Суспільство
Троє українських журналістів стали лауреатами Пулітцерівської премії-2023. Хто саме
Українські репортери Євген Малолєтка, Мстислав Чернов та Василина Степаненко стали лауретами Пулітцерівської премії-2023.
Про це йдеться на сайті премії.
Нагороду у двох номінаціях – «За служіння суспільству» та Breaking News Photography – отримало інформаційне агентство Associated Press за фото з обложеного російськими військами Маріуполя українських журналістів Євгена Малолєтки, Мстислава Чернова та Василіси Степаненко, а також французької кореспондентки Лорі Хіннат.
Читайте також: Швидкий бізнес за гроші держави? Це реально. Топ-10 ідей для запуску власної справи – радять ШоТам і Дія
«Команда AP прибула до Маріуполя наприкінці лютого 2022 року. До того моменту, коли вони виїхали майже через три тижні, обложене українське портове місто лежало в руїнах. Їхня робота була відзначена Пулітцерівською премією за суспільну службу», – зауважили в агенції.
A team of @AP journalists arrived in Mariupol in late February 2022. By the time they left nearly three weeks later, the besieged Ukrainian port city lay in ruins.
— The Associated Press (@AP) May 8, 2023
Their work has been honored with the Pulitzer Prize for Public Service. https://t.co/18jpgOijzM pic.twitter.com/qeT4y14Epo
Довідка
Пулітцерівська премія – одна з найпрестижніших світових нагород у галузі журналістики, заснована Джозефом Пулітцером. З 1917 року премія вручається щорічно в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку. Розмір премії – 10 тисяч доларів. Із 2017 року розмір премії зріс до 15 тисяч доларів.
Нагадаємо, перша леді України Олена Зеленська та українська юристка-правозахисниця Олександра Матвійчук увійшли до списку сотні найвпливовіших людей року за версією журналу Time.
Також ми повідомляли, що український фотограф Євген Малолєтка став переможцем World Press Photo of the Year. Він переміг із світлиною, на якій рятувальники у Маріуполі виносять із полового будинку поранену вагітну.
Фото: з відкритих джерел
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі