

Суспільство
Український сомельє вперше отримав золотий диплом і сертифікацію Міжнародної асоціації
Вперше сомельє з України отримав сертифікат Міжнародної асоціації сомельє. Богдан Павлюх став першим українським сомельє, який отримав золотий диплом і сертифікацію Міжнародної асоціації сомельє (ASI). Про це повідомляє The Village Україна.
Як зазначається, разом зі Станіславом Борисовим він склав іспити ASI та підтвердив свою кваліфікацію на міжнародному рівні, пише Barout.
«Найавторитетніша організація світу для професії Сомельє. Диплом ASI – найбажаніший і найважливіший для кожного сомельє у світі. Цьогоріч із 74 кандидатів тільки 52 отримали позитивну оцінку. І двоє з них – з України», – пояснюють в Асоціації сомельє України.

За словами Павлюха, диплом міжнародного рівня дає розуміння про рівень знань, тому це важливо для тих сомельє, які хочуть працювати за кордоном.
«Диплом ASI – один із дипломів сомельє, що визнають у світі. Тому так, я радий отримати цю відзнаку. В Україні є фахівці, які проходять сертифікації за іншими програмами на зразок Court of Master Sommeliers, тому ми присутні в цій галузі. Але, думаю, важливо, щоб нас бачили у світі; що ми теж представлені в професії, що у нас є спеціалісти», − розповів Павлюх.
Суспільство

На станції «Академік Вернадський» учасники 30-ї Української антарктичної експедиції відсвяткували Великдень. Полярники оздоблювали писанки, пекли паски та готували смаколики.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Як відсвяткували Великдень
«На станції неодмінно відзначають це свято, адже на цілий рік вона стає домом для полярників та полярниць, і для них дуже важливо дотримуватися тих традицій, які посеред крижаних просторів єднають з рідною землею»‚ — написали в НАНЦ.
Одну з писанок створила біологиня Зоя Швидка. Вона зобразила «бойового пінгвіна» у військовій касці. Цю символічну писанку присвятили полярникам, які долучилися до лав Збройних сил України.


Читайте також: Відомий український писанкар і військовий передав великоднє вітання з фронту (ФОТО)
Паски до святкового столу спекла кухарка Олена Лещенко. Вона доповнила традиційний смак випічки цедрою лимона та апельсину. Також до святкового меню увійшла полядвиця, приготована за особливим рецептом.
Охочі мали можливість освятити паски й помолитися у каплиці святого Володимира, розташованій на території станції.
Святкування відбулося попри хуртовину, що тривала біля станції. Температура повітря сягала +1,6 °C, проте через високу вологість (85%) відчувалась як -13 °C.



Нагадаємо, що українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО).
Раніше ми писали, що пінгвіни «допомагали» українським науковцям встановлювати прилади для досліджень (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ
Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ