Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські активісти та волонтери можуть отримати стипендію від «Офісу Дій». Як взяти участь

Опубліковано

«Офіс Дій» запустив набір на стипендіальну програму для підтримки українських активістів, волонтерів та громадських ініціатив.

Про це повідомляє медіа ШоТам.

Прийом заявок триває до 1 березня 2023 року. Завдяки програмі «Офіс Дій» прагне підтримати громадські та медійні проєкти, які допомагають країні в подоланні наслідків російського вторгнення.

Про стипендіальну програму

Стипендіальна програма від «Офісу Дій» – це фінансова, психологічна та менторська підтримка, участь в нетворкінгах та внесок в спільноту.  Стипендію можуть отримати активісти, правозахисники, журналісти, представники громадського сектору та волонтерських ініціатив, які досягли 18-річного віку та мають громадянство України.

Розмір стипендії – 500 $ на місяць.  Тривалість програми – 3 місяці. Програма поширюється як на учасників, що знаходяться в різних містах України, так і на тих, хто був змушений виїхати за кордон з міркувань безпеки.   

Пріоритетні напрями проєктів

  • Проєкти, що сприяють відбудові країни та підвищенню економічного та інтелектуального потенціалу громадян;
  • інформаційна діяльність та боротьба з дезінформацією;
  • документування воєнних злочинів рф;
  • розвиток локальних громадських та/або волонтерських рухів та ініціатив;
  • освітні проєкти.
  • проєкти, спрямовані на відновлення психічного стійкості та соціальної активності громадян, в тому числі з числа ВПО.

Додаткова інформація

Під час відбору проєктів команда «Офісу Дій» буде зважати на такі фактори:

  • вмотивованість учасників(-ниць) підсилювати свої проєкти завдяки допомозі менторів та бажання ділитись корисним досвідом з іншими учасниками_цями програми;
  • суспільна користь та актуальність теми проєкту в контексті криз, які з’явились через російське вторгнення 24 лютого 2022 року;
  • спроможність досягати запланованих цілей у своїх проєктах.

Стипендії індивідуальні. У разі, якщо подається декілька людей зі спільного проєкту, після проведених співбесід, стипендія буде надана 1 людині. Переглянути історії стипендіатів та стипендіаток, які стали фіналістами першої і другої когорти, можна в інстаграмі «Офісу Дій» за тегом #СтипендіатиОфісуДій.

Про Офіс Дій

«Офіс Дій» – це ініціатива, метою якої є підтримка сталого розвитку громадських і волонтерських рухів та активістів в умовах нових викликів. З 2018 року команда займалась побудовою сталих зв’язків та навичок у активістів із східної та центральної Європи та Азії.

Зокрема «Офіс Дій» проводив освітні офлайн заходи в Україні та Грузії. Спільно з «Центром Громадянських Свобод», «Освітній Дім прав людини Чернігів», Free Belarus Center та іншими ініціативами команда організації втілювала правозахисні та адвокаційні проєкти, спрямовані на допомогу заручникам Кремля, українським та білоруським політв’язням.

У перші дні повномасштабного вторгнення «Офіс Дій» організував відправлення близько 60 евакуаційних автобусів з різних міст, які опинились під загрозою, та допомогли вивезти у Львів та за кордон понад 3000 людей. Коли запитів на евакуацію стало менше, команда зосередилася на підтримці тих, хто активно допомагає Україні, запустивши власну стипендійну програму.

Нагадаємо, Європейський Союз надасть 1500 грантів для українського малого та середнього бізнесу у межах програми «Єдиний ринок».

Фото: надане ШоТам.

Суспільство

На Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США

Опубліковано

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” спільно з Сполученими Штатами розпочали будівництво двох нових енергоблоків №5 та №6 на Хмельницькій атомній електростанції.

Про це повідомляє Енергоатом.

фото: Енергоатом

Про будівництво

Першим у своєму роді в Україні, енергоблоки будуються за американською технологією АР1000 від компанії Westinghouse. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, ці блоки будуть можливі до маневрування, особливо під час можливих атак на енергетичну інфраструктуру з боку російської армії.

Читати також: Український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагороду

За планами, в Україні планується побудувати дев’ять таких блоків, повідомляє посолка США в Україні Бріджит Брінк. За її словами, у світі вже функціонує шість енергоблоків Westinghouse, призначених для експлуатації протягом 60-100 років.

Крім цього, згідно зі словами голови “Енергоатому” Петра Котіна, після введення в експлуатацію енергоблоків №3 та №4, Хмельницька АЕС стане більш потужною, ніж Запорізька АЕС і стане найбільшою в Європі.

Нагадаємо, що психологи пояснили, чому ми хочемо засинати під сторонні звуки.

Фото: Енергоатом

Читати далі

Суспільство

Jerry Hell та Alyona alyona виступили на найбільшому промоконцентрі Євробачення 2024

Опубліковано

Alyona alyona і Jerry Heil взяли участь у виступі в наймасштабнішому промо-концерті в Амстердамі. Він вудбувся 13 квітня. У концерті взяли участь 29 представників країн учасниць.

Про це повідомляє МКІП.

Деталі візиту

Також, під час свого візиту до Нідерландів українські артистки встигли виступити на голландському телебаченні – вони виконали пісню “Teresa & Maria” на відомому щоденному ток-шоу “Sophie & Jeroen”.

Читати також: У Києві з’явиться меморіал до 80-ї річниці депортації кримських татар

Про Євробачення-2024

68-й Пісенний конкурс Євробачення відбудеться у травні у шведському місті Мальме. Півфінали Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

Нагадаємо, що психологи пояснили, чому ми хочемо засинати під сторонні звуки.

Також ми повідомляли, що Київрада розгляне петицію про збереження садиби Маліна.

Фото: Євробачення

Читати далі

Суспільство

Фахівці розповіли, як військовим правильно писати рапорти

Опубліковано

На веб-порталі “Турбота для Військовослужбовців” впровадили новий розділ, в якому зібрано приклади найбільш популярних рапортів.

Про це повідомляє керівник аналітичного відділу фонду “Повернись живим” Антон Муравейник.

Знайомі розробили для МОУ сайт, на якому в тому числі розмістили і зразки найбільш популярних рапортів. Можливо комусь буде корисно“, – відзначає Антон Муравейник.

Ознайомитися зі зразками можна тут.

У розділі зібрано понад 70 різних типів рапортів, які застосовуються при відпустках, звільненьнях, лікуванні, фінансовому забезпеченні та інших аспектів. Файли зразків рапортів також доступні на сайті у різних форматах, щоб військовослужбовцям було зручніше їх роздрукувати та заповнити.

Читати також: Український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагоду

Про веб-партал

Платформа “Турбота про військовослужбовця” спрощує процес надання військовими документів.

Мета проєкту – зробити процес подання документів максимально простим та ефективним, враховуючи всі поточні виклики, з якими стикаються військовослужбовці.

На платформі вже доступно багато стандартизованих шаблонів документів у форматах DOC, DOCX та PDF, що охоплюють різні вимоги, від отримання відпустки до звільнення зі служби. У майбутньому планується подальше розширення та оновлення ресурсу відповідно до потреб військовослужбовців.

Нагадаємо, що в Україні презентували дрон, який здатен наносити удари глибиною 100+ кілометрів.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: