

Суспільство
Український фонд стартапів оголосив переможців 23-го і 24-го Pitch Day
Оголосили переможців 23-го і 24-го пітчів, організовані Українським фондом стартапів.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі Фонду.
Свої ідеї презентували 24 команди. На засіданні Наглядової ради Фонду вирішили профінансувати 13 із них на загальну суму розміром $425 тис.:
Стартапи на етапі pre-seed (грант $25 000):
- GeronCore — a living heart. Нове поколінням кардіо імплантів для дітей з вродженими вадами серця (Київ).
- AGRO BI. Business intelligence платформа для управління ризиками та збільшення врожайності в агробізнесі. Надає інформацію про сходи рослин та наявність бур’янів на основі високоточної зйомки з дрона і власних нейронних мереж (Київ).
- Harmix. Інтелектуальний сервіс, який за лічені секунди автоматично підбирає потрібну музику для вашого відео (Київ).
- Erudito. Мобільний додаток, який дозволяє дітям вивчати шкільні предмети в ігровому форматі (Харків).
- Ademrius. Веб платформа для автоматизації роботи медичних установ через впровадження онлайн запису на прийом до лікаря та ведення електронної історії хвороби пацієнта (Львів).
- Librarius. Мобільний додаток для підбору, купівлі, оренди та безкоштовного читання літератури в електронному та аудіо форматах (Київ).
- Artera. Ручка-маркер, що може писати або малювати будь-яким кольором (Київ).
- Supplio. Інтегрує постачальників косметики зі своїми клієнтами, забезпечуючи автоматизоване управління замовленнями на основі фактичних запасів (Київ).
- AutoBI. Сучасна система для автомобільної та дотичних сфер, яка допомагає налаштувати і оптимізувати процеси управління автопарком (Київ, Львів).
Стартапи на етапі seed (грант $50 000):
- Effa. Екологічно чисті одноразові гігієнічні продукти, виготовлені зі 100% перероблюваних та відновлюваних матеріалів (Київ).
- CareTech.Human. Автоматизоване, неінвазивне та доступне рішення для щоденного скринінгу здоров’я, раннього виявлення та моніторингу діабету (Київ).
- SmartReader. Заняття для дітей 6-16 років зі швидкого читання та розвитку пам’яті з використанням гейміфікованої онлайн платформи (Рівне).
- Fiway. Якісний інтернет для транспорту, який працює в будь-якій країні світу (Харків).
Основними критеріями оцінки проектів є: команда, ринок, доцільність фінансування, ідея (для pre-seed)\продукт (для seed), стратегія розвитку.
Повний запис 23-го пітчу можна подивитися на офіційному ютуб-каналі за посиланням, а 24-го — за цим.
Довідка
Український фонд стартапів є державним фондом, місія якого – сприяти створенню та розвитку технологічних стартапів на ранніх стадіях (pre-seed та seed), з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів.
Читайте також: В Україні оголосили конкурс стартапів «Екомрія»
Крім традиційних грантів pre-seed\seed Фонд також надає можливість перспективним стартапам отримати новий тип гранту для проходження навчальних програм відомих українських та міжнародних акселераторів. Грантова акселераційна програма Фонду має на меті збільшити кількість успішних стартапів, підвищити їх кваліфікацію та вдосконалити навички, які стосуються розвитку бізнесу і не тільки.
Нагадаємо, «Перший Могилянський Хакатон» оголосив фіналістів конкурсу екостартапів.
Головне фото: itc.ua.
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Люди в коментарях жартують, що цей ролик може слугувати рекламою банку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів / ок та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука . Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Проєкт благодійна організація втілює спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани / ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці ораганізатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року.
Щоб долучитися — заповнюйте анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо.
Щоб стати волонтером — надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки з фейсбук-сторінки ветерана Івана Романа
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими