Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українське посвідчення водія можна буде обміняти в Туреччині

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Сервісні центри МВС розширюють географію можливості обміну національного посвідчення водія. Незабаром замінити документ на новий можна буде й у Туреччині.

Про це повідомили на сайті Головного сервісного сервісу МВС.

Зазначається, що 27 січня в Регіональному сервісному центрі МВС у Житомирській області підписали Узгоджене рішення про співпрацю Головного сервісного центру МВС із держпідприємством «Документ», що входить до сфери управління Державної міграційної служби.

«Невдовзі це дасть можливість обмінювати українське посвідчення водія на таке саме українське в найбільшому місті Туреччини – Стамбулі», – додали в МВС.

Послуга обміну посвідчення надаватиметься:

  • у разі зміни анкетних даних водія (коли особа змінила прізвище, ім’я, по батькові чи стать);
  • коли закінчився термін дії (актуально переважно для посвідчень водія, виданих вперше, оскільки їх термін дії – 2 роки);
  • у разі пошкодження посвідчення водія (зіпсоване, записи не читаються).

Де ще можна обміняти посвідчення за кордоном

Наразі за межами України обміняти національне посвідчення водія можна у 4 локаціях у Польщі:

  • Варшава, 02-222, Aleji Jerozolimskie, 179 (ТРЦ «Blue City», 2 поверх);
  • Гданськ, 80-309, Aleja Grunwaldzka 415;
  • Краків,31-154, Pawia, 5 (ТЦ «Galeria Krakowska»);
  • Вроцлав, 54-118, Aleja Śląska (Tarczyński Arena).

Раніше ми писали, що українське посвідчення водія адаптували до документів Європейського союзу.

Крім того, головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України запустив новий електронний сервіс – перевірку посвідчення водія.

Фото: ТСН.ua

Суспільство

Понад пів сотні громад отримають від проєкту PROSTO техніку для відновлення роботи ЦНАПів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

55 деокупованих і постраждалих громад з Дніпропетровської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської областей отримають техніку для відновлення надання послуг і роботи ЦНАП.

Про це повідомили на сайті проєкту PROSTO.

Зазначається, що техніку надасть шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні».

Кризова підтримка включає комп’ютери, ноутбуки, джерела безперебійного живлення, багатофункціональні офісні пристрої, мобільні валізи для надання послуг. Загалом сума тендерної закупівлі складає майже 9 мільйонів гривень.

Читайте також: Укриття з «голими стінами»? Харківʼяни знайшли краще рішення. Це «Схов» – стартап із виробництва підземних бункерів

Зазначається, що органи місцевого самоврядування подавали заявки на отримання комплексної підтримки через відкриту форму на сайті PROSTO. Окрім матеріальної підтримки громади також отримують інституційну та навчальну підтримку по необхідним їм напрямкам.

Фото: prosto.in.ua

Довідка

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» є шведсько-українським проєктом для України з підтримки реформи децентралізації. Його мета – посилити потенціал місцевих органів влади надавати послуги на благо жителів України.

Особливий акцент приділений підтримці громад у створенні та модернізації ЦНАП, покращенні доступу мешканців до послуг, налагодженні діалогу між жителями та керівництвом громад.

Нагадаємо, українці, які були змушені покинути рідний дім через війну і проживають в Гданську, можуть отримати послуги ЦНАП через віртуального адміністратора.

Також ми повідомляли, що у Києві стартує пілотний проєкт – відсьогодні у кількох районних ЦНАПах можна одружитися, оформити свідоцтво про народження та смерть.

Фото: prosto.in.ua

Читати далі

Суспільство

Німецька компанія Quantum Systems відкрила центри в Україні. Що відомо

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Німецька технологічна компанія Quantum Systems відкрила в Україні центри сервісного навчання, підтримки та логістики.

Про це повідомляє Мілітарний.

Зазначається, що у центрах операторів навчають користуватися системами Vector і технічно обслуговувати їх. Також центри будуть спеціалізуватися на закупівлі запасних частин і послугах із ремонту.

Зауважимо, що Quantum Systems розробляє, проєктує та виробляє безпілотні літальні апарати. Україна вже замовила у цієї компанії сотні безпілотників Vector.

Які дрони випускає компанія

Quantum Systems пропонує клієнтам безпілотний літальний апарат Vector, який може злітати й приземлятися вертикально. Він має двигун із низьким рівнем шуму і зашифрований IP-зв’язок, який передає відеопотік.

БПЛА Vector

У конфігурації Scorpion підйомні гвинти встановлюють у горизонтальному положенні на спеціальних кронштейнах, які займають місце крил.

Читайте також«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Зазначається, що це знижує максимальну швидкість до 15 м\с замість 25 м\с, але водночас забезпечує високу маневреність, яка необхідна в гірській місцевості або в міській забудові.

БПЛА Scorpion

Також у компанії є безпілотник Trinity Tactical із фіксованим крилом створений на базі літального апарата Trinity F90+.

Як корисне навантаження БПЛА може нести на борту датчики LiDAR (технологія отримання та обробки інформації про віддалені об’єкти за допомогою активних оптичних систем), мультиспектральні камери та RGB-камери з високою роздільною здатністю. У небо Trinity Tactical може злітати вертикально.

БПЛА Trinity Tactical 

Нагадаємо, український благодійний фонд «Повернись живим» передав розвідникам безпілотний комплекс PD-2 за понад 30 млн грн.

До того ж розвідники ГУР опанували вертоліт Black Hawk і використовують його в бойових діях.

Фото: mil.in.ua

Читати далі

Суспільство

Охматдит отримав сучасний комп’ютерний томограф

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Національна дитяча лікарня «Охматдит» отримала інноваційний комп’ютерний томограф

ДП «Медичні закупівлі України» закупило і доставило до Національної дитячої лікарні «Охматдит» інноваційний комп’ютерний томограф.

Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Зазначається, що ДП «Медичні закупівлі України» на замовлення МОЗ закупили та доставили критично необхідне обладнання в лікарню, аби забезпечити маленьких пацієнтів якісними та безоплатними засобами обстеження. 

Комп’ютерний томограф – це пристрій, який дозволяє лікарям отримати докладні зображення внутрішніх органів та тканин людини.

Фото: moz.gov.ua

У МОЗ кажуть, що це надзвичайно важливо для вчасної діагностики та ефективного лікування. Завдяки цьому сучасному обладнанню лікарі зможуть ставити точні діагнози та розробляти індивідуальні плани лікування для кожного пацієнта.

Дивіться відеоЛікар-герой із Дніпра провів 300 операцій в оточеній Азовсталі

Сучасний апарат комп’ютерної томографії має покращені технології, спрямовані на зменшення дози опромінення, яку отримує пацієнт під час сканування.

Нагадаємо, у Дубенській міській лікарні на Рівненщині встановили сучасну агіографічну цифрову систему «Artis one» виробництва німецького концерну Siemens.

До того ж у лікарні на Чернігівщині встановлять гібридну сонячну станцію.

Фото: vechirniy.kyiv.ua

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 годину тому

Укриття з «голими стінами»? Харківʼяни знайшли краще рішення. Це «Схов» – стартап із виробництва підземних бункерів

Якщо ви зустріли повномасштабну війну в Україні, напевно, точно бодай раз бували в укриттях із...

Суспільство4 дні тому

Вільний фермер? А як це? Пояснює закарпатець, який збудував екохатину в горах і посадив гектари екзотичних дерев

Чи може в Україні існувати куточок землі, де посеред саду з хурми, персиків та інших...

Суспільство1 тиждень тому

«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Про хліб, створений за старовинними рецептами монахів, у Мені знає чи не кожний місцевий житель....

Суспільство1 тиждень тому

«Чоловіча» справа? Верстатам байдуже на стать. Як я власноруч створила успішний бізнес із лазерної та фрезерної порізки

Наталка Макар у дитинстві мріяла присвятити себе серйозній справі – працювати в політиці. Тепер вона...