Суспільство
Українське видавництво переходить на папір, вироблений із «тетрапаків»
Харківське видавництво «Ранок» планує повністю перейти на папір, вироблений із «тетрапаків». А електороенергію на фабриці добуватимуть із з лушпиння соняшника.
Про це повідомив гендиректор видавництва «Ранок» Віктор Круглов.
Книги з упаковок
Як повідомляється, на Зміївській паперовій фабриці збудували енергетичну установку, яка вироблятиме електроенергію з лушпиння соняшника. Наразі підприємство відвантажує близько 1000 тонн паперу на місяць з використаної упаковки «тетрапак» з-під соків та молока. Обладнання та технологія, яку допомогла розробити власне шведська компанія Tetra Pak, дозволяє відокремлювати в упаковці папір від пластику.
Однак виробництво потребує багато енергії. Щомісяця фабрика спалювала 200 тисяч кубометрів газу – цього вистачило б на опалення 100 тисяч квартир.
Саме тому збудували установку, яка використовуватиме відходи розташованого поруч заводу, який віджимає соняшникову олію. 15 січня здійснили тестовий запуск.
«Є інженерні недоліки, але це все виправимо. Головне, що теоретичні розрахунки правильні. Наша мета виробляти папір, зберегаючи довкілля, без вирубки лісів, без газу – реальна», – підсумував Круглов.
Видавництво «Ранок» друкує понад 60% книг на папері з вторсировини, що його виготовляють на Зміївській фабриці. Завдяки фабриці Харківська область збирає до 15% використаних упаковок.
Відбілюють без хлору
Аби папір із відходів відповідав стандартам, згідно з якими білість паперу має перевищувати 70%, для відбілювання використовують технологію без використання хлору і діоксиду титану.
«Ми розробили спеціальний книжковий пухкий папір – bookpaper. Надруковані на ньому книжки менше важать і мають більш презентабельний вигляд. Нещодавно на такому папері “Ранок” випустив дитячу енциклопедію “Подорож до дивовижного світу тварин” Анни Клейборн і Брендана Кірні. Наразі ми вже маємо контракти з Польщею, Німеччиною, Австрією на постачання цього паперу», – розповідав Круглов.
Виготовлений з вторсировини папір має білість 88%. Круглов зазначив, що в Україні, на жаль, споживач надає перевагу яскраво-білому паперу з білістю 100%. На його думку, читати книги на надто відбіленому папері некомфортно, він ріже очі.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі