

Технології
Український художник показав Прип’ять без катастрофи на ЧАЕС
Художник Андрій Гупса зробив майже неможливе – за допомогою візуалізації показав мережі, як би виглядало місто Прип’ять в “зоні відчуження”, якби катастрофа на Чорнобильській АЕС не відбулася.
27 квітня 1986 року місто Прип’ять Київської області було евакуйоване через аварію на Чорнобильській атомній електростанції. З тих пір воно так і залишається покинутим містом-привидом.
Зараз зона перетворилася на полігон для дослідів. Сюди їдуть японці і китайці за досвідом. Тут проводять сільськогосподарські експерименти.
Читайте також: Природу України показали у документальному проекті від Netflix
За словами сталкера Стаса Польського, який буває в зоні останні вісім років, покинуте місто поступово перетворюються в ліс:
“Дерева ростуть навіть на дахах будинків, всередині занедбаних будівель. Усе більше стає тварин. Ми бачили кабанів, лосів, лисиць, оленів, косуль. Там водяться навіть вовки і дикі коні Пржевальського”, – розповідає чоловік.
За розповідями деяких мешканців зони там з’явився навіть бурий ведмідь, явище дуже рідкісне.
Нагадаємо, команда проекту The Other Chornobyl зняла короткометражний фільм про місто Поліське – ще одне місто-привид, яке постраждало від катастрофи на ЧАЕС.

Технології

Учень Малої академії наук Назар Поночевний створив бота Harmix і став переможцем конкурсу від Ukrainian Startup Fund, здобувши приз $25 000.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі Малої академії наук.
За нагороду боролися 13 проєктів.
Про винахід
Harmix – це інтелектуальний сервіс, що вміє поєднувати музику та відео.
Щоб підібрати музику під відео, боту потрібно лише півтори хвилини. У своєму арсеналі Harmix має 5000 мелодій.
«Я розробляв бота як помічника для блогерів, інженерів монтажу, композиторів – усіх, хто працює з відео а музикою. Зазвичай, щоб підібрати влучну мелодію під відео або навпаки – відео під мелодію – людина може витратити до кількох годин. Harmix зекономить час і за лічені хвилини запропонує на вибір п’ять найбільш підходящих мелодій», – пояснив винахідник.
Особливості бота
Бот складається з 200 мільйонів штучних нейронів та має багато підсистем, кожна з яких відповідає за своє: шукає об’єкт, аналізує жанр тощо.
Сервіс створює продукт «під ключ»: достатньо відправити відео боту, він проаналізує динаміку, розмір об’єкта, колір, освітлення, дії у кадрі та інші параметри.
За кілька хвилин Harmix поверне готовий ролик.
Назар «вчив» свого бота на сотнях відео та фільмів. Той знайшов і зрозумів закономірності, як правильно поєднувати музику та відео. Боту можна задати усі необхідні параметри і критерії, які потрібно врахувати в роботі. Harmix Назар придумав ще три роки тому.
Читайте також: За партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності
Наразі є потужна комп’ютерна версія для професіоналів та мобільний додаток для простих користувачів.
«Штучний інтелект влаштований таким чином, що може працювати і окремо від людини. Але особисто я бачу майбутнє подібних систем саме у роботі в тандемі з людиною. Тож не треба боятися, що Harmix залишить без хліба композиторів чи блогерів. Навпаки: він забере на себе рутинну частину роботу і дасть їм більше часу та можливостей для творчості», – каже Назар.

Зі своїм творчим ботом Назар об’їздив чимало країн і отримав кілька відзнак на міжнародних конкурсах. Також використовує усі доступні можливості для популяризації розробки і в Україні.
Грошовий приз у 25 000 доларів Назар планує спрямувати на розвиток свого проєкту. Винахідник має команду із п’яти людей, разом з якими виводить Harmix у велике плавання.
Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Творчим ботом вже користуються майже 5000 людей, які сумарно завантажили в чат більше 10 000 відео.
Нагадаємо, полтавський школяр винайшов пристрій, що вимірює забруднення повітря.
Як ми повідомляли раніше, 6 українських стартапів здобули гранти від GlobalLogic
Технології

Трамвай «Еталон» проходить ходові випробування у столиці на полігоні Чернігівського автозаводу.
Про це пише AUTO-Consulting.
За інформацією, трамвай «Еталон» уже пройшов тести на швидкість і гальмування. Після завершення заводських випробувань, він приїде до Києва. Його тестуватимуть у реальних умовах на міських маршрутах.
Повідомляється, що новий транспортний засіб побудували на базі капітально відремонтованого трамвая Tatra TR3100.

Були виконані капремонт ходових візків і повна заміна кузова. Тепер у трамвая довжина 15900 мм, ширина – 2500 мм, і 1524 мм колія.
Місткість – 144 людини, зокрема 31 сидяче місце, 3 відкидних і 1 місце для інвалідного візка.
Читайте також: Мікрозелень у руках «сонячних діток»: історія соціального проєкту у Харкові
А також – низька підлога, і 4 двері замість 3-х, для прискорення посадки і висадки пасажирів. Вага – 32 тонни.

Наголошується, що порівняно зі старою Tatra, енергоефективність нового трамвая зросла на 40%.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
Такий капремонт, після якого клієнт отримує фактично новий трамвай, коштує втричі дешевше покупки нового трамвая. Про якість капремонту говорить те, що у відремонтованому Tatra TR3100 все зварні шви перевіряли за допомогою рентгеноскопії.
Нагадаємо, у центрі Києва встановили нові паркомати.
Як ми повідомляли раніше, показали, яким буде перший транспортний хаб у Львові.
Усі фото: autoconsulting.com.ua.
Технології

Міжнародний холдинг «Модерн-Експо», головний офіс якого розташований у Луцьку, створив концепт робота Mebius для ефективної доставки замовлень до споживача.
Про це пише newfood.media.
Зазначається, що Mebius – це нова розробка української компанії. Це робот-постачальник з автоматизованим керуванням, створений для забезпечення швидкої та зручної доставки товару клієнту.
Читайте також: Мікрозелень у руках «сонячних діток»: історія соціального проєкту у Харкові
Система представлена інноваційним електричним терміналом на автокеруванні з ємністю для товарів та двома дронами-помічниками.
Розробка дозволяє одержувачам вибирати зручний час і місце доставки, а також відстежувати відправлення у режимі реального часу.
Концепт складається із платформи з усіма необхідними датчиками, системи управління та змінного модуля для товарів (з батарейками).
«Попит на автоматизовану доставку товарів постійно зростає, а сама галузь розвивається надто стрімко. Очевидно, автономні роботизовані системи на автоуправлінні швидко витіснять фізичних кур’єрів», — зазначили у компанії.
Довідка
Міжнародний холдинг «Модерн-Експо» – провідний виробник і постачальник торговельного обладнання в Центральній та Східній Європі.
Головний офіс компанії розміщений у Луцьку. 2016 року налічував 2500 працівників у 7 країнах. Група компаній представлена офіційними дистриб’юторами в Латвії, Литві, Білорусі, Росії, Молдові, Казахстані, Румунії, Грузії, Азербайджані, Вірменії, Киргизії, Іспанії, Хорватії, Франції, Словенії, Австрії, на Балканах в інших регіонах.
Читайте також: «Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні
Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.
Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.
Головне фото: newfood.media.