Суспільство
Українські рятувальники-парашутисти отримують нове спорядження
Фахівці пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служб частин армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України отримують нове спорядження. Як повідомляє armyinform.com.ua, йдеться про нові парашутні системи, захисні шоломи, рукавички та інше майно.
Про фінансове забезпечення
“Якщо до 2017 року окремо взята Херсонська бригада армійської авіації впродовж десяти років отримала на ці цілі три транші до 400 тисяч гривень кожний, то тільки у 2018 році – 1 мільйон 200 тисяч гривень! А у 2019 році на чотири частини було виділено 10 мільйонів гривень на закупівлю потрібного майна та спорядження”, – зауважив тимчасовий виконувач обов’язків начальника пошуково-рятувальної служби армійської авіації командування Сухопутних військ ЗС України підполковник Дмитро Обуховський.
За ці кошти військові рятувальники змогли закупити парашутні системи типу «Крило» модифікацій «Commodore» та «Спектр», що дають змогу виконувати навчально-тренувальні стрибки з парашутом з літаків і гелікоптерів на обмежені та непідготовлені майданчики приземлення та у сильний вітер. А також парашути модифікації «Тандем», які дають можливість виконувати стрибок одночасно двом людям: парашутисту-рятувальнику і, скажімо, вузькому спеціалісту, чия допомога потрібна конкретному постраждалому.
Читайте також: Українські військові рятувальники вперше десантувалися на Говерлу (ФОТО)
Шоломи й акваланги
“Такі парашути початково розроблялися американцями для доставки фізиків-ядерників на підводний човен для усунення тих чи інших проблем, – розповів Дмитро Андрійович. – У нашому випадку інструктор зможе стрибнути з хірургом чи іншим фахівцем. Адже загальна польотна маса парашутиста з пасажиром (вантажем) тут передбачена до 250 кілограмів”.
Серед іншого, за цей час були закуплені: французькі шкіряні рукавички для роботи зі стропами, закриті парашутні шоломи нового покоління «Phantom XV» з сигналізаторами небезпечної висоти, персональне кисневе устаткування для стрибків з висоти понад 4000 метрів, контейнери для доставки на землю різних речей парашутним способом, висотометри, ліхтарі для нічних стрибків тощо.
Для однієї з частин, яка має певну берегову лінію, закупили акваланги, подали на ProZorro заявку на катер для проведення пошуково-рятувальних робіт.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі