На щорічній українській Вікіконференції 2024 нагородили волонтерів та волонтерок, які протягом 20 років існування української Вікіпедії зробили найбільші внески до її розвитку.
Про це повідомила пресслужба ГО «Вікімедіа Україна».
Нагорода «Вікіпедія 20»
«Вікіпедія 20» — це нагорода, якою відзначили досягнення представників та представниць вікіспільноти та їхній внесок протягом 20 років існування української Вікіпедії.
Залежно від категорії переможці визначалися за об’єктивними критеріями (станом на 30 січня 2024 року) або за результатами оцінювання журі, яке спиралося на номінації від усіх охочих представників вікіспільноти.
Всього нагороду отримали 38 волонтерів та волонтерок Вікіпедії у 18 номінаціях: наприклад, за покращення якості статей, за систематизацію знань та за найбільшу кількість започаткованих статей. Повний список переможців можна переглянути за посиланням.
Василь Шиманський здобув перемогу в одній з номінацій. Він один із найпродуктивніших ініціаторів тематичних тижнів у Вікіпедії, його нагородили спеціальною відзнакою «За підтримку тематичного співробітництва».
«Загалом приємно коли користувачі долучаються до тематичних конкурсів чи тижнів, щоби разом, навіть якщо це кілька користувачів, закривати якусь важливу популярну тематику. Як є питання з дипломатією “Нічого про Україну без України”, так і хотілося б, щоб не було жодної теми в інших Вікіпедіях, якої б не було в українській Вікіпедії і де не було нашої власної думки на це», — сказав Василь.
Галина Качуровська започаткувала освітній клуб ВікіБар на базі Барського професійного будівельного ліцею. Вона навчає вчителів та учнів дописувати Вікіпедію і залучила десятки людей до наповнення Вікіпедії. Галина посіла друге місце у номінації «За популяризацію Вікіпедії».
«Пригадуючи, що долучилася до Вікіпедії 9 років тому, можу сказати, що насамперед мене мотивувало — це самій черпати нові знання, інформацію із вікі, та ще більш важливим було доповнювати статті, ілюструвати їх, створювати нові статті, досліджувати і таким чином ділитися із світом», — поділилася Галина.
Номінувати користувачів на нагороду могли всі охочі. Внесок номінантів та номінанток оцінювало журі: Віра Моторко, Юрій Пероганич, Анатолій Гончаров, Олексій Болдирєв та користувач Gikü з Молдови (для номінації «За міжнародну підтримку»).
Нагадаємо, що Вікіпедія проводить «Тиждень української мови»: як долучитися та отримати подарунки.
Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.
Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.
Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.
15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у рамках якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму, дитини, дитинство якої наповнене дорослими труднощами.
Про це повідомляють представники благодійного фонду.
Які діти отримають подарунки?
Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування.
Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».
«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця БФ Твоя опора Валерія Татарчук.
Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративна косметика, колонка, щоб слухати улюблену музику, кінетичний пісок, термос для чаю, розмальовка, теплий шарф.
Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України постійний партнер акції компанія «Нова Пошта».
З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.
Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).
Коментарі