Суспільство
Український безпілотник «Лелека-100» прийнято на озброєння армії
Український безпілотний авіаційний комплекс «Лелека-100» прийнято на озброєння Збройних Сил України.
Про це пише Мілітарний.
За інформацією, відповідний Наказ №114 від 11 травня 2021 року підписав Міністр оборони України Андрій Таран.
Передували цьому рішенню державні випробування, в рамках яких у жовтні 2020 року проводились польоти.
Ними керували спільні екіпажі з-поміж пілотів від виробника та випробувальної бригади, які пройшли відповідну підготовку.
Читайте також: Як бойовий робот допомагає українській армії проводити інженерну розвідку (ФОТО, ВІДЕО)
За програмою Державних випробувань передбачено оцінювання авіаційного комплексу в умовах протидії засобів протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби. Зовнішньо траєкторні вимірювання здійснюють з допомогою радарної системи MFTR-2100/40.
Довідка
БПАК «Лелека-100» — український військовий багатофункціональний безпілотний літальний апарат, створений українською компанією DeViRo, для розв’язання завдань з аеророзвідки та визначення точних географічних координат об’єктів у режимі реального часу.
Комплекс розроблений для роботи в умовах складної радіоелектронної обстановки, у режимі навмисної постановки радіозавад або блокування систем супутникової навігації.
Читайте також: Як прикордонники навчаються застосовувати квадрокоптери (ВІДЕО)
Відзначається, що БПАК стійкий до погодних умов та придатний для використання у будь-який час доби. 2016 року за результатами визначальних відомчих випробувань був допущений до експлуатації в ЗС України.
Нагадаємо, безпілотник з українським двигуном пройшов випробування в Туреччині.
Як ми повідомляли раніше, на військовому полігоні випробовували вітчизняний боєприпас для БПЛА.
Усі фото: mil.in.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі