на $25 тисяч від українського кластеру оборонних технологій Brave1. Гроші пішли на допрацювання платформи.
Brave1 – це кластер підтримки Defence tech розробок в Україні.
Нагадаємо, що Україна стала партнером Північного інституту інтероперабельності.
Також ми повідомляли, що в Дії вже зʼявилися освітні документи.
KillHouse.academy відкриває нову FPV-школу для військових і цивільних у Черкасах. У ній навчають керувати дронами, які стали невід’ємною частиною сучасного поля бою.
Про це повідомляє Третя окрема штурмова бригада на своїй сторінці у фейсбуці.
Про школу
Інструкторами школи стали бійці Третьої штурмової бригади, які самі використовують FPV-дрони в бойових умовах. За 6–9 днів учасники отримують практичні навички, які допоможуть не лише на фронті, а й у цивільному житті.
Українська гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» за перші два дні після релізу продалася тиражем у мільйон копій. А ще більше користувачів приєдналися до пригод у Зоні через Game Pass.
Ажіотаж довкола «S.T.A.L.K.E.R. 2» позначився навіть на інфраструктурі — українські провайдери Triolan і «Ланет» повідомляли про тимчасове зниження швидкості інтернету через масові завантаження гри.
«S.T.A.L.K.E.R. 2 видав потужність понад 9000 і розковбасив Інтернет на 6 годин», — пожартував директор провайдера «Ланет» Маріан Івасюк.
Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.
Фото обкладинки: гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля».
Компанія Buntar Aerospace презентувала новий розвідувальний дрон вертикального зльоту та посадки Buntar-1. Розробка створена спеціально для роботи в умовах сучасного бою, враховуючи реальні потреби військових.
Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.
Про нову розробку
Buntar-1 призначений для розвідки в реальному часі, наведення, коригування вогню ствольної та реактивної артилерії, а також фіксації наслідків ураження. Його тестували на Харківському напрямку, де аеророзвідники відзначили якість передачі відео без затримок та стабільність зв’язку, навіть під дією ворожих РЕБ-систем.
Дрон обладнаний унікальним програмним забезпеченням, яке автоматизує роботу екіпажу та підвищує ситуативну обізнаність. Радіус дії Buntar-1 складає близько 50 кілометрів, а його опанування досвідченими операторами займає всього три доби.
Один із творців дрона є бійцем Сил безпеки й оборони, тож Buntar-1 розробляли з урахуванням бойового досвіду. Завдяки цьому інженери змогли створити систему зв’язку, яка працює навіть в умовах активної протидії РЕБ.
Компанія вже працює над вдосконаленням. У новій версії, Buntar-3, очікується збільшення часу перебування у повітрі до трьох годин, що розширить можливості безпілотника.
Нагадаємо, що Сили оборони отримають всюдихід-амфібію для роботи в екстремальних умовах (ФОТО).
Фото обкладинки: скріншот з відео Міністерства цифрової трансформації.
Коментарі