Суспільство
Українська письменниця Євгенія Бєлорусець стала лауреаткою премії «Жінки Європи»
Європейський рух Німеччини (EBD) 8 травня нагородив українську художницю та письменницю Євгенію Бєлорусець премією «Жінки Європи».
Про це повідомляють на сайті організації.
Вручення нагороди відбулося 8 травня в Представництві Єврокомісії в Берліні.
«Своїми роботами ви творите більше, ніж мистецтво. Ви створюєте те, чого люди потребують у часи темряви найбільше – надію та мужність. Ваші фотографії та тексти документують не лише жахи війни, вони допомагають нам зрозуміти, що проживають українці щодня», – заявив на церемонії голова комітету в закордонних справах німецького Бундестагу Міхаель Рот.
Про Євгенію Бєлорусець
Євгенія Бєлорусець – українська художниця, журналістка, фотографка, перекладачка та письменниця. Із серпня 2014 року неодноразово їздила на Донбас, знімала повсякденне життя мешканців прифронтових територій.
Читайте також: Швидкий бізнес за гроші держави? Це реально. Топ-10 ідей для запуску власної справи – радять ШоТам і Дія
У 2016 році в Національному музеї Тараса Шевченка проходила виставка її фотографій «Перемоги переможених», присвячена роботі на шахтах у зоні бойових дій.
Вона також є авторкою «Київського щоденника війни», який розповідає про події в українській столиці в перших тижні весни 2022 року, відразу після початку повномасштабного вторгнення РФ.
Про премію
Починаючи з 1991 року, EBD відзначає нагородою жінок, які своєю добровільною громадською діяльністю зробили особливий внесок у зближення та консолідацію об’єднаної Європи. Лауреатка премії отримує символічну нагороду у вигляді брошки і стає частиною мережі жінок, відданих Європі.
Нагадаємо, українські репортери Євген Малолєтка, Мстислав Чернов та Василина Степаненко стали лауретами Пулітцерівської премії-2023.
Крім того, перша леді України Олена Зеленська та українська юристка-правозахисниця Олександра Матвійчук увійшли до списку сотні найвпливовіших людей року за версією журналу Time.
Фото: PinchukArtCentre/Facebook
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі