Суспільство
Український Ан-124 доправив міжпланетну дослідницьку станцію на космодром у Французькій Гвіані
На космодром у Французькій Гвіані український літак Антонов Ан-124 доставив міжпланетну дослідницьку станцію Juice.
Про це повідомив авіаційний блогер Віталій Трубников у фейсбуці.
«Першу частину своєї подорожі до супутників Юпітера, нова міжпланетна дослідницька станція JUICE подолала на борту українського літака Антонов Ан-124», — написав Трубников.
Відомо, що станція, виготовлена фахівцями Airbus, була перевезена з Тулузи на космодром Куру у Французькій Гвіані. Далі станція JUICE полетить в космос за допомогою ракети Ariane 5 і розпочнеться міжпланетна подорож до системи Юпітера тривалістю 8 років.
JUpiter ICy moons Explorer (JUICE) — автоматична міжпланетна станція Європейського космічного агентства для вивчення системи Юпітера, головним чином — супутників Ганімеда, Європи і Каллісто на предмет наявності на них підповерхневих океанів рідкої води.
До основних цілей місії JUICE входить дослідження Ганімеда як багатого водою світу, що має значення для визначення потенційної населеності Сонячної системи поза Землею.
Читайте також: Створити ГО – легко, а ось припинити роботу – вже квест. Як зареєструвати громадську організацію та не наламати дров
JUICE має зробити вимірювання товщини крижаної кори Європи й визначити місце для майбутніх досліджень. Місія JUICE дозволить краще розуміти потенціал газових гігантів і їх супутників для існування життя. Загальний час досліджень — 3,5 роки.
Також розповідається цікавий факт. У 2021 році Європейське космічне агентство оголосило мистецький конкурс «The Juice Up Your Rocket», в якому дітям до 12 років запропонували намалювати місію до Юпітера. Переможницею стала 8-річна житомирянка — Ярина Закалюжна. Саме її ілюстрація буде надрукована на велетенській наклейці, яку розмістять на обтічнику — ракети-носія Ariane 5.
Як повідомляється на сайті ESA, тепер космічна станція пройде остаточні випробування та перевірку інженерами з ESA та Airbus, перш ніж буде заправлена та встановлений на ракеті-носії Ariane 5.
Після прибуття до Юпітера у 2031 році Juice проведе 35 обльотів супутників газового гіганта, щоб дослідити його основні цілі: Каллісто, Європу та Ганімеда.
Завершиться місія розширеним дослідженням Ганімеда – у 2034 році станція стане першим космічним апаратом, який вийде на орбіту іншого Місяця, ніж земний.
Нагадаємо, «Антонов» презентував серію пізнавальних фільмів про літак АН-124.
Також ми повідомляли, що «Авіалінії Антонова» визнали кращим чартерним оператором року за версією Air Charter Association.
Фото: facebook.com/vokinburt.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі