Ви читаєте:
Українська Вікіпедія випередила арабську та посіла 16-те місце за кількістю статей
3хв на читання
Назад
Українська Вікіпедія випередила арабську та посіла 16-те місце за кількістю статей
3хв на читання

Українська Вікіпедія випередила арабську та посіла 16-те місце за кількістю статей

9 Серпня 2022, 15:31
Дмитро Журавель
Поділилися
0

Українська Вікіпедія «обігнала» арабську та посіла 16 місце за кількістю статей серед 328 мовних розділів енциклопедії.

Про це повідомили в громадській організації «Вікімедіа Україна».

Як пояснили в ГО, за минулий місяць в арабському розділі редактори та редакторки створили 6604 статті, в українському – 17 175. Саме ця різниця і дозволила українській Вікіпедії вирватися вперед.

Зазначимо, український мовний розділ Вікіпедії існує з січня 2004 року, у січні 2022-го року він відсвяткував своє 18-річчя. Арабська Вікіпедія була створена на три роки раніше – у вересні 2001 року. Загалом в українському розділі енциклопедії зареєстровано майже 640 000 користувачів. У арабському розділі їх учетверо більше – понад 2 280 000.

Інфографіка: wikimedia.org.ua.

Водночас редактор і адміністратор української Вікіпедії Ярослав Стефанко зазначив, що кількість статей у мовному розділі ніколи не була основною ціллю при побудові Вікіпедії.

«Спільнота любить перегони між мовними розділами — зокрема й тому, що це додає «спортивного» інтересу до поширення вільних знань. Наступний на нашому шляху — варайський мовний розділ. Більшість статей у цій Вікіпедії були згенеровані автоматично та складаються з кількох речень, чим значно поступаються за якістю статей в українській Вікіпедії», – зазначив Стефанко.

Нагадаємо, англомовна спільнота Вікіпедії офіційно виправила написання Одеси з Odessa на Odesa.

Раніше ми повідомляли, що Вікіпедія змінила написання Києва латинкою з Kiev на Kyiv.

Фото: facebook.com/Wikimedia.Ukraina.

Вікіпедія Українська Мова
По темі
Читайте також

«Ніхто не вірив, що я знайду роботу»: це пілотеса, яка 10 років керує літаком

Юлія мріяла про небо ще з дитинства — з того моменту, коли вперше побачила фільм про пілотів....
9 Грудня 2025
01:27
Десерт-легенда: як «Харківський» торт став символом міста

Десерт-легенда: як «Харківський» торт став символом міста

1 день тому
02:25
Чупакабра. Вона дійсно існує?

Чупакабра. Вона дійсно існує?

1 день тому