Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

Українські військові запатентували унікальний пристрій для виявлення FPV-дронів

Опубліковано

Міністерство оборони повідомило про першу запатентовану розробку українських військових інженерів — систему «Вітряк М», яка дозволяє виявляти FPV-дрони. Її створили інженери Центру масштабування технологічних рішень (ЦМТР) для захисту української армії.

Про це повідомили у Міноборони. 

Що відомо про розробку?

Цю систему вже використовуєть у війську — вона допомагає виявляти дрони противника, які той активно застосовує для атак. За словами начальника Центру Валерія Чуркіна, пристрій кодифікували та дозволили використовувати в ЗСУ, що стало важливим кроком у посиленні оборонних можливостей.

Читати також: В Україні створили інтерактивний стрілецький полігон для тренувань: його особливості

Патентування «Вітряка М» стало можливим завдяки новому відділу з питань інтелектуальної власності, створеному у 2024 році в Міноборони. Раніше захист таких розробок у військовій сфері в Україні був недостатньо розвинений.

Нагадаємо, що в Україні допустили до використання на фронті новий бронеавтомобіль.

Фото: Морська піхота України.

Військо

Українські військові знищили комплекс ППО росіян за 45 млн доларів (ВІДЕО)

Опубліковано

Оператори 412-го окремого полку безпілотних систем Nemesis разом із іншими підрозділами Сил оборони України знищили пускову установку зенітно-ракетного комплексу «Бук-М3».

Про це повідомили в Силах безпілотних систем.

Аеророзвідка полку зафіксувала активність ворожого комплексу ППО, простежила його переміщення до обладнаної позиції в лісосмузі та визначила точні координати.

Отриману інформацію оператори дронів передали іншому підрозділу Сил оборони, який завдав прицільного удару по системі ППО противника.

«Бук-М3» — один із найсучасніших комплексів ППО, яким користуються російські війська. Він може збивати цілі на висоті до 35 кілометрів і на відстані до 70 кілометрів. Один такий комплекс коштує приблизно 45 мільйонів доларів.

Читайте також: Оператори Сил безпілотних систем знищили у ворожому тилу «Сонцепьок» (ВІДЕО)

Оператори СБС уразили черговий російський комплекс ППО На Луганщині оператори 412 ОПБпС Nemesis СБС у взаємодії з іншими складовими Сил оборони успішно вразили пускову установку зенітно-ракетного комплексу «Бук-М3». Аеророзвідники полку виявили активність ворожого ЗРК, відстежили маршрут його пересування до облаштованої в лісосмузі позиції, після чого точно визначили координати цілі. Інформацію оперативно передали іншому підрозділу Сил оборони, який завдав точного та нищівного удару по комплексу ППО. Сили безпілотних систем продовжують #ППОцид ворога. 🇺🇦 СБС: На крок попереду! #силибезпілотнихсистем

Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Понеділок, 7 квітня 2025 р.

Напередодні українські оператори дронів за 12 годин вразили три системи ППО росіян на Курщині (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ССО

Читати далі

Військо

Українські дрони за 12 годин вразили три системи ППО росіян (ВІДЕО)

Опубліковано

Оператори Сил безпілотних систем вразили три комплекси ППО росіян на Курщині: один «Бук-М2» та два «Бук-М3». Одну з них повністю знищили, а інші більше не можуть працювати через пошкодження радарів.

Про це повідомили в СБС.

Результати ураження

Над операцією працювали оператори 413-го батальйону «Рейд» разом із бійцями загону «Джміль» 78-ї десантно-штурмової бригади.

Військові поцілили FPV-дроном у пускозаряджальну установку «Бук-М2», яку росіяни сховали в лісосмузі. Після удару ракети здетонували, і установка вибухнула.

Читайте також: На хакатоні НАТО представили найкращі рішення для протидії російським КАБ в Україні

Також дрони уразили дві пускові установки «Бук-М3». Вони пошкодили радари, які допомагають комплексу виявляти цілі та наводити ракети. Без них система не може працювати.

У Силах безпілотних систем вказали, що «Бук-М3» — один із найсучасніших комплексів ППО, яким користуються російські війська. Він може збивати цілі на висоті до 35 кілометрів і на відстані до 70 кілометрів. Один такий комплекс коштує приблизно 45 мільйонів доларів.

Оператори СБС за 12 годин здійснили тричі #ППОцид на Курщині В районі Курщини оператори 413 ОББС "Рейд" СБС у взаємодії зі зведеним загоном БПС «Джміль» 78 ОДШП впродовж 12 годин виявили та уразили три ЗРК «Бук» противника. Зокрема, пілоти завдали точних ударів FPV-дронами по пускозаряджальній установці (ПЗУ) «Бук-М2», яку противник замаскував у лісосмузі. Це призвело до детонації ракет та її знищення. Також оператори батальйону вразили дві пускові установки ЗРК «Бук-М3», пошкодивши їхні радари. Радар є ключовим елементом ЗРК, що призначений для «підсвічування» повітряних цілей та наведення ракет. Його знищення підриває бойові спроможності комплексу. «Бук-М3» (9K37M3/SA-17 Grizzly) – сучасний мобільний зенітно-ракетний комплекс рф, один із ключових елементів протиповітряної оборони ворога. Він здатний знищувати повітряні цілі на висотах до 35 км і супроводжувати їх на відстані до 70 км. Вартість повного комплексу складає близько $45 млн. 🇺🇦 СБС: На крок попереду! #силибезпілотнихсистем

Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Неділя, 6 квітня 2025 р.

Нагадаємо, що оператори Сил безпілотних систем знищили у ворожому тилу «Сонцепьок» (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС

Читати далі

Військо

У Львові бригада «Хартія» відкрила свій перший хаб (ФОТО)

Опубліковано

Бригада НГУ «Хартія» запустила перший «Хартія-Хаб» у Львові. Цей простір створили для того, щоби зміцнювати зв’язок між суспільством та військом. У ньому проводитимуть освітні та просвітницькі події, зустрічі з військовими та інші заходи.

Про це повідомили в «Хартії».

Центр відкрив головний сержант бригади Дмитро «Волиняка» Грицюк, військовослужбовці Сергій Жадан і Вахтанг Кіпіані. Хаб запустили у співпраці з міським головою Львова Андрієм Садовим. У бригаді вказали, що вони відкриті до співпраці з будь-якими середовищами міста.

Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя

«Це багатофункціональний центр, метою якого є збереження і зміцнення єдності між суспільством і військом. У “Хартії” переконані: перемога залежить не лише від сили зброї, а й від сили довіри та єдності фронту і тилу, військових і цивільних»‚ — написали в бригаді.

Запуск хабу продовжив уже наявну співпрацю «Хартії» зі Львовом. До цього бригада реалізувала чотириденний вишкіл військового лідерства для львівських школярів спільно з інструкторами центрів національно-патріотичного виховання.

Відвідати хаб можна за адресою: вулиця Гнатюка, 17.

Нагадаємо, що «Хартія» та GUD випустили рюкзаки Frontier: увесь прибуток — військовим (ФОТО).

Раніше ми писали, що Etnodim та «Хартія» випустили благодійні вишиті сорочки (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка «Хартії»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство20 години тому

«Навіть якщо є лише одна рука, другою буде моя»: керамістка з Херсона ліпить разом із пораненими військовими

У Василя з позивним Метелик проблеми з моторикою. В нього не вистачає кількох пальців на...

Економіка і бізнес4 дні тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство6 днів тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство7 днів тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...