

Спорт
Українські шпажистки вперше за 7 років виграли «золото» етапу Кубка світу
Жіноча збірна України з фехтування на шпагах виграла Кубок світу в італійському Леньяно, що проходив 11-12 листопада. Наші спортсменки Олена Кривицька, Інна Бровко, Влада Харькова та Джоан Фейбі Бежура стали найкращими серед 26-ти команд.
Про це повідомили у Національній федерації фехтування України.
Зазначається, що українська збірна мала шостий номер посіву і тому стартувала одразу в 1/8 фіналу, де на неї чекали чинні чемпіонки Олімпіади-2020 – естонки. Українські шпажистки зуміли зі старту заволодіти ініціативою, не дозволили титулованим опоненткам відіграти втрачені уколи та, зрештою, перемогли з перевагою в чотири очки – 39:34.
Далі українки вийшли на третій номер посіву – збірну Італії. Ця зустріч розгорталась за сценарієм, схожим до попередньої: уже в третьому бою розрив між українками та італійками становив вісім пунктів на користь «синьо-жовтих». У підсумку підопічні Богдан Нікішина виграли зі ще більшим гандикапом – 45:36.
Дивіться відео: Паралімпієць відмовився від евакуації за кордон, аби допомагати ЗСУ
Протистояння ж з Гонконгом за вихід у фінал вийшло рівнішим. Ближче до екватора зустрічі збірна України змогла вийти в лідерки – Влада Харькова перемогла Лінг Чан Вай із рахунком 6:3. Уже після цього українки почали потроху відриватись від суперниць і під кінець збільшили перевагу до п’яти пунктів – 45:40.
У боротьбі за «золото» українські шпажистки зійшлись зі збірною Республіки Корея, яка мала перший номер посіву та чемпіонку світу 2022-го року Серу Сон у своєму складі. Зі старту Влада Харькова, Кривицька, Бежура та Бровко опинились у ролі тих, хто наздоганяє, але згодом вони зуміли нівелювати відставання та вийти в лідерки.
Перед завершальним боєм рахунок був 36:31 на користь «синьо-жовтих». Однак ця перевага була втрачена – Сон відіграла одразу дев’ять уколів, коли Харькова змогла завдати суперниці лише чотири. Відтак усе вирішилось на пріоритеті, де українка вирвала перемогу з мінімальною перевагою – 41:40.
Читайте також: Netflix та Megogo? А як щодо підписки на… їжу? Це проєкт «Катран», який щомісяця відкриває українцям нові смаки Закарпаття
Для українських шпажисток це «золото» стало першим за сім років. Востаннє вони підіймались на вершину п’єдесталу Кубка світу ще у 2016 році в Сучжоу: тоді у фіналі українки так само перемогли Південну Корею. Ба більше, у Леньяно «синьо-жовта» збірна перемогла усіх призерок останніх Олімпійських ігор: естонок, італійок і кореянок.
Нагадаємо, українка Христина Погранична виграла п’ять медалей на міжнародному турнірі з художньої гімнастики у Польщі.
Окрім того, українки вибороли «золото» на змаганнях Кубка світу з артистичного плавання у французькому місті Монпельє.
Фото: FIE – International Fencing Federation.
Спорт

На Київщині 31 березня провели перший Всеукраїнський турнір з військового-технологічного спорту у дисципліні «Перегони FPV-дронів».
Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.
Турнір відвідали представники льотних шкіл, підрозділів ЗСУ, оператори дронів, інженери та спортсмени. Під час заходу також відбулися панельні дискусії на теми «Військово-технологічний спорт як новий спосіб підвищення обороноздатності країни» та «Як технології змінюють хід війни».
Разом із цим у межах змагань також провели тестовий турнір у дисциплінах «Бомбер» та «Виконання місій НРК».
Читайте також: Оператори Сил безпілотних систем знищили у ворожому тилу «Сонцепьок» (ВІДЕО)




Нагадаємо, що Міністерство молоді та спорту України офіційно визнало військово-технологічний спорт новим видом неолімпійського спорту у лютому 2025 року.
У межах цього спорту учасники змагатимуться на БпЛА та наземних роботизованих комплексах у таких дисциплінах:
- перегони;
- перехоплення;
- розвідка;
- дистанційне ураження;
- комбіновані місії.
Фото: сайт Міністерства молоді та спорту
Спорт

Українські спортсмени Данило Чуфаров та Андрій Трусов вибороли на Паралімпійських іграх 2024 року дев’ять медалей на двох. За ці перемоги вони отримали 400 тисяч гривень призових, які задонатили на збір благодійного фонду «Повернись живим».
Про це повідомили у Львівській міській раді.
Спортсмени родом із Донеччини. На Паралімпійських іграх у Парижі Данило виборов чотири медалі, а Андрій здобув два «золота» і три «срібла» у плаванні.
«У проєкт “Зброєносці” ми задонатили 400 тисяч гривень. Це стало можливим завдяки державним призовим, які ми отримали за перемоги на Паралімпійських іграх у Парижі. Ми раді долучитися до збору, адже впевнені: лише разом зможемо досягти спільної перемоги та закінчити цю страшну війну», — розповіли спортсмени.
Читайте також: Вокаліст панк-гурту Хейтспіч доєднався до лав Сил оборони
У межах збору «Повернись живим» забезпечує необхідним обладнанням та зброєю такі бригади:
- 24-ту окрему механізовану бригаду імені Короля Данила;
- 68-му окрему єгерську бригаду імені Олекси Довбуша;
- 80-ту окрему десантно-штурмову Галицьку бригаду;
- 128-му окрему гірсько-штурмову Закарпатську бригаду.
Нагадаємо, що 16-річна українка здобула все «золото» на турнірі з художньої гімнастики у Франції.
Раніше ми писали, що боксер Олександр Усик став обличчям благодійного дропу одягу від ДТЕК та DAMIRLI.
Фото обкладинки: інстаграм Львівської міської ради
Спорт

Українська спортсменка та амбасадорка UNITED24 Еліна Світоліна знову стала однією з 20 найкращих тенісисток у рейтингу Жіночої тенісної асоціації (WTA).
Про це повідомили в UNITED24.
Тепер Світоліна посідає 18 місце у рейтингу. Вона піднялася на чотири позиції у результаті виступу на турнірі WTA 1000 у Маямі. На змаганнях вона дійшла до 1/8 фіналу.
Раніше ми писали, що Еліна Світоліна стала першою українкою, яка виграла 100 матчів на турнірах «Великого шлему».
Нагадаємо, що 16-річна українка здобула все «золото» на турнірі з художньої гімнастики у Франції.
Фото обкладинки: інстаграм Еліни Світоліної