

Технології
Український стартап оцінили у мільйон доларів
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Український чат-бот для реєстрації торгових марок PatentBot привернув новий раунд ангельських інвестицій. Про це AIN.UA повідомили його представники.
PatentBot – це чат-бот для реєстрації торгових марок. У стартапі кажуть, що весь процес від пошуку до оплати держмита користувач проходить разом з ботом за 5-7 хвилин.
Команда не розголошує суму, але зазначає, що оцінка стартапу досягла $1 млн. У компанії підкреслюють, що за час роботи їй вдалося залучити сумарно понад $ 70 000 інвестицій. Втім, проект досі перебуває у пошуку інвесторів.
Читайте також: Фінсько-український стартап підняв 2 млн євро
У травні 2018 року PatentBot привернув інвестиції від акселератора Betatron з оцінкою в $ 750 000.
Зараз PatentBot працює на ринках України, США та країн Європейського союзу. Протягом місяця команда планує додати функцію реєстрації торгової марки в країнах СНД і Китаю.
Хто такі бізнес-ангели?
Бізнес-ангел (від англ. Business angel) – це людина, яка інвестує гроші в проекти, що найчастіше існують ще тільки у вигляді ідеї. На цьому етапі молодій кампанії або підприємцю кошти на розвиток і реалізацію свого задуму найчастіше взяти ніде, оскільки зацікавити серйозні інвестиційні фонди поки нічим. І в цьому випадку на допомогу приходять ангели-інвестори. Якщо ідея їм подобається, і вони бачать в ній перспективу, бізнес-ангели вкладають в справу необхідну суму власних коштів. Саме особистих, що і відрізняє бізнес-ангелів від венчурних інвесторів, які як правило, розпоряджаються чужим капіталом. Натомість вони отримують частку в кампанії, а часом навіть і блокуючий пакет акцій, який дозволяє їм впливати на рішення, що приймаються власником.
Таким чином, бізнес-ангел – це успішний підприємець, який зумів сколотити капітал і готовий вкладати його часом навіть в ризиковані підприємства, найчастіше технологічного спрямування. Це можуть бути програми, сервіси, мобільні додатки зі сфери онлайн освіти, здоров’я, електронної комерції, захисту даних, реклами. Головне – ідеї повинні бути нестандартні, перспективні і вигідно виділятися на тлі інших собі подібних.
Які переваги має PatentBot?
PatentBot – це бот-реєстратор торгових марок, який зводить процес подачі заявки на реєстрацію до 10 хвилин спілкування онлайн. Інтеграція blockchain в сервіс допоможе спростити і захистити складну систему захисту авторських прав.
З використанням blockchain немає необхідності друкувати листи і макулатуру, ходити на пошту і витрачати час, платити за поштовий збір, відправляти конверт, а потім зберігати його з можливістю відкрити тільки один раз в суді. Використовуючи blockchain, інформація про авторське право безпечна і легко перевіряється в разі юридичних суперечок.
Так, після відправки файлу замовник отримує його назад в зашифрованому вигляді з відміткою про час шифрування. Після надсилають ключ, яким можна відкрити файл.
Що варто знати про PatentBot?
PatentBot – це бот-реєстратор торгових марок. На українському ринку проект почав роботу в липні 2017 року, потім масштабувати на ринок США і ЄС.
У травні 2018 року PatentBot привернув інвестиції від одного з найбільших акселераторів Гонконгу і зараз його команда працює над втіленням технічного рішення для ринку Азії.

Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Для водіїв вантажівок став доступний мобільний застосунок «єЧерга». Раніше записатися в електронну чергу можна було лише на сайті.
Про це повідомили у пресслужбі Мінінфраструктури.
Зазначається, що водії вантажівок, які перетинають міжнародний пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ» на кордоні України та Польщі, відтепер можуть користуватись застосунком eCherha на телефоні.
Завантажити eCherha на телефон уже можна у App Store тут (для операційної системи iOS) та у Google Play (для Android) за лінком.
У застосунку водій отримуватиме сповіщення про:
- свій статус у черзі,
- етапи її просування,
- час заїзду до пункту пропуску.
При цьому користувачам «еЧерги» не обов’язково заїздити до сервісних зон – водій сам обирає де і як чекати перетину кордону.
Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор
Застосунок доступний трьома мовами: українською, польською та англійською. Щоб зайти в додаток, потрібно скористатися тим самим логіном та паролем, які водій використовував для авторизації на сайті echerha.gov.ua.
Нагадаємо, з 12 грудня Кабмін дозволив перетин ПП «Ягодин – Дорогуськ» за записом в електронній черзі. За цей час через пункт пропуску проїхало 55 000 вантажівок.
Раніше ми повідомляли, що на українсько-польському кордоні стартував проєкт єЧерга.
Фото: facebook.com/MinInfra.UA.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська платформа пошуку репетиторів Preply вдруге потрапила до сотні найкращих маркетплейсів за версією аналітиків Andreessen Horowitz.
Про це пише ain.ua.
Preply опинився на 73 місці в загальному рейтингу. Цей список включає найбільші стартапи та приватні компанії на основі річного валового обороту (GMV).
Для оцінки взяли дані про продажі, що охоплюють період з січня по грудень 2022 року. Річні темпи зростання враховуються як продажі за січень-грудень 2022 року порівняно з результатами за січень-грудень 2021 року.
Marketplace 100 фокусується лише на незалежних компаніях. У список не входять маркетплейси, які належать державним або приватним капіталам.

Про Preply
Preply – онлайн-платформа, яка об’єднала понад 40 000 репетиторів, що викладають 50 мов сотням тисяч учнів у 180 країнах світу (дані за 2021 рік). Компанію у 2013 році заснували Сергій Лук’янов, Дмитро Волошин та Кирило Бігай. У двох офісах (Київ та Барселона) працює понад 250 осіб.
У березні 2021 компанія залучила $35 млн від Owl Ventures та Full In Partners, які лідили раунд, а також попередніх інвесторів Point Nine Capital, Hoxton Ventures, EduCapital, All Iron, Diligent Capital і Evli Growth Partners.
Нагадаємо, українці запустили нейротехнологічний стартап Anima, що робить онлайн діагностику небезпечних станів психіки людини.
Крім того, український стартап Aspichi, що розробляє рішення для віртуальної реальності, залучив $500 тис. інвестицій від українського венчурного фонду SMRK.
Фото: 24tv.ua.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Почав працювати чат-бот «Запоріжжя – місто без насильства». Скориставшись ним, можна підвищити рівень обізнаності щодо причин і наслідків домашнього насильства.
Про це повідомили у Департаменті соціального захисту населення Запорізької ОДА.
Також завдяки чат-боту, корситувач матиме змогу:
- переглянути своє ставлення до постраждалих від насильства та кривдників(-ць),
- дізнаєтеся більше про здорові та токсичні стосунки.
- отримати дієві інструменти, як досягнути нульової толерантності до насильства в нашому суспільстві.
Чат-бот створено в межах співпраці Фонду ООН у галузі народонаселення та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії.
Діє чат-бот у додатках телеграм, фейсбук та вайбер. Переглянути чат-бот можна за посиланням.
Читайте також: «Ця тема досі табуйована». Як фонд «Сильні» стає підтримкою для людей, які пережили сексуальне насильство під час війни
Нагадаємо, в Україні запустили мобільний додаток для жертв домашнього насильства.
Також ми розповідали, що у Миколаєві побудували притулок для жертв домашнього насильства.
Фото: facebook.com/dsznzoda.