Суспільство
Український БПЛА «Лелека» допоміг знищити понад 10 одиниць ворожої техніки (ВІДЕО)
Український безпілотник «Лелека-100» допоміг бійцям Закарпатського легіону знищити понад 10 одиниць російської техніки.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці фонду «Повернись живим».
Усі цілі артилеристи 128 окремої гірсько-штурмової бригади ліквідували на південному напрямку фронту. Серед знищеної техніки РСЗВ «Град» та «Ураган», самохідні установки «Піон» та «Гвоздика», танк, гармати та вантажівки.
«На відео військових – під ударами наших артилеристів епічно палає ворожа техніка: реактивна система залпового вогню “Град” і два “Урагани” вкупі із транспортно-заряджаючими машинами до них, дві гармати “Гіацинт-Б” із боєкомплектом, самохідні установки “Піон” і “Гвоздика”, вантажівка і гаубиця МСТА-Б, танк Т-72 та інші непрохані гості», – йдеться в повідомленні.
У наведенні вогню артилерії розвідникам ЗСУ допоміг безпілотний літальний апарат «Лелека-100», який передав фонд «Повернись живим».
«Таких “пташок” “Повернись живим” придбав для війська 25. Кожен комплекс складається з двох літаків та наземної станції. Має швидкість до 140 км і коригує артилерійські удари на глибину до 50 км. Коштує 1 440 000 гривень, а знешкоджує смертоносної техніки загарбників на десятки мільйонів доларів», – додали у фонді.
Про «Лелека-100»
«Лелека-100» був створений для вирішення завдань з аеророзвідки, патрулювання, картографування місцевості із можливістю передачі оперативної інформації та отримання точних географічних координат у режимі реального часу. Безпілотник створений українською компанією DeViRo та прийнятий на озброєння Збройних Сил України в травні 2021 року.
Комплекс пристосований для роботи в умовах складної радіо ефірної обстановки, у режимі навмисної постановки радіо завад або блокування систем супутникової навігації.
Нагадаємо, морські піхотинці ЗСУ завдали низки ударів по позиціях ворога, знищивши танки, броньовики та два склади з боєприпасами росіян.
Крім того, ЗСУ звільнили селище Куп’янськ-Вузловий, у якому розташований великий залізничний вузол.
Фото: hdpic.club.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі