

Суспільство
Українська компанія запустила потужну лінію з виробництва підгузок (ВІДЕО)
Українська компанія «Біосфера» запустила виробництво підгузків. Нову лінію була зібрали та запустили за 7 тижнів в умовах карантину повністю силами виробничої команди корпорації при дистанційному консультуванні виробника обладнання. Про це повідомляє ua-news.liga.net.
Як зазначається, лінія була придбана в італійської компанії ANDRITZ DIATEC s.r.l. Компанія входить до ТОП-3 світових лідерів, що спеціалізуються на обладнанні для виробництва гігієнічної продукції, на якому працюють Kimberly-Clark (Huggies), Ontex (Dada) та інші міжнародні гравці. Лінія встановлена в Дніпрі на виробничому майданчику заводу «КПД».
Загальна сума інвестицій в проект складає 7 млн євро. Продуктивність лінії – 650 підгузків у хвилину, повна потужність заводу – на рівні 18 000 000 підгузків на місяць.
Читайте також: В Україні створили серветки, що повністю розкладаються
Зо відомо про виробництво?
Виробництво очолив Роберт Дрея, фахівець з Канади з багаторічним досвідом роботи в Procter & Gamble: «Карантинні заходи, введені в усьому світі, могли серйозно порушити наші плани. Ми прийняли обладнання та чекали на фахівців з Італії, які повинні були на місці забезпечити налагодження. Але кордони закрили, тому ми могли тільки отримувати їх консультацію в режимі онлайн. У результаті наша команда не припустилася жодної помилки: ми самостійно налагодили одну з найбільш високотехнологічних ліній з виробництва підгузків у світі. Колеги з Італії, з якими ми консультувалися, не могли повірити в те, що ми це зробили в дистанційному режимі без їх особистої присутності. Завдяки віддачі та професіоналізму команди все вийшло, і я радий, що можу бути частиною запуску продукту, якість якого не викликає сумнівів».
Яка потужність?
Продуктивність цієї лінії здатна покрити 15-20% загального обсягу потреб України в підгузках. «Біосфера» розраховує досягти цієї частки ринку за кілька років.
«Ми першими серед українських компаній запустили виробництво підгузків такого рівня і масштабу, щоб забезпечити споживачів в Україні продуктом високої якості, який не поступається рівня європейських брендів – це доводять і лабораторні дослідження, і споживчі тести. Ми готували цей проект кілька років, обираючи оптимальну лінію серед світових виробників обладнання. У наших планах випускати підгузки під декількома власними брендами та виробляти власні торгові марки для великих національних мереж. Найперший бренд підгузків в категорії value for money ми презентуємо вже наступного тижня – ми виходимо з унікальною пропозицією, яка вкрай актуальна в розпал складного економічного періоду», – коментує Андрій Здесенко, засновник та CEO «Біосфери». – Це був величезний виклик для всієї команди, особливо з урахуванням карантинних умов і неможливості присутності італійців. Запуск цього проекту став втіленням накопиченого досвіду у виробництві та маркетингу та бажанням забезпечити мільйони споживачів якісним продуктом. Ми лідери на ринку товарів для дому та персональної гігієни, і зараз наша амбіція – заслужити довіру батьків до такого технологічного продукту, як підгузок made in Ukraine».
Перша партія – на благодійність
Всю першу партію підгузків – а це близько 300 000 штук – корпорація прийняла рішення спрямувати на благодійність.
За підтримки фондів «Твоя Опора», Kiddo та «Клубу Добродіїв» підгузки будуть передані соціальним службам, комунальним медустановам, багатодітним сім’ям та самотнім батькам у складному матеріальному становищі.
Хто такі “Біосфера”?
Корпорація «Біосфера» – лідер з виробництва та дистрибуції товарів для дому та особистої гігієни в Східній Європі та Центральній Азії. Сьогодні продукція компанії представлена на 25 ринках, а в продуктовому портфелі корпорації більше 2000 найменувань товарів під торговими марками «Фрекен БОК», Smile, Selpak, Vortex, Novita, PRO service, ЛайKit та ін.
Головне фото: ua-news.liga.net
Суспільство

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.
Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».
Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.
«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.
Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)
Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:
«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».
На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.
Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»
Суспільство

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Унікальні дослідження науковців
Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:
- вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
- вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
- вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.
Повернення додому
Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.
«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.






Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.
Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ
Суспільство

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.
Про це повідомили в УЗ.
18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:
- відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
- зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.
Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ