

Технології
Українські розробники презентували унікальний бойовий підводний човен з функцією безпілотника (ФОТО)
Команда розробників з України представила в ОАЕ прототип субмарини «Кронос», яка вміє стріляти торпедами і може використовуватися як безпілотний апарат.
Про це пише видання Defense Express.
Прототип підводного човна «Кронос» українські розробники презентували на виставці IDEX-2023, що розпочалася 20 лютого в ОАЕ. За словами керівника Highland Systems Олександра Кузнецова, наразі компанія вже має перших потенційних розробників.
«Ми вже маємо перших замовників, один з них з Саудівської Аравії, він планує використовувати субмарину “Кронос” для роботи на магістральних трубопроводах: обслуговування, перевірку, транспортування необхідних вантажів та водолазів до місця призначення», – розповів Кузнецов.

Решта замовлень – від військових з інших країн. Український підводний човен зацікавив їх передусім як безпілотна платформа з високою вантажністю та можливістю оснащення різними видами озброєння, як от легкі торпеди від Leonardo.
«Замовник – якщо ми говоримо про військових – отримує функціональне рішення для виконання низки задач, повноцінне самостійне судно, якому не потрібен корабель-носій і яке можна використовувати як у пілотованому, так і у безпілотному варіантах», – додав керівник компанії.
Що відомо про український підводний човен
«Кронос» – це гібридне судно, що має унікальну конструкцію корпусу з використанням технологій «стелс», що дозволяє значно знизити витрати палива, збільшити максимальну швидкість човна та забезпечує відмінну стійкість.
Такий підводний човен може активно застосовуватися у бойових місіях. Наприклад, за бажаннями замовника на човен можна встановити до шести електричних торпед малих розмірів – причому замовник сам може обрати, які торпеди туди встановлювати.

Крім того, на борту цієї субмарини можна розмістити одного капітана-оператора та 10 десантників, для яких передбачено комфортне розташування та можливість виходу з субмарини під водою. Також у човні реалізовано режим дистанційного управління на відстані понад 250 км по закритих каналах. Під водою такий човен може перевозити 3,5 тонни вантажу.
Нагадаємо, українські інженери розробили ударні безпілотники, які здатні перехоплювати російські дрони-камікадзе.
Технології

Компанія Google надає українцям безплатний доступ до власного курсу AI Essentials на платформі Coursera. Навчання буде корисним для новачків у цій сфері та фахівцям, які хочуть поліпшити свої навички.
Про це повідомили у блозі Google.
Про навчання
Пройти курс зможуть до 2,5 тисяч людей. Для цього необхідно зареєструватися через одну з організацій, які підтримали цей проєкт:
- Український ветеранський фонд;
- Veteran Hub;
- EdEra;
- Київська школа економіки (KSE);
- ГО «Дівчата».
Курс AI Essentials допоможе опанувати основи ШІ, навчитися створювати ефективні запити використовувати ШІ для автоматизації завдань. Пройти курс можна орієнтовно за десять годин. Учасники можуть навчатися у власному темпі, адже всі матеріали будуть доступні онлайн.
Після проходження курсу учасники отримають сертифікат від Coursera та додаткові матеріали, зокрема вебінари з експертами про застосування ШІ у роботі та житті.
Читайте також: Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність: як пройти
Як зареєструватися
Реєстрацію на першу хвилю навчання відкрили 18 березня, вона триватиме два тижні. Для проходження навчання необхідно виконати кілька кроків.
- Перейти на сайт за посиланням.
- Обрати організацію, через яку можна отримати доступ до навчання на курсі AI Essentials.
- Заповнити реєстраційну форму на сайті організації.
- Отримати підтвердження від організації або Coursera.
У Google зазначили, що пріоритет при відборі надаватимуть ветеранам, військовим та їхнім родинам, а також жінкам, які прагнуть розвинути свою кар’єру.
У межах цієї програми Google 25 березня о 18:00 проведе безплатний вебінар про використання ШІ в житті, пошуку роботи та професійному розвитку. Долучитися до вебінару можна за посиланням.
Нагадаємо, що на Google Arts&Culture виклали роботи українських мисткинь-шістдесятниць.
Фото обкладинки: Pixabay
Технології

На платформі Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність. Завдяки тесту українці можуть покращити свої навички у розпізнаванні шахрайських схем у телеграмі.
Про це повідомили в Nadiyno.
Про тест
На платформі розробили тест, який відтворює десять потенційно шахрайських діалогів у телеграмі. Користувач має визначити, чи безпечні ці повідомлення, чи їх написав злодій. До кожного з питань додали експертний розбір шахрайської схеми.
Тест створили на досвіді експертів платформи, а також на основі дослідження про методи зламу телеграм-акаунтів. Пройти тестування можна безплатно за посиланням.
«Ми віримо, що тест допоможе знизити цю статистику та навчить українців ефективніше розпізнавати шахрайські атаки»‚ — зазначили в Nadiyno.
Читайте також: В Україні запустили мобільний додаток для заощадження електроенергії
Довідка про платформу
Nadiyno — безплатний сервіс про особисту й корпоративну безпеку в інтернеті. Платформа працює понад два роки та допомагає журналістам, волонтерам, військовим та громадським організаціям вберегтися від цифрових загроз, зокрема від витоку даних, шпигунства чи шахрайства.
Nadiyno створили фахівці eQualitie Canada у співпраці з Міністерством закордонних справ Канади та Міністерством цифрової трансформації України.
Нагадаємо, що українські музеї та організації зацифрують понад 230 тисяч експонатів.
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Український розробник зі Львова Едуард Піжук створює гру Catfall про подорожі кота-астронавта. Наразі гра отримала свій перший трейлер.
Відео з геймплеєм виклали на ютуб-каналі Catfall.
Сюжет гри
Після падіння космічного корабля кіт-астронавт вирушає у власну подорож. Гравці можуть самостійно обрати, як виглядатиме їхній кіт, після чого вони відправляться у пригоду від третьої особи.
У Catfall необхідно буде знайти екіпаж космічного корабля, зокрема своїх друзів. Гравці досліджуватимуть інопланетне місто та розгадуватимуть його таємниці.
Читайте також: Українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter
«Котик зіткнеться з головоломками, зустрічатиме нових друзів та небезпечних ворогів. Кожен крок наближатиме його до розгадки та відкриватиме нові горизонти космічної мандрівки»‚ — написали про гру на її сторінці в Steam.
Реліз запланували на 2025 рік. Гра повністю підтримує українську та має англійську мову для інтерфейсу та субтитрів.
Нагадаємо, що українська студія випустить гру-медитацію, в якій можна створювати сади (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сторінка гри в Steam