Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
384636 1 384636 1

Технології

Українські винахідники створюють найточніший 3D-сканер для ювелірів

Опубліковано

Український винахідник Леонід Назаренко і його син Денис створюють високоточний 3D-сканер для ювелірів. Йому немає аналогів в світі за ціною-якістю, повідомляє tech.liga.net.

Навіщо це потрібно?

Історія двох винахідників почалася близько чотирьох років тому, коли вони хотіли отримати високоточні 3D моделі невеликих об’єктів, наприклад, монетки або статуетки. Але зіткнулися з тим, що доступні на ринку лазерні сканери, по-перше, дуже дорогі, по-друге, точність була не найкращою.

Сама ідея сканера народилася, коли Денис Назаренко намагався зробити модель статуї Манджушри (Будда Мудрості). 

«Але сканери, здатні вловити найменші деталі моделі, коштували не менше 17 000 євро і були недоступні для невеликої компанії. Тому ми вирішили створити власний», – йдеться в презентації на Kickstarter.

Експерименти у Вишневому

У невеликому офісі в містечку Вишневому під Києвом батько і син взялися за експерименти. Використовували глибокі знання з абсолютно різних інженерних областей.

Леонід Назаренко почав свою кар’єру на заводі імені Антонова, на якому будувався найбільший у світі літак Ан-225. Він з дитинства створював моделі літаків, а потім навчав школярів робити те ж саме. У Леоніда було хороше розуміння в сфері металообробки та широкий спектр знань в інженерних дисциплінах.

Денис Назаренко вигравав різні конкурси з математики, фізики та інформатики. Він багато років працював над створенням софта. А найвідоміший його проект – Start Menu X, зручна альтернатива меню «Пуск» Windows, – якому скористалися багато людей по всьому світу.

Де продають?

Як з’ясували два інженери, лазерний проектор створює велику кількість шумів при скануванні, що погано позначається на якості 3D-копії. І йому є достойна альтернатива. Світлодіодний (LED) промінь в поєднанні з хорошими лінзами дозволив досягти помітно кращих результатів.

Ще один бонус. Ця технологія не вимагає дорогих проекторів і камер.

Підприємці вирішили вийти зі своєю ідеєю на Kickstarter через партнера, який жив в Канаді. Минулої весни їм вдалося зібрати понад $ 22 000 на виробництво першої моделі – настільний 3D сканер D3D-s.

Як розповідає Денис Назаренко, удвох з батьком за рік вони зібрали і поставили інвесторам, які підтримали їх грошима на краудфандінговой майданчику, близько 10 сканерів. Кілька штук ще допрацьовують зараз.

Як зазначає Назаренко, за цей час їм вдалося знайти точну нішу для своїх пристроїв – американський ювелірний ринок. За його словами, в Штатах поширена традиція носіння так званих shadow wedding bands. Це додаткові кільця, які подружжя дозамовляти на додачу до заручним, наприклад, на річницю весілля, і носять потім їх обидва на тому ж пальці.

У таких випадках ювелірам потрібно відсканувати обручку і фактично зробити його репліку. 

Скільки це коштує?

До українським винахідникам почали надходити запити від ювелірів, а також стоматологів. Такий нішевий попит підштовхнув Назара і Дениса на другу Kickstarter кампанію – 3D-сканер саме для ювелірів. Вони запустили її тиждень тому, в кінці червня 2019 року, і вже практично зібрали запитувану суму – $ 13 600 з $ 15 000. Проект підтримало вісім людей, що захотіли отримати ювелірний сканер. Першим підтримали він дістанеться за $ 4000-6000. А в роздробі пристрій вже буде коштувати $ 8000.

“Сканер D3D-s підходить як для самозайнятих ювелірів, так і для професійних команд, що мають досвід використання наддорогих сканерів”, – відзначають розробники в описі проекту.

Як працює сканер?

Як розповідає Денис Назаренко, в сканері встановлена ​​5 Мп камера, яка обходиться на порядок дешевше, ніж менш точна 1,2 Мп камера, призначена для лазерних сканерів.

Ще одна інновація – рухливість. Сканер також має шість напрямків для руху. Це дозволяє сканувати світловим променем фігури будь-якої складності. Сканування відбувається повністю автоматично. Потрібно просто вказати розмір і натиснути кнопку.

“Створюючи настільний сканер, ми прагнули досягти можливості сканувати монету. В результаті адаптація сканера до потреб ювелірів була проблемою. Ми додали ще одну вісь обертання і зменшили розмір сканера. Ми також оновили оптику і камеру, позаяк ювелірам не потрібно сканування в кольорі. Ми також встановили високоточні мотори “, – розповідають розробники пристрою.

За ціною пристрій виходить значно дешевше, ніж аналоги. Найближча модель – B9 Scan 350 – обійдеться майже в $ 15 000. При цьому навіть найдорожчі лазерні моделі (за $ 50 000) не можуть забезпечити такої відстані між точками, як українська розробка – 0,010 мм.

Денис і Леонід зараз можуть виробляти в своєму офісі під Києвом 1-2 сканери на місяць. Вони працюють удвох. Винахідники усвідомлюють, що їм потрібні інвестиції на налагодження повноцінного виробництва.

Тому зараз винахідники почали думати і над залученням інвесторів. Як пояснює Денис, ті ж американські ювеліри не завжди довіряють тому, що написано на сайті. Їм потрібно побачити сканер наживо на який-небудь виставці. На це винахідникам теж знадобляться додаткові кошти.

Коментарі

Технології

За два дні продали понад мільйон копій гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Опубліковано

Українська гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» за перші два дні після релізу продалася тиражем у мільйон копій. А ще більше користувачів приєдналися до пригод у Зоні через Game Pass.

Про це повідомляють розробники.

Команда розробників з гумором прокоментувала шалений наплив гравців:

«Не дивно, що в Зоні трохи тісно».

Популярність гри перевершила всі очікування, перетворивши її на головний хіт осені.

Читати також: Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Перевантаження інтернету

Ажіотаж довкола «S.T.A.L.K.E.R. 2» позначився навіть на інфраструктурі — українські провайдери Triolan і «Ланет» повідомляли про тимчасове зниження швидкості інтернету через масові завантаження гри.

«S.T.A.L.K.E.R. 2 видав потужність понад 9000 і розковбасив Інтернет на 6 годин», — пожартував директор провайдера «Ланет» Маріан Івасюк.

Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.

Фото обкладинки: гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля».

Коментарі

Читати далі

Технології

Українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки

Опубліковано

Компанія Buntar Aerospace презентувала новий розвідувальний дрон вертикального зльоту та посадки Buntar-1. Розробка створена спеціально для роботи в умовах сучасного бою, враховуючи реальні потреби військових.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Про нову розробку

Buntar-1 призначений для розвідки в реальному часі, наведення, коригування вогню ствольної та реактивної артилерії, а також фіксації наслідків ураження. Його тестували на Харківському напрямку, де аеророзвідники відзначили якість передачі відео без затримок та стабільність зв’язку, навіть під дією ворожих РЕБ-систем.

Дрон обладнаний унікальним програмним забезпеченням, яке автоматизує роботу екіпажу та підвищує ситуативну обізнаність. Радіус дії Buntar-1 складає близько 50 кілометрів, а його опанування досвідченими операторами займає всього три доби.

Відео: Міністерство цифрової трансформації

Читати також: В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Деталі

Один із творців дрона є бійцем Сил безпеки й оборони, тож Buntar-1 розробляли з урахуванням бойового досвіду. Завдяки цьому інженери змогли створити систему зв’язку, яка працює навіть в умовах активної протидії РЕБ.

Компанія вже працює над вдосконаленням. У новій версії, Buntar-3, очікується збільшення часу перебування у повітрі до трьох годин, що розширить можливості безпілотника.

Нагадаємо, що Сили оборони отримають всюдихід-амфібію для роботи в екстремальних умовах (ФОТО).

Фото обкладинки: скріншот з відео Міністерства цифрової трансформації.

Коментарі

Читати далі

Технології

В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Опубліковано

На Харківщині випробували спеціальні сенсори для виявлення мін. Сапери можуть використовувати цю технологію, аби знаходити небезпечні предмети на відстані.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки Україні.

Особливості нової системи

Завдяки новій техніці сапери зможуть знаходити металеві та неметалеві міни. Також обладнання здатне виявляти і протитанкові міни під шаром ґрунту. Як зазначили у відомстві, цього разу тестували покращену версію системи, у якій додали більше функцій ШІ.

Під час випробувань фахівці продемонстрували новітню систему, котра має таке обладнання:

  • магнітометр;
  • георадар;
  • інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Як проходили випробування

Демонстрацію відвідали чотири українські компанії: UADamage, «Поступ», Ailand Systems та Transient Technologies. Захід організували за ініціативи Міністерства економіки України, Харківської обласної військової адміністрації, Центру координації протимінної діяльності при ХОВА та Програми розвитку ООН.

«Подібні тестування дуже важливі для того, щоб зібрати достатню базу для підтвердження ефективності технології. А вже потім на цій основі будуть напрацьовані стандартні операційні процедури, які дозволять інтегрувати інноваційні технології в процес гуманітарного розмінування. Це дозволить більш масово застосовувати методи дистанційного виявлення вибухонебезпечних предметів», — сказала проєктна менеджерка з інновацій Команди підтримки протимінної діяльності при Мінекономіки України Катерина Дрозд.

Нагадаємо, що українські компанії об’єднуються задля гуманітарного розмінування.

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка UADamage

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура23 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...