Суспільство
Українська розвідка підтвердила збиття російського літака А-50У
Українська розвідка підтвердила збиття російського далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50У. Це сталося у п’ятницю, 23 лютого, поблизу міста приморско-ахтарск на Азовському морі.
Докази з перехопленням розмови ГУР виклало на своєму ютуб-каналі.
Зазначається, що останній зліт літак А50У здійснив 23 лютого о 15:50 з аеродрому «ахтубінск» та мав виконувати незаконні терористичні завдання держави-агресора росії.
«Різке припинення роботи у вказаному районі радіолокаційного комплексу Шмєль, яким обладнано А-50У, зафіксували станції радіотехнічної розвідки ГУР МО України о 18:45», – йдеться у повідомленні.
Вогневе ураження модернізованого ДРЛВ А-50У також підтверджують радіоперехоплення розмови екіпажу прикриття Су-35.
Один з російських пілотів у радіоефірі повідомляє, що спостерігав роботу ППО, спалах та вибухи.
«Додатковою ознакою успіху спільної операції ГУР та Повітряних сил є наказ припинити місії для двох літаків Су-35, а також трьох бортів Су-34 ВКС РФ, які виконували завдання поблизу н.п. Міллєрово – частина з них планувала завдати авіаударів поблизу Авдіївки», – додали у розвідці.
Напередодні, 23 лютого, командувач Повітряних сил України Микола Олещук повідомив про знищення вже другого російського літака А-50 з позивним «Баян».
Авіаексперт Костянтин Криволап під час стріму зазначив, що раніше вважалося неможливим збиття літака А-50. Адже захищає такий літак від ракет винищувач Су-35.
«Ці літаки не збивають. Збиття такого літака вважається неможливим. Коли його перший раз збили, я казав, що всі командири повинні поголитися і намазати голову зеленкою, тому що цей позор не змивається», — сказав Криволап.
Що відомо про збитий А-50
А-50 — літак дальнього радіолокаційного визначення, призначений для спостереження за цілями в повітрі, на землі та у морі та наведення іншої авіації на цілі. Зокрема такі цілі літаки намагаються виявити місця розташування українських систем ППО та передати інформацію для ударів по ній.
Його висота патрулювання становить до 10 км, дальність польоту — 5000 км. Може супроводжувати до 60 цілей за раз. Наводить до 12 винищувачів за раз. Допомагає визначати розташування українських об’єктів, наприклад, систем ППО, авіації та наводити удари по них. У РФ на озброєнні всього 3 одиниці А-50 та 6 одиниць А-50У. Ціна – $330 млн за штуку.
Читайте також: Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку
Це вже другий російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50, який збивають українські пілоти. До цього, 14 січня, над акваторією Азовського моря був збитий перший А-50 та пошкоджений Іл-22М.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі