10 листопада, напередодні Дня ветеранів США, у WePlay Studios Los Angeles відбудеться міжнародний благодійний шоу-матч з Call of Duty: Black Ops 6, в якому пліч-о-пліч зіграють ветерани України та США.
Про це повідомляє пресслужба WePlay Studios.
Про ініціативу
Подія стане частиною онлайн-акції Gamers and Guardians, мета якої — привернути увагу до використання ігор для соціальної адаптації та підтримки психічного здоров’я ветеранів.
Україну в шоу-матчі представить команда UA Forces, яка входить до Федерації комп’ютерних технологій та спорту. До складу команди входять ветерани Олександр Катаула, Євген Омельчук, Микола Заріцький та Сергій Мицик, які мають досвід участі в змаганнях для ветеранів США, зокрема золото на «Іграх Нескорених». Вони приїдуть до США за підтримки компанії Apercon.
Де подивитися
Трансляція шоу-матчу буде доступна на Twitch 10 листопада о 23:00. Всі зібрані пожертви та підписки під час трансляції будуть перераховані на призовий фонд події та фонди The Call of Duty Endowment і Warrior GMR Foundation, які допомагають ветеранам.
«Ми пишаємося бути частиною цієї важливої події. Для нас як компанії з українським корінням важливо підтримувати ініціативи, що підвищують обізнаність про проблеми, з якими зіштовхуються військові після повернення додому», — зазначив СЕО WePlay Studios Юра Лазебніков.
Відеоігри довели свою ефективність у зменшенні симптомів тривоги та депресії серед ветеранів. Кіберспорт як частина психічної реабілітації допомагає ветеранам полегшити посттравматичний стрес та сприяє соціальним зв’язкам.
В Україні Федерація комп’ютерних технологій та спорту разом з Національним Інститутом фізичного виховання і спорту України досліджують, як кіберспорт може допомогти ветеранам покращити ментальне здоров’я та знайти нові професійні можливості.
Під час шоу-матчу також буде підписано меморандум між WePlay Studios та Федерацією комп’ютерних технологій та спорту України щодо розвитку кіберспортивних проєктів у сфері підтримки ментального здоров’я, професійної орієнтації та відповідальної гри.
Нагадаємо, що Технологічні Сили України разом із Сергієм Стерненком презентували «Путівник зброяра».
У наступному році українці зможуть оформити заяву в «Дії» про відшкодування збитків, які завдала рф. Зараз на порталі можна заповнити одну форму про пошкоджені або знищенні будинки.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Запуск нових категорій
«Зустрічався з командою міжнародного Реєстру збитків для України, проговорили результати роботи й плани на наступний рік. Зараз посилюватимемо команду та фіналитимемо всі юридичні й технічні питання, щоб уже в першій половині 2025 року були доступні всі категорії заяв до реєстру», — написав Михайло Федоров.
Серед нових категорій заяв додадуть форми для тих, хто вимушено покинув дім, кого поранили, у кого знищили автівки, та інші види збитків. Детальніше можна прочитати за посиланням Реєстру збитків для України.
У квітні цього року на порталі «Дія» почали збирати інформацію про знищене житло. Наразі найбільше заяв отримали з Донецької, Харківської та Херсонської областей.
«Це важливий механізм, по суті, основа для майбутніх репарацій. Чим більше заяв, тим чіткіше розуміння світу про шкоду, якої завдала росія Україні», — написав очільник міністерства.
Послугу в «Дії» реалізує Міністерство цифрової трансформації та Міністерство юстиції України за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», котрий фінансують USAID та UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
Раніше ми писали, що «Дія» запрошує користувачів на інтерв’ю: як покращити цифрові держпослуги.
Стартап Dotyk Fingers розробив механічні 3D-протези для людей, які втратили частини пальців. Компанія використовує технології 3D-друку та штучного інтелекту, щоб зробити процес користування максимально простим і доступним.
Про це повідомляють в соціальних мережах компанії.
Історія стартапу
Ідея створення Dotyk Fingers виникла після волонтерської роботи команди з українськими ветеранами, які проходили лікування в Німеччині. За словами CEO стартапу Олександра Тернового, навіть у країні з розвиненою медичною системою пацієнти часто зіштовхувалися з відмовами страхових компаній у наданні протезів пальців.
«Навіть місцеві жителі не могли отримати доступ до функціональних рішень для пальців через бюрократичні обмеження», — розповідає Олександр виданню Vector.
Як працює процес замовлення
Клієнт надсилає фотографію руки з монетою 10 гривень для визначення масштабу;
штучний інтелект аналізує розміри й автоматично підлаштовує модель протеза під параметри руки;
замовнику надсилають один-два прототипи для тестування;
після підтвердження точності виготовляють остаточний протез із нейлону.
Основними клієнтами Dotyk Fingers є ветерани війни та працівники ризикованих професій, як-от столярі чи металообробники, які втратили пальці під час роботи.
Стартап працює над внесенням своїх протезів у реєстр лікарських засобів МОЗ України, що дозволить людям отримувати їх за державний кошт.
«Ми прагнемо зробити доступ до протезів якомога простішим і допомогти тим, хто потребує функціональних рішень для покращення якості життя», — зазначають у компанії.
Нагадаємо, що українська студія випустить гру-медитацію, в якій можна створювати сади (ВІДЕО).
Юні екологи ліцею отримали можливість щодня аналізувати показники та вивчати екологічну ситуацію в місті. У міськраді зазначають, що такий моніторинг допоможе підвищити екологічну обізнаність жителів і своєчасно реагувати на зміни якості повітря.
Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).
Коментарі