

Суспільство
Українська авіакомпанія МАУ розпочала співпрацю з польським туроператором
Найбільша українська авіакомпанія МАУ продовжує працювати під час війни та розпочала чартерну програму з польськими партнерами.
Про це повідомили на сайті авіакомпанії.
На початку липня МАУ почала чартерні польоти на замовлення польського туроператора ІТАКА.
«Таким чином українська авіакомпанія долучилася до обслуговування європейського туристичного трафіку та продовжує свою операційну роботу за межами України в умовах війни», – йдеться в повідомленні.
У чартерній програмі задіяний Boeing 737-900 UR-PSL, який базуватиметься в аеропорту міста Катовіце та обслуговуватиметься чотирма екіпажами МАУ. Також в рамках співпраці з компанією ITAKA плануються щоденні рейси МАУ як із базового аеропорту, так і з інших міст Польщі (Варшава, Краків, Жешув).
Зокрема, в липні узгоджено такі чартерні рейси: Катовіце – Малага; Катовіце – Арресіфе; Варшава – Арресіфе; Катовіце – Анталія; Жешув – Анталія; Катовіце – Тенеріфе; Катовіце – Тирана; Катовіце – Лас-Пальмас; Варшава – Лас-Пальмас; Катовіце – Марса-Алам; Краків – Тирана; Катовіце – Джерба.
«Наразі партнери аналізують можливості розширення мережі чартерних напрямків з пролонгацією до кінця високого туристичного сезону. Українська авіакомпанія, як багаторічний сертифікований експлуатант IOSA, забезпечуватиме роботу згідно усіх міжнародних стандартів експлуатаційної безпеки», – додали в пресслужбі МАУ.
Про компанію
Міжнародні авіалінії України- флагманська авіакомпанія і найбільший авіаперевізник України. Заснована в 1992 році. Головний офіс компанії розташований у Києві, хаб – у міжнародному аеропорту «Бориспіль». Компанія здійснює пасажирські й вантажні авіаперевезення за основними напрямками Україна — Європа, США, Близький Схід, країни СНД, Азія.
16 листопада 2018 року авіакомпанія перевезла 50-мільйонного пасажира. Навесні 2020-го, під час епідемії коронавірусу, компанія припинила діяльність і перейшла до виконання спецрейсів та вантажних перевезень. Для останнього було тимчасово переобладнено літак Boeing 767-300 на вантажний. Улітку того самого року рейси почали поступово відновлювати.
У березні, після повномасштабного вторгнення РФ, стало відомо, що МАУ пропонує свої літаки для чартерних та гуманітарних рейсів за межі України та в лізинг з повним обслуговуванням обладнання, його ремонтом і страхуванням.
Нагадаємо, українська архітекторка Оксана Оксюковська створила концепт пасажирського терміналу «Мрія» на місці зруйнованого військового аеродрому в Гостомелі.
Раніше ми повідомляли, що Україна і Британія підписали Меморандум про відбудову української інфраструктури.
Фото: facebook.com/flyuia.ua.
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel