Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Освіта

Українські заклади освіти отримають безплатний доступ до ШІ-платформи Elai

Опубліковано

Міністерство освіти і науки України уклало стратегічне партнерство з компанією Panopto — світовим лідером у сфері відеонавчання на основі штучного інтелекту. У межах цієї співпраці українські заклади освіти отримають безоплатний доступ до платформи Elai, що дозволяє створювати інтерактивні відео з використанням ШІ-аватарів.

Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки України.

Elai — це український стартап, який заснували у 2021 році. У 2024-му його придбала Panopto. Платформа підтримує понад 75 мов, пропонує більш ніж 80 голосових аватарів і дозволяє швидко створювати відеоконтент без потреби у професійному відеовиробництві.

«Ця ініціатива демонструє нашу відданість ідеї: забезпечити педагогів інноваційними інструментами для поліпшення викладання та навчання навіть у складних умовах. Завдяки співпраці з Panopto та Elai ми розширюємо доступ до ефективного освітнього контенту по всій країні», — зазначила генеральна директорка директорату цифрової трансформації МОН Василина-Роксолана Швадчак.

Читайте також: Український застосунок PlantIn очолив світовий рейтинг App Store

Партнерство також передбачає спільні дослідження щодо впливу ШІ на освітній процес, зокрема сприйняття учнями та викладачами ШІ-аватарів у навчанні та ефективність використання таких інструментів.

Програма першочергово охоплюватиме заклади, які реалізують освітній процес у дистанційному або змішаному форматі. Заявки на участь можна подати за посиланням. Їх розглядатиме спільна проєктна команда міністерства та Panopto.

Нагадаємо, що у провідному університеті в США відкривають українські студії.

Фото обкладинки: Freepik

Освіта

Українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США

Опубліковано

Українські школярі з Малої академії наук здобули 17 нагород у фіналі GENIUS Olympiad — найбільшому конкурсі екологічних проєктів, що проходив у США. Змагання відбулися з 9 до 13 червня в місті Рочестер, штат Нью-Йорк, і зібрало понад 1200 учасників із 69 країн світу.

Про це повідомили в МАН.

GENIUS Olympiad — міжнародна платформа для молоді, яка з 2011 року об’єднує школярів з усього світу навколо екологічних рішень.

У складі української делегації було 34 учні з 11 областей. Вони представили проєкти у категоріях «Наука», «Мистецтво», «Музика», «Короткометражний фільм», «Робототехніка» та «Промова». За свої розробки українці здобули три золоті, п’ять срібних, чотири бронзові медалі, чотири почесні відзнаки й одне гран-прі.

Читайте також: Київська школа економіки відкрила новий кампус на Оболоні

Журі відзначило зокрема такі проєкти:

  • розробка джерела живлення з п’єзоелектричної устілки;
  • ініціативи з енергоощадження;
  • екологічне протезування;
  • художні проєкти на тему клімату та війни;
  • інновації в сфері робототехніки.

Гран-прі конкурсу здобула школярка з Київщини Сердюк Єлизавета за проєкт у категорії «Музика».

Нагадаємо, що українські школярі здобули «золото» на міжнародному шоу інновацій INTARG-2025 (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка МАН

Читати далі

Освіта

Українські школярі здобули «золото» на міжнародному шоу інновацій INTARG-2025 (ФОТО)

Опубліковано

У польському місті Катовіце з 3 до 5 червня відбулося Міжнародне шоу винаходів та інновацій INTARG-2025. Це щорічна виставка, що збирає винахідників, стартаперів і науковців з усього світу для презентації технологічних і наукових проєктів. Україну представляли 20 учасників з 18 проєктами.

Про це повідомили в МАН.

Хто отримав нагороди

Українську делегацію на заході представили учні Малої академії наук України. Це вже п’ята участь українських школярів у міжнародному шоу INTARG.

Цьогоріч «золото» INTARG здобули такі українські школярі:

  • Петро Дємєнєв (Київ) — за рішення для оптимізації доменної промисловості;
  • Вадим Добровольський (Київщина) — за технологію керування польотом БпЛА після впливу РЕБ;
  • Ксенія Левченко та Катерина Осипенко (Черкащина) — за проєкт «Кольори на дотик»;
  • Костянтин Нежальський (Харківщина) — за освітній ІТ-проєкт для програмістів-початківців.

Читайте також: Школярі створили соціальні проєкти у рідних громадах, які постраждали від війни

Спеціальну нагороду за найкращий екологічний винахід та бронзову медаль отримала Анастасія Андрущенко (Київщина) за дослідження вмісту CO₂ в повітрі з використанням бріоіндикації.

Крім того, українська команда отримала сім срібних та сім бронзових медалей за розробки у сферах екології, ІТ, медицини, освіти та технологій.

Нагадаємо, що шведська королева та кронпринцеса зустрілися з українськими дітьми, які постраждали від війни.

Фото: фейсбук-сторінка МАН

Читати далі

Освіта

У Миколаєві створюють чотири укриття для безпечного навчання малечі

Опубліковано

У Миколаєві завершують облаштовувати безпечні укриття в чотирьох дитячих садочках. Завдяки проєкту благодійного фонду savED за підтримки LEGO Foundation понад тисяча дітей зможуть навчатися, розвивати навички та спілкуватися в комфортному середовищі.

Про це повідомили в пресслужбі благодійного фонду.

Чотири локації для навчання та розвитку малечі

Укриття перетворили на простори для занять під час повітряних тривог. Тут облаштували ігрові та навчальні зони. За словами ініціаторів проєкту, у підземних осередках діти зможуть відпочивати на спеціальних ліжечках для сну. Ремонт укриттів розпочали у грудні 2024 року. Облаштування двох локацій завершене, ще дві — фіналізують. 

«Через умови війни наш заклад не працював офлайн три роки. Діти навчалися дистанційно, ми надсилали батькам завдання у месенджерах. Будівля дитсадочку постраждала під час одного з обстрілів, щось нам вдалося поремонтувати. Але без облаштованого укриття ми взагалі не могли розпочати очні заняття», — розповідає директорка дитячого садочка №95 Леся Волощук. Але тепер, за словами жінки, у безпечному просторі є все для навчання та розвитку.

Читайте також: На Черкащині відкрили реабілітаційний центр для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату

Загальна площа чотирьох оновлених локацій — це понад 2 тисячі квадратних метрів. Серед облаштованих осередків в укриттях один стане найбільшим навчальним підземним простором у місті. Два укриття використовуватимуть як освітні простори одночасно і для вихованців місцевих садочків, і для учнів закладів середньої освіти.

На відкриття нового навчального простору завітали представники фонду savED, партнери з LEGO Foundation та Посольства Королівства Данії в Україні. А ще привітати малечу, яка відвідує перші заняття в підземному осередку, приїхав Оксен Лісовий. Міністр освіти і науки зазначив: «Чим більше садочків буде адаптовано до безпекових викликів, тим більше дітей зможуть повернутися до повноцінного очного навчання. І ми рухаємося в цьому напрямку».

45 мільйонів на майбутнє дітей Миколаєва

На створення навчальних осередків в укриттях витратили 45 мільйонів гривень. Проєкт фонд savED реалізував завдяки фінансовій підтримці організації LEGO Foundation

«Саме ремонт і облаштування укриттів дає можливість повернути доступ до безпечної дошкільної офлайн-освіти. Наш фонд не вперше облаштовує підземні простори у дитячих садочках громад, і при цьому для нас важливо не просто зробити реновацію локації, де можна пересидіти повітряну тривогу. Ми перетворюємо радянські підвали у нові та яскраві осередки для навчання та розвитку», — розповідає співзасновниця фонду savED Анна Пуцова. Також вона озвучила статистику ЮНІСЕФ, за якою 4 з 10 дітей в Україні віком від 3 до 6 років наразі не відвідують дитячі садочки.

За даними МОН, загалом понад 150 тисяч дітей дошкільного віку в Україні (більше 21% серед усіх вихованців дитячих садочків) не можуть повноцінно або взагалі навчатися очно у закладах. Зокрема, серед них понад 81 тисяча дошкільнят мають виключно дистанційні заняття. На Миколаївщині більше третини дитячих садочків (понад 130 закладів) наразі працюють у дистанційному форматі. Одна з причин — безпековий фактор та відсутність обладнаних укриттів у закладах освіти. 

Хто втілив проєкт

savED благодійний фонд, що займається відновленням постраждалих громад через освітні, інфраструктурні та соціальні проєкти. Фонд облаштовує укриття, освітні центри “Вулики”, відновлює пошкоджені приміщення шкіл, облаштовує тимчасові освітні простори, а також залучає підлітків до відбудови та розвитку власних громад через програму UActive. Фонд комплексно працює у Чернігівській, Київській, Миколаївській, Харківській, Дніпропетровській областях.

У LEGO Foundation ми віримо, що кожна дитина, незалежно від місця проживання, повинна мати можливість розвиватися та зростати. Як данський корпоративний фонд і співвласник компанії LEGO Group, ми підтримуємо програми як на місцевому, так і на глобальному рівні, щоб допомогти нашим партнерам сприяти всебічному розвитку дітей і дати їм змогу навчатися, грати та адаптуватися до постійно мінливого світу.

Нагадуємо, що 10-річна дівчинка з Одеси врятувала маму під час масованої атаки «Шахедів» (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка фонду savED

Читати далі

Шопочитати

Військо6 днів тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...