Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Український Аквамен: як колишній військовий будує мости та порти

Опубліковано

Історія кожного українського військового – унікальна. Якщо зі сторони ворога воюють найгірші представники, то нашу країну захищають найкращі. Мужні, сильні та самовіддані. Саме такі характери лягають в образи кіношних супергероїв.  Тарас Небосенко – військовий, власник компанії “ТУКУРУЙ”, що займається будівництвом водних споруд та гідротехнічними роботами. З початком війни залишив улюблену справу і пішов на фронт. Для нього війна не закінчилася навіть після тривалої реабілітації через проблеми зі здоровʼям.

Після повернення у цивільне життя Тарас зіткнувся з новими викликами. Частина робочої техніки залишилася в Херсоні й досі перебуває під обстрілами. Найближчим часом, як справжній Аквамен, Тарас збирається повернутися по вкрадене орками майно. Але головна мрія –  спрямувати свої сили, досвід і знання на відбудову інфраструктури України.

До своєї мрії – будувати електростанції та зводити мости – прийшов не відразу. То був непростий шлях від банківського працівника до серійного підприємця і власника компанії.

Як загартовуються супергерої?

Читайте також: Без прив’язки до місця: який готовий бізнес можна купити в Україні

Мої сфери діяльності були різними: торгівля морепродуктами, імпорт з Китаю, оцинкування труб, акваріуми, постачання, ресторани, торгові проєкти. Далі вирішив рухатися тільки в сторону самостійного бізнесу. Справи йшли кепсько, але я розумів, що життя рухається за синусоїдою. В бізнесі, особистому житті, в стосунках завжди супроводжують і перемоги, і невдачі. Це нормально, не помиляється той, хто нічого не робить. Питання в тому, як сам ставишся до цих етапів. Головне – пам’ятати: будь-яка ситуація має щонайменше два рішення. Я розумів, що рано чи пізно ми опинимося на вершині. Саме в один з таких переломних моментів народилася моя компанія «ТУКУРУЙ».  У 2016 році разом з партнерами вирішили створити компанію, яка б займалася підводним гідротехнічним будівництвом. Буквально за 2-3 дні з’явився “ТУКУРУЙ”. Над назвою довго не думав, вона не випадкова. Колись одним із проєктів було будівництво заводу в Бразилії. Вивчаючи місцеву енергетику, я дізнався про бразильське місто Тукуруй, яке було затоплено внаслідок зведення гідроелектростанції, й відбудовано з нуля“, – ділиться Тарас.

Тукуруй як символ, що почати заново можна коли завгодно, і досягти успіху

Починати життя наново мені доводилось не раз. На момент повномасштабного вторгнення, я вже був керівником успішної компанії з унікальними потужностями та технологіями. Вивчав гідротехнічні споруди, надавав послуги, пов’язані з їхнім будівництвом та реконструкцією, судноплавством. Наша команда побудувала причал у с. Мар’янське. На реалізацію проєкту витратили всього 3 місяці. За той же строк був зведений міст за Нікополем. У Миколаєві брали участь у будівництві суднозаводу. Знаковим став проєкт для суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», завдяки чому зʼявилась можливість будувати  судна-перевантажувачі вантажопідйомністю до 10 000 тонн.“, – розповідає чоловік.

За з початком широкомасштабного вторгнення життя Тараса змінилося.

“24 лютого 2022 року я поставив собі питання: “Чому я, людина, яка прожила половину життя, бачила його з різних сторін, маю відсиджуватися вдома, а 20-річні хлопці – гинути під кулями і снарядами?” Тож, я поставив бізнес на паузу і відгукнувся на внутрішній поклик – пішов на фронт. Моя військова карʼєра почалася з тероборони, а згодом долучився до 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Разом з підрозділом пройшов бої в Бахмуті, тримав оборону у Великій Новоселівці, Темирівці та інших точках. Через проблеми зі здоровʼям потрібна була тривала реабілітація. Лікарі сказали, що більше не можу бути в лавах ЗСУ, тому треба було повертатися до цивільного життя.  І тут вкотре спрацював принцип Тукуруй: відштовхнувшись від нульової точки. І я пішов вгору. Повернувся у рідну водну стихію і знову став на захист країни, але вже як підприємець”, – згадує чоловік.

Тарас переконаний, що відбудовувати Україну потрібно вже. Адже для військових дуже важлива логістика.

“Не слід чекати перемоги. Жити, працювати та відновлювати Україну варто сьогодні. Нашим військовим і техніці треба дороги та мости для логістики, забезпечення, передислокації. Я знаю, що потрібен тут, і можу допомогти. Компанія має кваліфікованих фахівців, різноманітне обладнання і техніку, яка знадобиться для відновлення України”, – каже чоловік.

Відновлення річкового судноплавства в Україні

Тарас Небосенко долучитися до відбудови мостів, зруйнованих в Херсонській, Миколаївській та Запорізькій областях.

“Навіть задумуюсь про власний термінал, який хотів би побудувати сам для себе.   Команда й обладнання для цього є. «ТУКУРУЙ» – це понад 40 спеціалістів, які наразі базуються в Києві та підтримують в робочому стані унікальне обладнання. Парк техніки для надводних і підводних робіт містить плавкрани, плавкопри, буксири, баржи, підіймальні механізми, підводне зварювання, бетонування тощо. Моя особлива гордість – гідромолоти та віброзанурювач, яким можна забити трубу діаметром до 1800 мм. Частина нашої техніки залишилася в Херсоні й досі перебуває під обстрілами. Найближчим часом, я збираюсь повернутися по вкрадене орками майно. Але зараз вбачаємо небезпеку для  життя тих, хто буде вивозити техніку. Там є унікальні пристрої, величезні агрегати, з якими можна реалізувати проєкти неймовірного масштабу та складності”, – розповідає.

Тарас переконаний, що попереду стоять точно непрості завдання. Проте чоловік не сумніваюся, що поряд з такою командою та побратими з фронту, їм все вдасться.

“Відвойовувати своє, відновлювати, відбудовувати та підіймати країну – це план мій план”, – підсумовує чоловік.

Нагадаємо, почалася реєстрація на безоплатну онлайн-програму від Google у співпраці зі студією онлайн-освіти EdEra для власників малих бізнесів і команд, які прагнуть збільшити прибуток шляхом розвитку та масштабування.

Коментарі

Суспільство

Як підготуватися до відключень світла: ДСНС та гурт ТНМК запустили нове навчання (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Про створення курсу

Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.

«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.

Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить

Фото: вебсайт ДСНС

Мета навчальних відео

Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.

Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці

У восьми випусках ведучі розповіли:

  • як заживити квартиру та приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • які є заходи безпеки під час користування різними приладами.

«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.

Відео: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.

Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.

Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.

Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські та британські науковці розробили програму психологічної допомоги для чоловіків: як взяти участь

Опубліковано

Нова програма психологічної допомоги покликана зменшити зловживання алкоголем та покращити емоційний стан чоловіків, які відчувають стрес через війну. Її розробили науковці Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини в межах проєкту CHANGE.

Про це ШоТам повідомляють представники проєкту CHANGE.

Наразі розробники запрошують охочих стати учасниками дослідження програми. Частина учасників отримає психологічну допомогу за новою методикою. Психологічні сесії будуть безкоштовними, а хто саме їх отримає буде визначено випадковим чином.

Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE

  •  Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
  •  відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
  •  вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.

Участь у дослідженні є конфіденційною.

Читайте також: «Не подумайте, що я слабкий»: як працює Лінія підтримки для чоловіків

Як і для чого проводиться дослідження

У дослідженні візьмуть участь 500 чоловіків. Мета — з’ясувати наскільки програма CHANGE є ефективною та як її впровадити. Для цього науковці випадковим чином розподілять учасників до двох груп: учасники першої отримають допомогу на індивідуальних психологічних сесіях за новою методикою, учасники другої візьмуть участь в опитуваннях без отримання психологічної допомоги. Потім дослідники проаналізують зміни у вживанні алкоголю та психологічному стані чоловіків обох груп і порівняють їх, щоб визначити справжній вплив програми CHANGE.

Дослідники наголошують, що користь можуть отримати і ті учасники, які не братимуть участі у психологічних сесіях. Їм буде надана практична наукова інформація щодо опанування стресу та проблем, пов’язаних зі зловживанням алкоголем. Важливою є і суспільна значущість цього дослідження. Очікується, що у разі ефективності програми, нею зможуть скористатись та відчути покращення самопочуття чоловіки як в Україні, так і в цілому світі.

«Ми хочемо впровадити в Україні програму, яка ефективно допомагатиме людям впоратися з емоційними труднощами та проблемами, які виникли внаслідок зловживання алкоголем на початковому етапі, поки у них немає залежності, у такий спосіб попереджуючи її розвиток у майбутньому», — розповідає Сергій Богданов, провідний дослідник проєкту CHANGE, керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії.

Контакти для реєстрації на участь у дослідженні

Нагадаємо, ми розповідали, як надати першу психологічну допомогу: поради психолога.

Фото: Freepik

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура19 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...