Суспільство
Українські полярники спостерігали повне затемнення над Антарктидою (ВІДЕО)
У суботу, 4 грудня, над Антарктидою відбулося повне сонячне затемнення, яке стається раз на 18 років. Унікальне природне явище спостерігали й українські полярники зі станції «Академік Вернадський».
Про це наші зимівники написали на своїй фейсбук-сторінці.
Українські науковці з колегами зі всесвітньовідомої обсерваторії Haystack Массачусетського технологічного інституту заздалегідь підготувалися, щоб зафіксувати та проаналізувати процес затемнення.
У чому ж унікальність цих явищ?
Коли серед літнього антарктичного дня (а в Південній півкулі зараз літо) тінь від місяця повністю заступає сонячний диск, то нічна темрява охоплює весь навколоземний простір від поверхні до іоносфери, створюючи нестандартні умови для поширення радіохвиль. У такий момент можна почути радіостанції на рекордній відстані понад 15 тис км та зареєструвати випромінювання надпотужних блискавок з Південної Америки, яке зазвичай добігає до нашої станції лише глибокою зимовою ніччю.
Читайте також: Рідні сумнівалися в його «крейзі-ідеї». Історія смаколиків на проростках Ineo products, яка почалася з 400 гривень
Місячна тінь, що переміщується з надзвичайною швидкістю, здатна утворювати плазмові хвилі в іоносфері, тобто там, де захисне магнітне поле Землі приймає на себе удари сонячного вітру. Ці хвилі іонізованого розрідженого газу (плазми) фахівці можуть «зловити» за допомогою спеціального надчутливого радару – іонозонду оригінальної української розробки.
Потужності цих хвиль може бути достатньо, щоб збудити навіть магнітне поле Землі, тобто створити несподівану магнітну бурю, викликану затемненням.
Наші науковці використовують таке унікальне явище як повне сонячне затемнення, щоб краще пізнати світ навколо. Безпосередньо цим дослідженням займаються вчені Національного антарктичного наукового центру, Радіоастрономічного інституту та Інституту радіофізики і електроніки НАНУ.
Нагадаємо, українські полярники провели онлайн-екскурсію дослідницьким криголамом «Ноосфера».
Фото: facebook.com/AntarcticCenter.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі