

Суспільство
Український БПЛА «Лелека» допоміг знищити понад 10 одиниць ворожої техніки (ВІДЕО)
Український безпілотник «Лелека-100» допоміг бійцям Закарпатського легіону знищити понад 10 одиниць російської техніки.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці фонду «Повернись живим».
Усі цілі артилеристи 128 окремої гірсько-штурмової бригади ліквідували на південному напрямку фронту. Серед знищеної техніки РСЗВ «Град» та «Ураган», самохідні установки «Піон» та «Гвоздика», танк, гармати та вантажівки.
«На відео військових – під ударами наших артилеристів епічно палає ворожа техніка: реактивна система залпового вогню “Град” і два “Урагани” вкупі із транспортно-заряджаючими машинами до них, дві гармати “Гіацинт-Б” із боєкомплектом, самохідні установки “Піон” і “Гвоздика”, вантажівка і гаубиця МСТА-Б, танк Т-72 та інші непрохані гості», – йдеться в повідомленні.
У наведенні вогню артилерії розвідникам ЗСУ допоміг безпілотний літальний апарат «Лелека-100», який передав фонд «Повернись живим».
«Таких “пташок” “Повернись живим” придбав для війська 25. Кожен комплекс складається з двох літаків та наземної станції. Має швидкість до 140 км і коригує артилерійські удари на глибину до 50 км. Коштує 1 440 000 гривень, а знешкоджує смертоносної техніки загарбників на десятки мільйонів доларів», – додали у фонді.
Про «Лелека-100»
«Лелека-100» був створений для вирішення завдань з аеророзвідки, патрулювання, картографування місцевості із можливістю передачі оперативної інформації та отримання точних географічних координат у режимі реального часу. Безпілотник створений українською компанією DeViRo та прийнятий на озброєння Збройних Сил України в травні 2021 року.

Комплекс пристосований для роботи в умовах складної радіо ефірної обстановки, у режимі навмисної постановки радіо завад або блокування систем супутникової навігації.
Нагадаємо, морські піхотинці ЗСУ завдали низки ударів по позиціях ворога, знищивши танки, броньовики та два склади з боєприпасами росіян.
Крім того, ЗСУ звільнили селище Куп’янськ-Вузловий, у якому розташований великий залізничний вузол.
Фото: hdpic.club.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ