Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські та британські ветерани перетнуть Атлантику. Про експедицію вже знімають фільм «Океан нескорених»

Опубліковано

Уже в грудні 2024 року команда з українських і британських ветеранів вирушить у експедицію Row4Ukraine, аби нагадати світу про війну в Україні, підтримати українських військових і зібрати 10 мільйонів гривень на програми збереження кінцівок та протезування воїнів.

ШоТам розповідає ексклюзивні деталі експедиції та зйомок «Океану нескорених».

Про експедицію Row4Ukraine

Ідея належить українському суднобудівнику Дмитру Резвому. Українця підтримав  британський ветеран Королівської морської піхоти Лі Спенсер. Учасники мають проплисти на човні по Атлантичному океану 3 тисячі миль (приблизно 4 828 кілометрів) від Канарських островів до Барбадосу. 

Ветерани Лі Спенсер і Семен Лагун під час тренувань. Фото з архіву Row4Ukraine

Човен, на якому веслярі долатимуть Атлантику, збудувала компанія Дмитра Резвого. Увесь процес будівництва тривав три роки: перший етап проводили на Львівщині, а згодом судно переправили до Шотландії для фінішних робіт.

Дмитро назвав човен «Софією» на честь своєї доньки. Чоловік — не перший у своїй родині, хто займається судноплавством: його батько Павло Резвой був третьою людиною у світі, яка самотужки на веслах перетнула Індійський океан.

Дмитро Резвой на тлі корпусу човна у Шотландії. Фото з архіву Row4Ukraine

Проєкт ставить перед собою три мети:

  • нагадати світу, що в Україні триває жорстока війна й українці виборюють свою свободу величезною ціною;
  • підтримати українських військових після поранень і мотивувати відновлюватися, жити та будувати власне щастя, попри все;
  • зібрати кошти на лікування, протезування та реабілітацію українських військових. Їх розподілять між двома фондами: 90% донатів передадуть для реабілітації українських військових, а решту 10% перенаправлять на підтримку сімей Королівських морських піхотинців.

Вже можна долучитися до британського збору, задонативши за QR-кодом.

Команда експедиції

В експедиції братимуть участь військові ветерани з інвалідністю: троє — з України, двоє — з Британії. Команда Row4Ukraine вже пройшла навчання в морській школі в Обʼєднаному Королівстві.

  • Іван «Геолог» Гаврилко — морський піхотинець зі Львова. У 2014-2015 роках служив у 28-й окремій механізованій бригаді, а після повномасштабного вторгнення — у 503-му окремому батальйоні морської піхоти. Тричі отримував важкі поранення, проходив довгі курси лікування. У межах психологічної реабілітації почав малювати й у 2023 році робив виставку своїх картин.
  • Семен «Сем» Лагун — доброволець із Зарічного, що на Рівненщині. У 2014 році його не взяли до війська через юний вік. Після повномасштабного вторгнення чоловік долучився до лав ЗСУ, але влітку 2022 підірвався на міні в місті Мар’їнка Донецької області. Після кількох складних операцій та реабілітації взяв участь у змаганнях «Ігри Нескорених».
  • Ігор «Булат» Дерман — майор ЗСУ, народився в Бердичеві на Житомирщині. З 2014-го захищав Україну в Луганській і Донецькій областях. Поранення отримав від розриву міни на околицях Мар’їнки в січні 2017 року. У 2023 році виборов срібло в естафеті з плавання на «Іграх Нескорених». Після повномасштабного вторгнення знову став до лав ЗСУ.
  • Лі «Френк» Спенсер — народився в Дагенемі, зараз проживає в Девоні. 24 роки віддав службі в Королівській морській піхоті — служив в Афганістані та інших гарячих точках. У 2014 році внаслідок аварії втратив кінцівку. За рік у складі екіпажу Row2Recovery для людей з ампутованими кінцівками перетнув Атлантику, а в наступній експедиції став першою у світі людиною з інвалідністю, яка самостійно веслувала з материкової Європи до материкової Південної Америки. Загалом Лі побив 3 рекорди Гіннеса.
  • Енді Меррі — народився в Кенті в сім’ї військового. Церемоніальний вартовий лондонського Тауеру (біфітер). 25 років служив у всіх підрозділах командосу — в Іраку, Афганістані, у Африці та в Північній Ірландії. У 2017 році йому поставили діагноз «вторинно-прогресуючий розсіяний склероз», але Енді не здався на милість хворобі.

Команда Row4Ukraine (зліва направо): Іван Гаврилко, Енді Меррі, Ігор Дерман, Дмитро Резвой, Лі Спенсер, Семен Лагун. Фото: фейсбук Лі Спенсера

З усіх пʼятьох гребців лише Лі Спенсер має досвід океанських переходів, тому саме він керує всіма аспектами підготовки гребців-ветеранів: 

«Веслування через Атлантику — це фізично дуже складне завдання навіть для людей без інвалідності. Уявіть, як це робити якщо ви маєте інвалідність. А тепер уявіть, як це робити в команді з пʼятьма дуже різними формами інвалідності, для кожної з яких треба долати унікальні виклики».

Як знімають документальний фільм «Океан нескорених»

На основі експедиції через Атлантику також знімуть повнометражний документальний фільм. До творчої групи входять режисер і сценарист Олександр Брагін, оператор-постановник Максим Тужилін і консультант Ярослав Пілунський.

Частина знімальної команди. Фото з архіву Row4Ukraine

Документалісти знімають команду на всіх етапах, окрім самої подорожі, яку фільмуватимуть безпосередньо учасники. Глядачі побачить не лише подорож з усіма її штормами та штилями, а й зазирнуть у минуле та внутрішній світ героїв. 

«Ми будемо переходити в їхнє життя й будемо чути голоси наших гребців — українських і британських, — де вони будуть говорити про війну та мир, про стосунки, про людство, про якісь філософські речі, про побутові тощо», зазначає Олександр Брагін.

Процес зйомки підготовчого етапу. Фото з архіву Row4Ukraine

Вихід фільму планують у 2026 році. ШоТам долучається до медіапартнерів майбутньої стрічки. У наступних публікаціях розкажемо детальніше про команду фільму, його героїв та поділимося ексклюзивними кадрами зі зйомок.

Коментарі

Суспільство

Виплати соцдопомоги онлайн: в Україні запускають проєкт «Електронний кабінет банку»

Опубліковано

У Мінсоцполітики розпочали доєднувати банки та «Укрпошту» до тестування онлайн-виплат соціальної допомоги на Соціальному вебпорталі електронних послуг.

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики.

Як зміниться процес виплат

«З новим функціоналом на сайті процес виплат соціальних допомог стане значно простішим, адже обмін виплатними відомостями відбуватиметься онлайн. Це дозволить не лише автоматизувати та прискорити обробку та верифікацію даних людей, які потребують виплат, але й зробить процес виплат державних соціальних допомог ефективнішим», — написали в міністерстві.

Читайте також: На Київщині 19 підприємців отримали гранти на створення садів і теплиць

На сьогодні процес виплат соціальних допомог відбувається за особистої участі соціальних працівників, які передають дані про виплати банкам (наприклад, на флешках). Це займає багато часу, оскільки банки опрацьовують документи, перевіряючи дані у відповідних реєстрах. Цей процес поки не є повністю автоматизованим, а отже менш ефективним. 

Електронний кабінет банку вже доступний для тестування на Соціальному вебпорталі електронних послуг Мінсоцполітики для банків. 

Нагадаємо, що в Дії анонсували шість нових послуг, які скоро з’являться: що про них відомо.

Фото: Unsplash

    Коментарі

    Читати далі

    Суспільство

    Словенія передала ДСНС два тягачі для розмінування у межах United24 (ВІДЕО)

    Опубліковано

    Нові тягачі придбали в українського виробника. Вони дозволять оперативніше доставляти техніку для розмінування до районів, де проводиться очищення територій. 

    Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

    Як вказують у ДСНС, ці тягачі призначені для транспортування машин механізованого розмінування на низькорамних тралах, а також для перевезення різноманітної інженерної техніки для розбору завалів та інших невідкладних завдань.

    «Я дякую Словенії за підтримку гуманітарного розмінування в Україні. Додаткові тягачі — це більша мобільність підрозділів наших рятувальників. Для нас важливо, що тягачі були придбані у відповідь на запит Держслужби з надзвичайних ситуацій. Така взаємодія дозволяє ефективно витрачати гроші, які надають нам партнери на потреби гуманітарного розмінування», — сказав начальник Управління з питань гуманітарного розмінування Мінекономіки України Дмитро Паньшин.

    Читайте також: В Дії анонсували шість нових послуг, які скоро з’являться: що про них відомо

    Відео: ютуб-канал ДСНС

    Читайте також: На Волині будують нову вітрову електростанцію з понад 20 вітряків (ФОТО)

    Угоду про виділення 1,5 мільйона євро для гуманітарної допомоги у сфері розмінування уряди України та Республіки Словенія підписали у грудні 2023 року. Угода набула чинності 3 липня поточного року після завершення необхідних внутрішньодержавних процедур.

    Подальша співпраця

    «Наступного сезону ми в ДСНС за допомоги партнерів сподіваємося мати до 90 машин для розмінування. Це чи не найбільший парк таких машин в Європі. І я сподіваюся, що ми ще більшу площу території зможемо очистити. І тягачі нам дуже потрібні, бо машини для розмінування треба транспортувати до місця роботи», — сказав Голова ДСНС України Андрій Даник.

    Нагадаємо, що в Україні вийшов трейлер фільму про роботу ДСНС, Повітряних сил та енергетиків під час російської агресії.

    Фото: Мінекономіки

    Коментарі

    Читати далі

    Суспільство

    «Битва за світло»: вийшов трейлер фільму про роботу ДСНС, Повітряних сил та енергетиків (ВІДЕО)

    Опубліковано

    В Україні вийшов трейлер документального фільму «Битва за Світло» режисера Василя Київського. Фільм розповідає про людей, які захищають Україну від енергетичного тероризму рф. Це бійці протиповітряної оборони, рятувальники ДСНС та енергетики. 

    Про це повідомили в Міністерстві внутрішніх справ.

    Під час знімання стрічки команда проїхала 20 000 кілометрів по Україні. Фільмування проводили також і на секретних об’єктах з дотриманням норм безпеки. 

    Відео: ютуб-канал Василя Київського

    Герої фільму

    Серед героїв фільму з Повітряних сил — командири зенітно-ракетних комплексів, які першими зустрічали вогнем літаки та гелікоптери ворога 24 лютого. Бійці, які тримають рекорд з кількості знищених ракет та шахедів. Військові пілоти, які виконують секретні місії. 

    Окремий розділ фільму присвячений героїчній роботі ДСНС — рятувальникам, які працюють на найскладніших пожежах на стратегічних об’єктах. У фільмі розповідається історія героя без зброї, який під час порятунку людей потрапив під цілеспрямований удар росії по гарнізону ДСНС. 

    Також один з епізодів фільму розповідає про енергетиків ДТЕК, які під час обстрілу залишались на теплоелектростанції, щоб не допустити ще більш масштабних наслідків після атаки. 

     «Кожен з героїв Битви за Світло” — це легенда, про яку можна і треба зняти окремий фільм», —зазначив автор та режисер фільму Василь Київський. 

    Читайте також: У застосунку «Армія+» відтепер доступне онлайн-навчання: можна пройти три курси

    Фото: ютуб-канал Василя Київського

    У фільмі «Битва за Світло» взяв участь Олександр Усик.

    «Ми все одно це пройдемо. Навіть, якщо не буде світла, ми і є світло – українці, які світять на весь світ», — сказав український боксер. 

    Всеукраїнська прем’єра фільму «Битва за Світло» відбудеться 17 листопада.

    Нагадаємо, що в Україні знімають документальний фільм про жінок-військових.

    Фото: ютуб-канал Василя Київського

    Коментарі

    Читати далі