Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Українські підлітки можуть створити VR-версію України: як долучитися

Опубліковано

IT-академія GoITeens 21 лютого запускає безплатний освітній маратон «Будуємо Україну майбутнього». У межах проєкту підлітки зможуть розвинути навички у програмуванні та створити віртуальну версію України у грі Roblox.

Про це повідомили в GoITeens.

Що чекає на учасників

Підлітки отримуватимуть інтерактивні завдання, які допоможуть усвідомити, як технології змінюють реальність та впливають на суспільство. Окрім технічних аспектів, учасники ознайомляться й з історією незламності українського народу. Навчання триватиме чотири дні.

Учасники отримуватимуть відеоуроки, які допоможуть опанувати основи IT. Також підлітки зможуть спілкуватися між собою, обмінюватися власними ідеями та підтримувати одне одного на всіх етапах маратону.

Читайте також: Підліток з аутизмом розробив гру для покращення уваги в дітей

Як долучитися

Для участі необхідно зареєструватися на сайті проєкту за посиланням. Далі учасники отримуватимуть відеоуроки та інші матеріали через телеграм-бот. До навчання можуть долучитися підлітки віком від 9 до 17 років.

Про GoITeens

GoITeens — це онлайн ІТ-академія для дітей від 4 до 17 років. В академії розвивають навички за такими напрямками: Scratch, Frontend, Digital Design, GameDev, Python, Minecraft, Roblox, малювання, математика, логіка, підготовка до школи, майстерня лідерства та підготовка до НМТ.

Нагадаємо, що п’ятикласник виграв на олімпіаді 50 тисяч гривень та віддав їх для ЗСУ.

Також ми писали, що українські підлітки створили квіз-гру про деколонізованих художників «Завжди українці» (ФОТО).

Фото обкладинки: GoITeens

Можливості

10 міжнародних та українських грантів на підтримку культури

Опубліковано

Якщо ви працюєте у сфері культури, мистецтва чи креативних індустрій, то ця добірка грантів для вас. ШоТам зібрали 10 актуальних грантів, які допоможуть втілити ваші ініціативи — від локальних подій до міжнародних проєктів.

Конкурс воєнної короткої прози та поезії від видавництва «Білка»

Дедлайн подачі: 24 лютого

Видавництво «Білка» оголосило два конкурси воєнної літератури: конкурс короткої прози пам’яті Василя Паламарчука та конкурс поезії пам’яті Гліба Бабіча. Їхня мета — зібрати твори 2024 року, присвячені російсько-українській війні, для подальшого видання «Альманаху 2024».

Грошова винагорода за друк творів переможців становить 10 тисяч гривень у кожній номінації. Оголошення результатів — 1 вересня 2025 року, вихід альманаху запланований на 2026 рік.

Грант на створення культурного продукту або проєкту від УКФ

Дедлайн подачі: 24 лютого 

Серед можливих проєктів: артоб’єкти, аудіозаписи, виставки, відеоконтент, телепередачі, радіопередачі, сценарії, вистави, мурали, цифрові продукти, спеціалізовані видання, концерти та вироби народних промислів. Пріоритет надаватимуть тим, що висвітлюють тематику війни, проблеми постраждалих українців, волонтерський рух і меморіалізацію героїчної боротьби народу.

У межах програми надаватимуть гранти від 500 тисяч до 2 мільйонів гривень. Заявки можуть подавати юридичні особи всіх форм власності та фізичні особи-підприємці, зареєстровані в Україні не менше ніж за рік до дати початку конкурсного відбору. За інформацією можна звертатися, написавши на programa.cuw@ucf.in.ua.

Гранти на локальні культурні проєкти «Культура. Регіони» від УКФ

Дедлайн подачі: 24 лютого

Програма надає гранти до мільйона гривень для підвищення спроможності громад у створенні конкурентоспроможних культурних продуктів, збереження та популяризації місцевої культури, розвитку кроссекторальних партнерств та підтримки культурної реінтеграції деокупованих та прифронтових регіонів.

У неї входять три лоти:

  1. «Локальна культура»;
  2. «Реінтеграція культурою»;
  3. «Культура у фокусі громад».

Обов’язкове співфінансування не менше 10% від суми проєкту. Інструкцію, як подати заявку, читайте за посиланням.

Грантові можливості для медіа, кіно й відеоігор у межах програми «Креативна Європа»

Дедлайн подачі: з 26 лютого до 17 липня 

У програму входять 11 грантових можливостей, спрямованих на розвиток європейських кіно- та аудіовізуальних секторів. Серед відкритих конкурсів варто відзначити «Європейську спільну розробку» (CREA-MEDIA-2025-CODEV), яка підтримує співпрацю між європейськими продюсерськими компаніями для створення проєктів з високою творчою цінністю та потенціалом для міжнародного розповсюдження. Також є конкурс «Телевізійний та онлайн контент» (CREA-MEDIA-2025-TVONLINE), спрямований на підтримку виробництва художніх фільмів, анімації та документальних стрічок для лінійних та нелінійних медіа. 

Детальнішу інформацію про ці та інші грантові можливості можна знайти на офіційному сайті програми «Креативна Європа».

Грантова програма «Стійкість суспільства через культуру» від УКФ

Дедлайн подачі: 3 березня 

Метою програми є підтримка проєктів, що сприяють подоланню культурних бар’єрів, збереженню єдності та розвитку культурної спадщини корінних народів України. За конкурсом «Культура корінних народів України» можна отримати грант від 500 тисяч до 3 мільйонів гривень.

Програма охоплює такі сектори культури та мистецтв, як аудіовізуальне, візуальне, аудіальне, перформативне та сценічне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, а також культурні та креативні індустрії. Детальні умови та вимоги доступні на офіційному сайті УКФ.

Гранти на інноваційні культурні та креативні проєкти від EIT CULTURE & CREATIVITY

Дедлайн подачі: для одного заявника — 11 березня, для консорціуму — 11 квітня 

Конкурс акцентує увагу на моді, архітектурі, культурній спадщині, аудіо-візуальних медіа та іграх та орієнтований на швидкі інноваційні проєкти (тривалістю до 6 місяців). Проєкт має на меті впровадити рішення, які відповідають на виклики глобалізації, цифрової трансформації, нових технологій (як-от ШІ) та екологічної стійкості, надавши переможцям грант у розмірі до 120 тисяч євро.

Аплікаційні форми можна знайти на сайті.

Стипендія для хореографів і танцівників від PINA BAUSCH FELLOWSHIP

Дедлайн подачі: 15 березня 

Стипендія дає хореографам та танцівникам можливість професійного розвитку через співпрацю з вибраними партнерами. Для цього не потрібно створювати новий твір. Стипендія покриває період в три місяці з вересня 2025 року по серпень 2026 року.

Програма пропонує щомісячну виплату: 2500 євро для проєктів з навантаженням понад 21 годину на тиждень або 1000 євро для проєктів до 20 годин на тиждень. Ці кошти можуть бути використані на подорожі, проживання, добові та візові витрати. Заявки приймаються через онлайн-форму англійською мовою.

Гранти для митців на перформанс у Нью-Йорку від FRANKLIN FURNACE FUND

Дедлайн подачі: 1 квітня 

Фонд підтримує митців-початківців (не студентів), які створюють оригінальні роботи. Участь можуть брати ті, хто ще не отримав значного визнання у своїй галузі, у ЗМІ чи на широку публіку. Заявку можна подати раз на рік як фізична особа та раз як частина колаборації. Розмір гранту — від 2 до 10 тисяч доларів.

Щоб подати заявку, варто зареєструватися на сайті.

Гранти на підтримку розвитку креативних навичок і талантів від «Креативної Європи»

Дедлайн подачі: 24 квітня 

Програма допомагає професіоналам краще адаптуватися до нових творчих процесів, ринкових умов і цифрових технологій, які впливають на весь процес створення вартості.

Фінансування надаватимуть проєктам, що охоплюють такі напрями: 

  • підтримка нових творчих процесів, зокрема міждисциплінарної співпраці та інноваційного сторітелінгу;
  • цифрова трансформація, включаючи тренінги з використання сучасних цифрових інструментів та аналітики даних для креативного виробництва та маркетингу; 
  • адаптація до нових ринкових тенденцій, з акцентом на права інтелектуальної власності тощо. 

Загальний бюджет конкурсу становить 7,5 мільйонів євро. 

Форму заявки можна знайти за посиланням.

Грантовий конкурс у сфері культури від «Креативної Європи»

Дедлайн подачі: 13 травня 

Конкурс спрямований на підтримку інноваційних проєктів, які сприяють створенню та поширенню європейського культурного контенту, а також заохочують експерименти в мистецтві. Заявки можуть подавати організації з усіх культурних і креативних секторів, окрім тих, що зосереджені виключно на аудіовізуальному контенті.

Грант поділяється на три категорії залежно від масштабу проєкту: 

  • малий (мінімум 3 організації з 3 різних країн, грант до 200 тисяч євро, співфінансування 80%);
  • середній (мінімум 5 організацій з 5 країн, грант до мільйона євро, співфінансування 70%) 
  • великий (мінімум 10 організацій з 10 країн, грант до 2 мільйонів євро, співфінансування 60%).

З формою заявки можна ознайомитися тут.

Читати далі

Можливості

Bihus.Info відкрили набір у школу розслідувань для ветеранів

Опубліковано

Медіа розслідувань Bihus.Info оголосило про початок набору на навчання «OSINT для ветеранів 2.0: Курс стеження за владою та бюджетами».

Про це повідомили в медіа.

Що чекає на учасників

Навчання є безплатним, учасникам програми з інших міст пропонують проживання в готелі та компенсацію витрат на проїзд. Найкращі студенти зможуть отримати фінансову підтримку задля проведення власних розслідувань, а також супровід ментора та юристів.

Учасники пройдуть ознайомчий вебінар і три офлайн тренінги по три дні:

  • 20-22 березня;
  • 3-5 квітня;
  • 17-19 квітня.

Читайте також: «Русоріз» Стерненка став першим збором, на який можна оформити підписку в Monobank

Тренінги проводитимуть журналісти Bihus.Info, The Kyiv Independent, Texty, «Суспільного» та інших медіа.

«Борців з корупцією стане більше. Бо вже скоро ми знову зберемось разом, щоб вчитися OSINT та контролю місцевої влади, особливо в питаннях закупівель та відбудови. Наші випускники вже проводять розслідування, домагаються перевірок і проваджень щодо фігурантів. А хтось навіть встиг попрацювати в редакції Bihus.Info»‚ — написали журналісти.

Як зареєструватися

Реєстрація триватиме до 24 лютого 2025 року 18:00. Подати заявку можна за посиланням. Групу формуватимуть на конкурсній основі. Учасники дізнаються про прийняття на навчання до 28 лютого.

Нагадаємо, що ветерани-підприємці можуть безплатно розміщувати вакансії на Work.ua.

Фото обкладинки: ютуб-канал Bihus.Info

Читати далі

Можливості

10 грантів для підтримки українських громад: сонячні станції, агробізнес чи відновлення культури

Опубліковано

Українські громади є кому підтримати — міжнародні та національні організації пропонують свої грантові програми навіть до 100 тис євро! 

У цій підбірці ШоТам зібрали можливості, які дають змогу громадам розвиватися, попри припинення американської допомоги й обстріли.

Програма підтримки мікробізнесу в Харкові й Харківській області від БФ «Право на захист»

Дедлайн подачі: 9 лютого 2025

У межах програми 27 підприємців отримають гранти по 3 тис доларів для відновлення діяльності своїх бізнесів. Учасниками можуть стати бізнеси, зареєстровані в Харкові та області, крім тимчасово окупованих територій та зон, де йдуть бойові дії. Гранти надаватимуть підприємцям, чий бізнес постраждав унаслідок війни, зокрема через обстріли чи пожежі після них.

Детальніше про умови програми читайте тут. Подати заявку на грант можна за посиланням.

Грантовий конкурс на підтримку добровільних пожежних підрозділів ДСНС від CIVIC

Дедлайн подачі: 9 лютого

CIVIC оголошує грантовий конкурс для ОГС на підтримку місцевих пожежних команд та підрозділів ДСНС у громадах Чернігівської, Харківської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. Метою є підтримка проєктів, орієнтованих на забезпечення місцевих пожежних команд та підрозділів ДСНС сучасним обладнанням та технічними засобами, необхідними для роботи в умовах зимового періоду.

Організація підтримає чотири проєкти загальною вартістю до 33 тисяч доларів з очікуваною тривалістю проєкту до 1 місяця. Громадські організації можуть подати не більше двох проєктних пропозицій від однієї організації.

Деталі можна знайти за посиланням. Заповнені документи необхідно надіслати з темою листа «LIF Application_Назва вашої організації» електронною поштою на адресу: kanapriiuk@civiliansinconflict.org

Конкурс мінігрантів для підтримки волонтерських центрів від ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»

Дедлайн подачі: 12 лютого 2025 року о 18:00

Організація надаватиме грант у розмірі до 1 000 доларів. Участь у конкурсі можуть взяти волонтерські центри, громадські або благодійні організації, які мають волонтерський напрямок та/або надають соціальні послуги, ініціативні групи без юридичної реєстрації, які займаються волонтерською діяльністю і розпочали процес реєстрації як організація, які діють у територіальних громадах таких областей: Полтавська, Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Черкаська. 

Проєкт потрібно буде втілити впродовж 6 місяців. Подати заявку можна на пошту infoapsoa@gmail.com. Тема листа: «Конкурс мінігрантів / (назва організації)»

Освітньо-грантова програма FemAgro для жінок в агробізнесі

Дедлайн подачі: 21 лютого 2025

Мета програми — підтримати жінок у Дніпропетровській, Полтавській та Вінницькій областях, які прагнуть започаткувати або підсилити свій бізнес у сфері агропідприємництва, зокрема, у вирощуванні овочів, ягід, квітів та зелені на невеликих ділянках, в теплицях та вертикальних фермах.

Програма складається з двох частин: освітнього модулю та захисту бізнес-ідей. Після успішного завершення навчання фіналістки проєкту візьмуть участь у пітчингу бізнес-ідей та матимуть можливість отримати грантове фінансування від фонду на реалізацію свого проєкту в розмірі 150 000 грн.

Заявку можна подати за посиланням.

Грантовий конкурс «Культура у фокусі громад» від УКФ та БО «МХП-Громаді»

Дедлайн подачі: 24 лютого 2025

Проєкт спрямований на збереження культурної спадщини, популяризацію регіональних цінностей, розвиток української ідентичності та формування спільних цінностей, актуальних в умовах війни. Це велика підтримка громад, що знаходяться поза межами великих міст та обласних центрів

Учасники проєкту можуть претендувати на гранти від 500 тис до 1 млн грн. Обов’язковою умовою є співфінансування, яке має становити щонайменше 10% від бюджету проєкту.

Детальніше про конкурс читайте тут. Подати заявку можна на сайті.

Читайте також: 10 європейських грантів на розвиток медіа, культури та громадських організацій

Грантова допомога за проєктами безпеки людини «Кусаноне» від Уряду Японії

Дедлайн подачі: 28 лютого 2025

За програмою «Кусаноне» фінансову допомогу в середньому розмірі 10 млн японських єн (≈72 тис доларів) надають неурядовим благодійним та громадським організаціям, лікарням, школам та іншим неприбутковим організаціям для здійснення проєктів розвитку місцевих громад. 

Прикладами таких проєктів можуть бути: постачання медичного або реабілітаційного обладнання, ремонти з метою забезпечення безпечного навчального процесу в школах, постачання кухонного обладнання у харчоблоки шкіл, ремонт або постачання обладнання для центрів ментального здоров’я, ремонт укриттів, постачання сільськогосподарської техніки тощо.

Усю необхідну інформацію можна знайти на сайті. Заявки потрібно надсилати на пошту: kusanone@kv.mofa.go.jp.

Великі інфраструктурні гранти від House of Europe

Дедлайн подачі: 28 лютого 2025 до 18:00

Громади зможуть отримати майже 100 тис євро на відновлення кінотеатру, зеленої сцени, музею, бібліотеки, будинку культури або іншого місця, яке є важливою точкою на мапі. Організація шукає культурні простори поза межами Києва, адже там більше постраждалих і менше фінансування. Проєкт треба реалізувати до грудня цього року.

Подати заявку для отримання гранту можна за посиланням.

Гранти на розвиток громад від NextWorldNow

Дедлайн подачі: 1 березня 2025

Спільнота NextWorldNow інвестує та підтримує проєкти розвитку громад, які потребують невеликих капіталовкладень. Для їхньої реалізації можна отримати грант до 10 тис доларів. У пріоритеті — проєкти, які спрямовані на вирішення довготривалих проблем.

Заявку можна подати тут.

Конкурс на отримання сонячних станцій для лікарень від Greenpeace

Дедлайн подачі: 25 березня 2025

Greenpeace та Європейська рада з виробництва сонячної енергії (ЄРВС) об’єдналися, щоб підтримати критичну інфраструктуру України за допомогою сонячних систем з Європи. Сонячні електростанції як варіант децентралізованого виробництва електроенергії є найбільш стійким рішенням для забезпечення аварійного постачання, а також довгостроковим рішенням для виробництва електроенергії в Україні.

Деталі про умови конкурсу читайте за посиланням. Щоб взяти участь, завантажте й заповніть анкету та опитувальний лист і відправте їх на адресу pkolodia@greenpeace.org.

Гранти на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства від Мінагрополітики

Дедлайн подачі: безтерміново

Грант у розмірі до 400 тис грн/га надають для саду площею від 1 до 25 гектарів. Також у разі отримання гранту людина зобовʼязана створити вказану кількість робочих місць, здійснювати діяльність не менше ніж 5 років та сплачувати податки в бюджет. З переліком культур та площі для посадок можна ознайомитися за посиланням.

Заявку на грант можна подати в «Дії».

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Татко в декреті»: автор блогу з порушенням слуху ламає упередження щодо батьківства

Бути татом, що залишив роботу заради догляду за дитиною — це вже зіштовхуватись із стереотипами,...

Суспільство6 днів тому

Супергерої у кімоно: як діти з вродженими хворобами борються за те, щоб жити як всі

«Кііііі-яаааа» — кричать в один голос троє хлопчиків у білих кімоно в залі для реабілітації....

Військо7 днів тому

Їх познайомила війна: це історія подружжя з Інтернаціонального легіону

Ян «Кенобі» — командир 1-го Інтернаціонального легіону оборони України, а Анастасія «Acid» — бойова медикиня....

Суспільство1 тиждень тому

«У нього така старість, якої хотілося б і мені». Це дідусь із Тернопільщини, що почав власну справу після 70

У свої 73 Ярослав Мельничук не любить сидіти на місці: він опанував смартфон, допомагає онучці...