Культура
Українська студія Makhno Studio номінована на архітектурну премію Dezeen Awards 2024 (ФОТО)
Українська студія сучасної архітектури та дизайну Makhno Studio увійшла до короткого списку Dezeen Awards 2024 у категорії «Дизайн поверхонь».
Про це повідомили в Dezeen Awards, зазначивши, що переможців оголосять 26 листопада на церемонії в лондонській церкві Святого Іоанна в Гекні.
Про номінанта
Проєкт Makhno Studio — «Стіни, що дихають» — виготовлений із глиняних екопанелей із додаванням натуральних матеріалів, таких як льон, ячмінь, кунжут, кропива, кавова макуха та деревна стружка. Ці панелі лише виглядають естетично, а й забезпечують функцію утеплювача, позитивно впливаючи на мікроклімат простору та покращуючи якість життя.
Загалом у премії Dezeen Awards цього року взяли участь 4100 проектів із 82 країн, проте «Стіни, що дихають» опинилися серед 59 фіналістів.
Читати також: Картину українського мураліста продали на благодійному аукціоні за 20 тисяч євро
Що відомо про студію Махно?
Makhno Studio — українська архітектурна студія, яка відзначається унікальним підходом, поєднуючи традиційний український дизайн із сучасними екологічними матеріалами та інноваційними рішеннями. Студія реалізувала 600 проектів у 25 країнах світу.
Про Dezeen Awards
Dezeen Awards — престижна щорічна премія, яка відзначає найкращі, інтер’єрні та дизайнерські проекти, оцінюючи їх за трьома критеріями: краса, інноваційність та функціональність, а також екологічність архітектурних рішень.
Нагадаємо, що «Океан Ельзи» зібрав понад 10 мільйонів гривень для ЗСУ на концертах до 30-річчя гурту.
Фото: Makhno Studio.
Культура
Усе почалося після подарунка на Новий рік
«Я підібрав саме таку назву, адже хотів використати якесь питомо українське слово, яке не зустрічається в російській, — тому обрав будяк. До того ж, це така річ, про яку знають всі, але можуть не помічати. Але я вважаю, що красу бачать ті, в кого вона вже є всередині. Ці сенси я й поширюю своєю творчістю через хустки».
Кожен виріб не має аналогів
«А згодом клієнти самі просили завжди додавати цей опис, адже їм було цікаво, якими я їх бачу та які сенси вкладатиму у вироби для них. Я намагаюся робити кожен виріб індивідуальним для кожної людини, тому він не має аналогів. Іноді люди просять зробити хустку на подарунок і діляться інформацією про людину, якій хочуть її презентувати».
«Організація “Баба Єлька” знайшла на Кропивниччині давній рушник з унікальними візерунками та привезла його у свою майстерню. Добре, якщо люди матимуть бажання його побачити, але ще краще — перенести візерунки на одяг. Це модно й сучасно, а власники такого одягу стають амбасадорами української культури».
Штампи з Гімалаїв та особливий шемаг для Залужного
«Згодом Марія розповіла мені, що цей шемаг Валерій Федорович забрав додому, хоча більшість подарунків зберігав у кабінеті. Мені було дуже приємно це почути».
Ще один спосіб розповідати світові про нашу культуру
«Часто в мене замовляють хустки українці з діаспори, адже хочуть щось із України, і щоб воно мало персоналізований компонент. Одна сім’я переселенців з-за кордону замовила в мене хустку, аби віддячити жінці, яка прийняла їх у себе, та поділитися частинкою нашої культури».
«Вибійкарство є для мене іншим виміром життя, коли довкола новини про війну та смерті людей. Своєю творчістю я хочу звернути увагу людей на щось приємне та красиве, яке має допомагати нам відновлюватися та бути стійкішими. А ще мені подобається підсилювати гарні риси людей. Я щоразу чекаю на відгук про роботу, бо це завжди для мене виклик і водночас натхнення».
Коментарі
Культура
Про Віталія Малахова
Коментарі
Культура
Сюжет стрічки
- Ірина Островська;
- Дарина Федина;
- Віталій Гордієнко;
- Ірма Вітовська-Ванца;
- Олександр Башкіров;
- Олена Іллєнко;
- Олексій Сова
Коментарі