Економіка і бізнес
Українські банки почнуть використовувати нові реквізити рахунків
З 5 серпня українські банки почнуть використовувати нові реквізити рахунків, в яких крім старого номера будуть вказані коди країни та банку. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.
Що змінюється?
“З 5 серпня 2019 року банки будуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN, а чинні номери рахунків міняти відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням діючого номера аналітичного обліку”, – йдеться в повідомленні.
Нові норми містить постанова Національного банку України від 28 грудня 2018 року №162 “Про введення міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні”.
Читайте також: Український банк потрапив до престижного світового рейтинг
Застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні грошових переказів як в гривні, так і в іноземній валюті, зокрема при транскордонні перекази з 1 листопада 2019 року.
“Тобто, всі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN”, – уточнюють в НБУ.
Чи потрібно змінювати рахунок?
У Нацбанку також підкреслюють, що в період з 5 серпня по 31 жовтня клієнти банків в реквізити розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.
Власники вже існуючих банківських рахунків до 31 жовтня мають самостійно змінити номери своїх рахунків.
«Це дасть можливість уникнути дублювання реквізитів під час оформлення розрахункових документів на переказ коштів та привести нормативні акти Національного банку у відповідність до вимог міжнародних стандартів у банківській сфері», — пояснюють в Нацбанку.
Для України IBAN буде складатися з 29 букв і цифр: перші 10 знаків – це код країни і код банку, останні 19 – номер рахунку клієнта банку.
За першими двох буквах можна буде відразу розпізнати країну-учасника – Україна (UA), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити унікальну перевірку рахунку клієнта на коректність. При цьому чинний номер аналітичного обліку залишається незмінним.
Що таке IBAN?
IBAN – це унікальний банківський номер для кожного клієнта. Він не повторюється, і свій у кожної людини або підприємства. Як відбитки пальців. Номер значно спрощує систему взаєморозрахунків не тільки в рамках одного банку або країни, а взагалі по всьому світу. Така ідентифікація в рази скорочує перевірку платника і швидкість проведення розрахунків.
Загалом запровадження IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі