Суспільство
Український бренд Takamaka випускає пазли з малюнків дітей, які постраждали від війни (ВІДЕО)
Це історія про те, як діти-переселенці допомагають іншим дітям. Малі, що постраждали від війни, малюють пазли. А на отримані з продажу кошти сотні інших дітей проходять психологічну реабілітацію.
Takamaka – український бренд, що розробляє настільні ігри. Роблять настілки для компанії, дітей та дорослих різного віку.
До повномасштабної війни їхні ігри створювали дизайнери та художники.
«Коли ми побачили, що все зупинилося, немає продаж і нам треба себе якось приділити, крім інших наших волонтерських справ, якими ми займалися, ми вирішили, що Takamaka по своєму стилю може допомагати дітям, і першою нашою думкою було – допомога дітям, що є вимушеними переселенцями», — розповідає керівник компанії Takamaka Ярослав Бойчук.
В Інстаграмі дітям запропонували надсилати свої малюнки на скриньку бренду.
«З цих малюнків ми сказали, що зробимо пазли. Коли починався цей проєкт, він нам настільки сподобався, ми побачили, що є бажання у дітей тим займатися і хотілося продовження. Наступним кроком була ідея, що ми можемо ці пазли, які ми виготовляли, дарувати людям, які би жертвували кошти», — каже Ярослав Бойчук.
На пожертвувані кошти бренд Takamaka почав співпрацювати з психологами. Сотні дітей-переселенців пройшли реабілітацію від психологічних травм.
Утім, тисячі потребують допомоги, бо щоденно стають вимушеними переселенцями. Тому підтримати малечу можна за лінком у пості, придбавши настілку.
Дивіться відео: Лікар у США створив безкоштовну програму протезування для українців
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ