Технології
Українська гра увійшла до європейського ТОП-20 у 2024 році
Гра Metro Exodus від української студії 4A Games увійшла до двадцятки найпродаваніших відеоігор у Європі за 2024 рік, посівши 20-те місце. Це стало несподіванкою, адже з моменту її релізу у лютому 2019 року минуло майже п’ять років.
Про це повідомляє Video Games Chronicle із посиланням на GSD.
Успіх Metro Exodus пов’язують із регулярними знижками, які забезпечили стабільний інтерес гравців.
Ще одна очікувана українська гра, S.T.A.L.K.E.R. 2, хоч і продала майже 3 мільйони копій у 2024 році, до ТОП-20 не потрапила через пізній вихід на ринок.
Ринок ігор у цифрах
За даними Video Games Chronicle з посиланням на GSD, у 2024 році в Європі продали 188,1 мільйона ігор для ПК і консолей:
- 131,6 мільйона через цифрові платформи (+15%);
- 56,5 мільйона через фізичні магазини (-22%).
Читати також: Українська студія презентувала новий шутер із нелінійною історією (ВІДЕО)
Лідери року
Найпродаванішою грою 2024 року стала EA Sports FC 25, хоча її продажі впали на 5% порівняно з попередником.
Нагадаємо, що S.T.A.L.K.E.R. 2 отримала нагороду «Дух ПК» від PC Gamer.
Фото: гра Metro Exodus.
Технології
Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого отримала першу мобільну станцію ARCHA1, яка призначена для збереження та реставрації бібліотечних фондів.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.
«Мобільна станція була доставлена цього тижня в межах проєкту “Мобільні станції для захисту та оцифрування бібліотечних фондів”. Це стало можливим завдяки тісній співпраці з чеськими колегами та численними донорами», — зазначають у бібліотеці.
Про станцію
ARCHA1 — це контейнер розміром 6 × 2,3 метра, оснащений сучасним обладнанням для очищення, дезінфекції, осушування та реставрації пошкоджених документів. Станція повністю автономна: вона має власний генератор і систему водопостачання. Всі процеси організовані так, щоб роботи з порятунку проходили максимально швидко та ефективно.
Читати також: Український сервіс проти ІПСО на основі ШІ залучив 1,6 млн доларів
Цей унікальний мобільний комплекс працюватиме в різних бібліотеках по всій Україні, допомагаючи відновлювати документи, що постраждали від пожеж, затоплень чи неналежних умов зберігання.
Наразі партнери з Чехії готують другу мобільну станцію ARCHA2, яка спеціалізуватиметься на оцифруванні бібліотечних фондів.
Нагадаємо, що в Україні затвердили Стратегію цифрового розвитку інновацій: на що це впливає.
Фото: фейсбук-сторінка Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.
Технології
На перехрестях проспекту Відрадного з вулицею Академіка Шалімова та бульвару Вацлава Гавела з проспектом Відрадним встановили дві шафи резервного живлення для світлофорів.
Як повідомляє КП «Центр організації дорожнього руху», нове обладнання було закуплено у 2024 році. До квітня 2025 року фахівці планують завершити монтаж усіх шаф, закуплених минулого року.
«На складі наразі є ще 142 шафи, готові до встановлення. Для забезпечення резервного живлення всіх світлофорів столиці потрібно встановити ще 268 одиниць обладнання», — зазначив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
Читати також: У Львові під час відключень світла працюють 90% світлофорів
На 16 січня запланували монтаж ще трьох шаф автономного живлення. Загалом у Києві обслуговують 739 світлофорних об’єктів, 335 з яких уже підключено до резервного живлення завдяки встановленню сучасного обладнання.
Нагадаємо, що у Києві забезпечать резервне живлення для всіх світлофорів.
Фото: сайт КП «Центр організації дорожнього руху».
Технології
Нове фінансування дозволить українському стартапу LetsData розширити діяльність у США та Європі, а також покращити технології для протидії дезінформації та ІПСО.
Про це повідомили розробники.
Що відомо про стартап
LetsData створили на початку російського вторгнення Ксенія Ілюк та Андрій Кусий. Платформа опрацьовує відкриті дані з понад 100 мільйонів сайтів і соцмереж у більш ніж 50 регіонах.
Завдяки технологіям на основі штучного інтелекту LetsData аналізує текст і метадані відео з популярних платформ, зокрема Telegram, YouTube, TikTok тощо. Як вказують розробники, сервіс виявляє на 80% більше загроз на ранніх етапах, ніж традиційні методи.
Читайте також: Українська розробка отримала дві престижні нагороди на CES у Лас-Вегасі
«У LetsData ми використовуємо потужність штучного інтелекту для розв’язання глобальної проблеми — виявлення та нейтралізації інформаційних загроз у режимі реального часу. Це фінансування дозволить нам розширити наш вплив і забезпечити організації по всьому світу ефективнішими інструментами для протидії динамічному середовищу інформаційних операцій»‚ — співзасновник LetsData Андрій Кусий.
Інвесторами проєкту стали:
- SMOK Ventures;
- Wayra (частина Telefónica);
- Tilia Impact Ventures (за підтримки InvestEU Fund);
- 1991 Ventures;
- фонд підтримки України від Google;
- Startup Wise Guys тощо.
Нагадаємо, що в Україні оголосили відбір стартапів на міжнародну конференцію 4YFN.
Фото обкладинки: сайт Google для стартапів