Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Український Аквамен: як колишній військовий будує мости та порти

Опубліковано

Історія кожного українського військового – унікальна. Якщо зі сторони ворога воюють найгірші представники, то нашу країну захищають найкращі. Мужні, сильні та самовіддані. Саме такі характери лягають в образи кіношних супергероїв.  Тарас Небосенко – військовий, власник компанії “ТУКУРУЙ”, що займається будівництвом водних споруд та гідротехнічними роботами. З початком війни залишив улюблену справу і пішов на фронт. Для нього війна не закінчилася навіть після тривалої реабілітації через проблеми зі здоровʼям.

Після повернення у цивільне життя Тарас зіткнувся з новими викликами. Частина робочої техніки залишилася в Херсоні й досі перебуває під обстрілами. Найближчим часом, як справжній Аквамен, Тарас збирається повернутися по вкрадене орками майно. Але головна мрія –  спрямувати свої сили, досвід і знання на відбудову інфраструктури України.

До своєї мрії – будувати електростанції та зводити мости – прийшов не відразу. То був непростий шлях від банківського працівника до серійного підприємця і власника компанії.

Як загартовуються супергерої?

Читайте також: Без прив’язки до місця: який готовий бізнес можна купити в Україні

Мої сфери діяльності були різними: торгівля морепродуктами, імпорт з Китаю, оцинкування труб, акваріуми, постачання, ресторани, торгові проєкти. Далі вирішив рухатися тільки в сторону самостійного бізнесу. Справи йшли кепсько, але я розумів, що життя рухається за синусоїдою. В бізнесі, особистому житті, в стосунках завжди супроводжують і перемоги, і невдачі. Це нормально, не помиляється той, хто нічого не робить. Питання в тому, як сам ставишся до цих етапів. Головне – пам’ятати: будь-яка ситуація має щонайменше два рішення. Я розумів, що рано чи пізно ми опинимося на вершині. Саме в один з таких переломних моментів народилася моя компанія «ТУКУРУЙ».  У 2016 році разом з партнерами вирішили створити компанію, яка б займалася підводним гідротехнічним будівництвом. Буквально за 2-3 дні з’явився “ТУКУРУЙ”. Над назвою довго не думав, вона не випадкова. Колись одним із проєктів було будівництво заводу в Бразилії. Вивчаючи місцеву енергетику, я дізнався про бразильське місто Тукуруй, яке було затоплено внаслідок зведення гідроелектростанції, й відбудовано з нуля“, – ділиться Тарас.

Тукуруй як символ, що почати заново можна коли завгодно, і досягти успіху

Починати життя наново мені доводилось не раз. На момент повномасштабного вторгнення, я вже був керівником успішної компанії з унікальними потужностями та технологіями. Вивчав гідротехнічні споруди, надавав послуги, пов’язані з їхнім будівництвом та реконструкцією, судноплавством. Наша команда побудувала причал у с. Мар’янське. На реалізацію проєкту витратили всього 3 місяці. За той же строк був зведений міст за Нікополем. У Миколаєві брали участь у будівництві суднозаводу. Знаковим став проєкт для суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», завдяки чому зʼявилась можливість будувати  судна-перевантажувачі вантажопідйомністю до 10 000 тонн.“, – розповідає чоловік.

За з початком широкомасштабного вторгнення життя Тараса змінилося.

“24 лютого 2022 року я поставив собі питання: “Чому я, людина, яка прожила половину життя, бачила його з різних сторін, маю відсиджуватися вдома, а 20-річні хлопці – гинути під кулями і снарядами?” Тож, я поставив бізнес на паузу і відгукнувся на внутрішній поклик – пішов на фронт. Моя військова карʼєра почалася з тероборони, а згодом долучився до 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Разом з підрозділом пройшов бої в Бахмуті, тримав оборону у Великій Новоселівці, Темирівці та інших точках. Через проблеми зі здоровʼям потрібна була тривала реабілітація. Лікарі сказали, що більше не можу бути в лавах ЗСУ, тому треба було повертатися до цивільного життя.  І тут вкотре спрацював принцип Тукуруй: відштовхнувшись від нульової точки. І я пішов вгору. Повернувся у рідну водну стихію і знову став на захист країни, але вже як підприємець”, – згадує чоловік.

Тарас переконаний, що відбудовувати Україну потрібно вже. Адже для військових дуже важлива логістика.

“Не слід чекати перемоги. Жити, працювати та відновлювати Україну варто сьогодні. Нашим військовим і техніці треба дороги та мости для логістики, забезпечення, передислокації. Я знаю, що потрібен тут, і можу допомогти. Компанія має кваліфікованих фахівців, різноманітне обладнання і техніку, яка знадобиться для відновлення України”, – каже чоловік.

Відновлення річкового судноплавства в Україні

Тарас Небосенко долучитися до відбудови мостів, зруйнованих в Херсонській, Миколаївській та Запорізькій областях.

“Навіть задумуюсь про власний термінал, який хотів би побудувати сам для себе.   Команда й обладнання для цього є. «ТУКУРУЙ» – це понад 40 спеціалістів, які наразі базуються в Києві та підтримують в робочому стані унікальне обладнання. Парк техніки для надводних і підводних робіт містить плавкрани, плавкопри, буксири, баржи, підіймальні механізми, підводне зварювання, бетонування тощо. Моя особлива гордість – гідромолоти та віброзанурювач, яким можна забити трубу діаметром до 1800 мм. Частина нашої техніки залишилася в Херсоні й досі перебуває під обстрілами. Найближчим часом, я збираюсь повернутися по вкрадене орками майно. Але зараз вбачаємо небезпеку для  життя тих, хто буде вивозити техніку. Там є унікальні пристрої, величезні агрегати, з якими можна реалізувати проєкти неймовірного масштабу та складності”, – розповідає.

Тарас переконаний, що попереду стоять точно непрості завдання. Проте чоловік не сумніваюся, що поряд з такою командою та побратими з фронту, їм все вдасться.

“Відвойовувати своє, відновлювати, відбудовувати та підіймати країну – це план мій план”, – підсумовує чоловік.

Нагадаємо, почалася реєстрація на безоплатну онлайн-програму від Google у співпраці зі студією онлайн-освіти EdEra для власників малих бізнесів і команд, які прагнуть збільшити прибуток шляхом розвитку та масштабування.

Суспільство

Українську вчительку врятували з окупації після чотирьох років полону: спецоперація ГУР

Опубліковано

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.

Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».

Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.

«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.

Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)

Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:

«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».

На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.

Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»

Читати далі

Суспільство

В Україну повернулася річна антарктична експедиція: їхні наукові досягнення (ФОТО)

Опубліковано

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Унікальні дослідження науковців

Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:

  • вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
  • вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
  • вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.

Повернення додому

Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.

«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.

Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.

Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» призначила до Великодня додатковий потяг Київ – Львів – Київ

Опубліковано

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.

Про це повідомили в УЗ.

18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:

  • відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
  • зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.

Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.

Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес1 день тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство3 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство4 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології1 тиждень тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...