Технології
Українські конструктори працюють над розробкою «Місячного селища»
Українські розробники з конструкторського бюро “Південне” та близько 150 учасників із понад 34 країн працюють над створенням «Місячного селища» (Moon Village Association). Про це повідомляється на сайті бюро.
“У Токіо розпочав роботу Третій міжнародний симпозіум/семінар Асоціації «Місячного селища» (Moon Village Association), участь в якому бере й делегація КБ «Південне» на чолі з головним конструктором і начальником конструкторського бюро із системного проектування ракет та ракетних комплексів Максимом Дегтярьовим”, – йдеться у повідомленні.
Хто працює над базою?
Поряд із представниками космічних агентств Японії (JAXA), США (NASA), Індії (ISRO), Китаю (CNSA), а також приватних космічних компаній, таких як Blue Origin і Spacebit, КБ «Південне» представило своє бачення освоєння та дослідження Місяця.
Читайте також: Українські конструктори презентували новітню розробку для дослідження Місяця
Нагадаємо, що про створення Асоціації місячного поселення (MVA) було проголошено на Міжнародному астронавтичному конгресі в жовтні 2017 року в Аделаїді (Австралія). КБ «Південне» приєдналося до Асоціації як інституційний члена у 2018 році. Зараз Moon Village Association нараховує близько 150 членів із понад 34 країн. Штаб-квартира Асоціації базується у Відні (Австрія).
Як триває розробка?
Конструкторське бюро «Південне», використовуючи багаторічний досвід створення різних типів ракетно-космічної техніки та застосовуючи сучасні технології, послідовно реалізовує багатоетапну програму створення Місячної експериментально-промислової бази.
У рамках концептуального проєкту фахівці бюро сформовали зовнішній вигляд бази. Попередньо визначено конфігурацію й інфраструктуру на різних етапах функціонування.
“Узагальнено терміни реалізації проєкту, а також основні технічні характеристики систем, що розробляються: космічна транспортна система для доставляння екіпажу й вантажів на поверхню Місяця та повернення на Землю, типові конструкції місячних модулів, засоби пересування по поверхні Місяця тощо”, – зауважили в бюро.
Місячна промислово-дослідна база КБ «Південне» під кутом 360°:
Що відомо про КБ “Південне”?
Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» у Дніпрі є одним з найвідоміших і визнаних у світі науково-конструкторських підприємств з розроблення ракетно-космічної техніки.
Колектив КБ «Південне» взяв участь у створенні дев’яти типів космічних ракет-носіїв, з використанням яких здійснено близько 500 запусків і виведено на орбіти більше 1 100 космічних апаратів.
Більше 50 років КБП розробляє, забезпечує виготовлення та запуск космічних апаратів різного призначення. За ці роки було розроблено більше 400 космічних апаратів 70 різних типів. Так, враховуючи особливу актуальність спостереження Землі з космосу, було розроблено ряд супутників дистанційного зондування Землі – «Січ-1», «Січ-2», Egyptsat-1, в кооперації з суміжниками було розроблено космічні системи, серед яких наземні комплекси керування, приймання й оброблення даних.
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Як проходили випробування
Коментарі
Технології
Як змінити мову Geminі
- Відкрити на пристрої застосунок Google.
- Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
- Оберіть українську мову.
Коментарі