Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/JJrwvmBmtbE?si=fZRAAGzD-eyx3vmySSSSSS

Технології

Український біонічний протез руки – одна з найкращих розробок людства (ВІДЕО)

Опубліковано

Протез від українського виробника ввійшов до списку найкращих винаходів людства.

Про розробку та її творців розповідає ШоТам.

Роборука зі штучним інтелектом

Це роборука зі штучним інтелектом, якою можна готувати, відтискатися чи грати в настільні ігри. А керується вона за допомогою застосунку на смартфоні.

«Налаштовуємо кожен пальчик окремо так, як нам потрібно — ось так це виглядає», — Олена Познякова, інженерка забезпечення якості Esper Bionics.

І головне, такі протези безкоштовно можуть отримувати наші ветерани. Дмитро Газда — медик за освітою та підприємець, який мріяв створювати технології майбутнього. На розробку саме протезу руки його наштовхнула випадковість…

«Якось фейсбук йому запропонував як спільного друга дівчину з ампутацією руки. І він її впізнав, адже багато років тому він був асистентом на операції, де відбувалася ця ампутація. І тут у нього все склалося, трапився інсайт», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics.

Заснували стартап і почали експериментувати

У 2019 Дмитро та двоє партнерів заснували стартап і почали експериментувати з моделями руки.

«Усе почалося з пальця, створення тестової моделі», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics. Основним ринком збуту обрали США.

А після 24.02 почали також працювати над протезуванням для захисників і масштабували виробництво в Києві.

«Нам, мабуть, єдиним поки що вдалося досягти максимальної подібності руки до людської. Тобто навіть якщо ми на неї вдягнемо рукавичку, то зовні буде дуже важко відрізнити від біологічної руки. Наша рука розумна, окрім того, що вона гарна», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics.

Протез має датчики, які зчитують та оброблюють м’язову активність і сигнали від мозку та транслюють їх у рухи.

Читайте також: Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»

«Протез складається з куксоприймача, в якому є сенсори та блоки живлення, та, власне, кисті, яка розуміє сигнали сенсорів і перетворює в рухи», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics.

Зараз Esper Bionics виробляють 15 рук на місяць. Основа складається з авіаційного алюмінію та сталі.

«Тут, власне, відбувається все виробництво Esper Hand. У цьому ЧПУ-станку виготовляється більшість металевих деталей, а їх майже 280 в Esper Hand — від великих до дуже-дуже дрібних. Ось можна навіть подивитися — зараз відбувається випробування однієї з деталей, яка є основою для пальця», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics.

Олена з народження не має правої руки. Вона працює тестувальницею в компанії, і понад 2 роки — з роборукою.

«Я відчуваю, що тепер у мене не виникає питання, чи впораюсь я з якоюсь задачею, чи зможу я виконати, щось зробити, чи зможу я одночасно нести якісь два предмети, чи зможу я втримати, чи зможу я щось зробити зараз», — Олена Познякова, інженерка забезпечення якості Esper Bionics.

Протезом можна керувати в застосунку

Протез можна налаштувати та керувати ним за допомогою застосунку на смартфоні.

«Перше, з чим працює користувач — це головний екран, на якому є хоплення. Хоплення налаштовуються індивідуально під власні вподобання. Для чого це потрібно? Для того, щоб налаштувати їхню зручну почерговість, як, наприклад, хоплення, які використовуються в побуті», — Олена Познякова, інженерка забезпечення якості Esper Bionics.

Рука витримує до 30 кг ваги, тож деякі користувачі можуть навіть відтискатися від підлоги. Можна налаштувати руку таким чином, щоб, наприклад, тримати письмову ручку чи округлі предмети.

«Ми можемо окремо налаштувати позицію кожного пальчика. Ось так це відбувається: ми налаштовуємо відкриту та закриту позицію — користувачеві можна просто ввімкнути руку й користуватися нею за допомогою сигналів», — Олена Познякова, інженерка забезпечення якості Esper Bionics.

Time вніс цей протез до списку найкращих винаходів світу

У 2022 журнал Time вніс цей протез до списку найкращих винаходів світу й помістив на обкладинку. У тому ж році Esper Bionics запустили програму протезування для ветеранів.

«У рамках Esper for Ukraine ми надаємо українцям наші протези безкоштовно. Їх виробництво та встановлення ми співфінансуємо з донорами», — Богдан Діордіца, керівник зі стратегічних партнерств Esper Bionics.

Щоб подати заявку на протез руки, потрібно заповнити форму на сайті. Після цього з подавачем зв’язується лікарка та дізнається всі подробиці. Ринкова вартість протеза — 25 000 доларів, але для ветеранів їх виготовляють за собівартістю. А оплачують протезування донори, яких компанія найчастіше шукає самостійно.

«Й інформаційна, і фінансова підтримка, якої ми потребуємо — це просто розповсюдження інформації про нашу програму серед тих компаній, які знову ж таки з якихось причин не можуть донатити на дрони, на авто, на зброю, але хочуть допомагати Україні гуманітарно», — Богдан Діордіца, керівник зі стратегічних партнерств Esper Bionics.

У цьому році Esper Bionics планує збільшити виробництво втричі. Адже їхня найголовніша мета — повернути до повноцінного життя якомога більше ветеранів.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики створили дашборд із переліком протезних підприємств.

Також ми розповідали, як український військовий станцював балет на протезах у Каліфорнії.

Коментарі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі

Технології

Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Опубліковано

Ентузіасти Крістіна Ніколаєва та Олександр Кривець створили VIRSHI — інноваційний проєкт, що допомагає українцям відкривати можливості штучного інтелекту.

Про це повідомляє dev.ua.

Що таке VIRSHI?

Назва проєкту — це поєднання слів «вір» і «ШІ», що відображає місію його засновників. VIRSHI допомагає бізнесам інтегрувати штучний інтелект у робочі процеси, навчає користуватися сучасними інструментами та консультує щодо оптимізації задач за допомогою ШІ.

«Ми прагнемо, щоб кожен побачив, як штучний інтелект може змінити життя. Для цього ми створили телеграм-бота, який надає поради для підвищення продуктивності у будь-якій сфері», — діляться розробники.

Читати також: Українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Як це працює?

Бот @vir_shi_bot аналізує рутину користувача та пропонує корисні інструменти, що спрощують виконання повсякденних завдань. Наприклад, він може порадити програми для тайм-менеджменту, автоматизації роботи чи навіть підказати, як ефективніше організувати свій день.

Нагадаємо, що в «Резерв+» додали можливість оформити відстрочку для багатодітних батьків.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура5 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...