Суспільство
Український парапланерист встановив рекорд Європи, пролетівши понад 350 км
Український парапланерист встановив європейський рекорд, зробивши 350-кілометровий політ між декількома областями України. Про це повідомляє НВ.
Зазначається, що 50-річний Богдан Базюк із села Тересва Закарпатської області – давній рекордсмен України з парапланерного спорту.
Рекордний політ
21 травня 2020 року Богдан Базюк перевершив себе, здійснивши рекордний політ на 353,3 км. Це найдовший політ у рівнинній місцевості в усій Європі нинішнього року, характеризує досягнення українця профільний сайт компанії Nova.
Базюк стартував близько полудня в районі села Вітрівка Київської області, а приземлився ближче до 20:00 того ж дня у Вознесенському районі Миколаївської області. Його політ тривав 7 годин 34 хвилин, середня швидкість становила близько 46 км/год, а загальна відстань склала 353,3 км.
Того дня, 21 травня, це була вже друга спроба Богдана Базюка встановити рекорд – проте перший раз того ранку він пролетів лише 5 км.
Які складнощі виникли
Український спортсмен розповідає, що навіть при хорошому прогнозі погоди його завдання ускладнювалося через відсутність транспортного сполучення в Україні – що вимагало особливої уважності до маршруту та скорочувало кількість можливих спроб.
Близько години із семи годин свого польоту Базюку довелося летіти в складних погодних умовах, і це була найменш приємна частина дистанції, каже рекордсмен.
«Температура була не вище кількох градусів за Цельсієм, тому що я змерз, хоча одягнувся тепло. Але потім погода виправилася», – ділиться він.
Базюк розповідає, що з Вознесенського району Миколаївської області, де вже майже на заході сонця завершився його політ, його забрали машиною друзі. «Навряд чи я пролетів би далі, навіть якби стартував раніше», – вважає він.Більше технічної інформації про рекордний політ українця можна знайти тут.
Усі фото Богдана Базюка
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі