Суспільство
Українські підлітки зняли 75 документальних фільмів про бабусь та дідусів
Львівський режисер Сашко Брама з командою у межах проєкту “Осінь на Плутоні 2.0” безкоштовно навчили 120 підлітків з маленьких міст та сіл України знімати документальне кіно.
Діти створили 75 фільмів про своїх бабусь та дідусів. Серед героїв зокрема є сторічна бабуся – свідок Голодомору та вишивальниця, яка за життя оформила понад 200 весільних рушників.
Фільми монтували професійні кінематографісти, а найкращі картини презентуватимуть на фестивалях документального кіно.
Проєкт «Осінь на Плутоні» розпочався чотири роки тому, коли команда незалежних театральних режисерів почала працювати у львівському геріатричному пансіонаті (такі заклади ще називають будинками для літніх осіб) та записали історії дідусів та бабусь, які там мешкають. На основні цих матеріалів вийшла театральна вистава «Осінь на Плутоні».
Ось декілька фільмів, які створили діти:
“Гарбузова каша”
Ця короткометражка знята Дариною Халимон, 17-річною дівчиною з с. Халимонове Чернігівської області. Авторка зафільмувала, як її 80-річна бабуся порається на кухні: половину гарбуза вона порізала на смаження, а іншу – зварила на кашу.
“Лемкиня: День народження”
Фільм Христини Головко «Лемкиня: День народження» відкриває завісу неймовірної історії життя лемкині Емілії Андріївни Гвоздюк. Це не кровна родичка дівчини, проте для Христини та її брата Богдана вона дійсно як рідна бабуся. Їхня мама Марія Іванівна Головко співала разом з Емілією Андріївною в «Союзі Українок». Репетиції організації здебільшого проходили в домі лемкині, тож діти були змалечку оточені любов’ю пані Емілії.
“Тяжка молодість”
Короткометражку «Тяжка молодість» зняла Дарина Халимон, 17-річна дівчина з с. Халимонове Чернігівської області. Вона розпитала 80-річну бабусю про її життя, і та розповіла про дитинство та молодість.
“Вишивання”
Фільм «Вишивання» зняла 11-річна Софія Кошкіна з с. Хролин Хмельницької області. У ньому йдеться про прабабусю дівчини – талановиту вишивальницю. Жінка опанувала цю майстерність, навчаючись у матері, та протягом усього життя не полишала цього заняття.
“Три колоски”
Фільм «Три колоски» – спогад про страшні роки голоду та розкуркулювання. Аріна Ситник, 13-річна дівчинка з Петропавлівки Дніпропетровської області, записала розмову з бабусею. Жінка поділилась історією, яку чула ще від своєї бабусі. Коли радянська влада проводила політику розкуркулювання, у їхньої родини забрали усе, напрацьоване чесним трудом, – корову та коней. А одного разу бабуся жінки йшла полем та зупинилася взяти декілька колосків. Підняла з землі всього три, аж раптом до неї під’їхав об’їзний та заарештував.
Вироком за кожен «вкрадений» колосок став рік ув’язнення у Дніпрі. У загальній камері з нею відбувала покарання єврейка, яка була освіченою людиною, та написала за неї клопотання: пояснила, що вдома залишилися четверо дітей-сиріт, адже чоловік загинув на фронті.
Дивіться більше зворушливих фільмів за посиланням.
Фото, відео: facebook.com/FallOnPluto
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі