Суспільство
Український бренд випустив колекцію екологічних сумок-сіток
Український бренд RITO спільно з організацією “Україна без сміття” випустив капсульну колекцію екологічних сумок-сіток. Про це повідомляє vogue.
Команда “Україна без сміття” розповідає, що один житель України створює в середньому 0,5 кг сміття в день, тобто 182,5 кг за рік.
У підсумку 40 мільйонів українців залишають щорічно після себе понад 7 мільйонів тонн сміття і чималу частку тут займають товари одноразового використання.
Одна сумка замість ста пакетів
Саме тому було вирішено зробити колекцію багаторазових сумок-сіток, щоб використання пластикових пакетів було зведено до мінімуму.
“Одна еко-сумка замінить покупцеві приблизно сто поліетиленових пакетів в рік”, – розповідають організатори проекту і ця цифра змушує задуматися.
У RITO в свою чергу зробили сумки не тільки практичними, але і модними, щоб з ними захотілося ходити кожен день.
Вартість торбини – 450 гривень. Весь прибуток від продажів екосумок-сіток RITO перераховує громадської організації “Україна без сміття”.
– Київ, вул. Ігорівська, 5 тел .: +38 044 425 25 00
– Київ, вул. Лисенко, 1 тел .: +38 044 278 71 40
Сайт: rito.ua
Facebook: www.facebook.com/DMRITO
Instagram: www.instagram.com/rito_knits/
Хто такі “Україна без сміття”?
Свою волонтерську діяльність екологічна ініціатива “Україна без сміття” розпочала у 2015 році. Наприкінці того ж року вона перетворилася на однойменну громадську організацію. З часу заснування організація ініціювала ряд проектів та ініціатив, спрямованих на впровадження культури сортування побутових відходів чи їх утилізації.
“Україна без сміття” також активно поширює культуру “No Waste”, що передбачає сортування упаковки, компостування органіки, утилізацію небезпечних відходів і високотемпературне спалювання неліквідного сміттєвого залишка.
Окрім громадських станцій сортування NO WASTE recycling station, вони мають соціальну крамницю еко-товарів NO WASTE shop, товари якої націлені на скорочення споживання пластику.
Які проекти впроваджує “Україна без сміття”?
Проекти організації розраховані на просування ідеї розумного споживання. Серед них “Освітній проект” та “ЕКО адаптація”.
“Освітній проект” націлений на розкриття таких питань: яке сміття корисне, а яке ні, як отримати зиск від корисного сміття та зменшити продукування непотребу? Обговорення відбувається шляхом спеціальних лекцій – окремо для навчальних закладів та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
“ЕКО адаптація” – проект для співпрацівників компаній, розрахований на розвиток екологічної корпоративної культури. Програма розказує, чому потрібно змінювати споживацькі звички, як зекономити кошти та не заподіяти шкоду навколишньому середовищу.
Нагадаємо, що “Україна без сміття” впровадила послугу утилізації високотемпературним спаленням. Метою створення такої послуги стало велике бажання зупинити рух усіх пластикових упаковок, не придатних до переробки, на звалища
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі