Освіта
Українка стала однією з найкращих вчительок світу за версією Global Teacher Prize 2025
Леся Павлюк вчителює в ліцеї №7 в Івано-Франківську. У 2024 році вона здобула звання найкращої викладачки України за версією Global Teacher Prize Ukraine 2024.
Про це повідомили на сайті премії.
Як зазначають організатори премії Леся Павлюк — пристрасна педагогиня, яка у своїй роботі втілює стійкість, новаторство та відданість учням і громаді.
«Інноваційні методи викладання Лесі зосереджені на розвитку креативності, емоційного добробуту та практичних навичок. Вона використовує вправи з освітньої кінезіології та мнемоніку для покращення когнітивного розвитку та пам’яті, що особливо корисно для дітей з особливими потребами. Її інклюзивний підхід у класі допоміг учням з інвалідністю безперешкодно інтегруватися в загальноосвітнє середовище, сприяючи формуванню емпатії та розуміння серед усіх учнів»‚ — написали представники Global Teacher Prize.
Нагадаємо, що МОН запустило опитування для батьків про освіту та методи навчання: як долучитися.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Лесі Павлюк
Освіта
У межах реформи навчання МОН працює над розвитком сучасної освіти. Міністерство запрошує батьків поділитися думками та ідеями щодо нинішнього стану навчання у школах.
Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки.
Долучитися до анонімного опитування можна за посиланням. У ньому є можливість розгорнуто висловити свої думки щодо багатьох тем, зокрема:
- що вивчають школярі;
- якими вони користуються підручниками;
- як відбувається взаємодія між учителями й учнями в класі;
- у яких класах, майстернях чи лабораторіях проходить навчання дітей тощо.
Дізнатися про результати анкетування можна буде на сторінках МОН.
Читайте також: В одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО)
«Концепції створюємо спільно з візійними й практичними експертами у сфері освіти, яким важливо покладатися на думку батьків, учителів та школярів, адже саме вони відчуватимуть на собі поліпшення якості освіти. Завдання команди — визначити сильні сторони української освіти й запропонувати шляхи вдосконалення тих практик, що показують меншу ефективність чи додати нові підходи, яких освіта потребує»‚ — написали у відомстві.
Нагадаємо, що українські школярі отримали 50 тисяч доларів на соціальні проєкти: які саме.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі
Освіта
Підлітки з Київщини, Чернігівщини та Миколаївщини отримали фінансування у межах програми UActive від благодійного фонду savED. Загалом 20 команд школярів презентували свої ідеї, 10 з них отримали по 5000 доларів на втілення проєктів, спрямованих на відновлення і розвиток громад, постраждалих від війни.
Про це повідомляють представники фонду.
Як підлітки готувалися до проєктів
Протягом 15 тижнів учасники вивчали проєктний менеджмент і працювали над соціально важливими ініціативами для своїх громад. На фінальних презентаціях школярі захищали свої ідеї перед журі, до складу якого увійшли відомі громадські діячі, митці, підприємці та представники фондів .
Лідерка програми UActive Христина Кащук розповідає:
«Бачимо, як підлітки хочуть реалізовувати ідеї, які допоможуть соціалізуватися і створити місця для дозвілля. Багато з них пережили окупацію, і це стало поштовхом для змін. UActive — це не лише про гранти, це про розвиток лідерських ініціатив і підтримку втілення ідей».
Читати також: На платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл
Від екобаків до культурних просторів
Серед проєктів, що отримали фінансування:
- команда із села Шпитьки на Київщині створює гурток 3D-друку для виготовлення екобаків із переробленого пластику;
- школярі з Новокиївки на Миколаївщині облаштують Алею пам’яті захисникам і оновлять музей гімназії з інтерактивною виставкою;
- у Червоній Долині облаштують тематичний простір-їдальню у стилі світу Гаррі Поттера — їхній ліцей зруйнували авіаударом у 2022 році;
- учні Антонівки на Миколаївщині створять перший у громаді простір для фізичних активностей і реабілітації.
«Ми повірили, що можемо щось змінювати. Дуже хочемо, щоб у нашому селі з’явилася можливість подолати наслідки забруднення довкілля. Війна залишила свій слід у Шпитьках. Завдяки нашій ініціативі ми створимо екобаки для сортування відходів», — розповідає 16-річна школярка Дар’я Шамич про проєкт виготовлення екобаків із переробленого пластику.
Команди, які не отримали фінансування, стали частиною спільноти випускників UActive. Учасники продовжать працювати над своїми проєктами та отримувати наставництво і допомогу у пошуку ресурсів.
Про фонд savED
Благодійний фонд savED займається відновленням доступу до освіти у громадах, які постраждали від війни. Його проєкти включають облаштування освітніх просторів «Вуликів», відновлення шкіл, організацію укриттів і підтримку ініціатив підлітків у межах програми UActive.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: благодійний фонд savED.
Коментарі
Освіта
Осередок «Школи Супергероїв» відкрили в Одеській обласній дитячій клінічній лікарні. У ній будуть навчатися діти, які тривалий час перебувають на лікуванні чи реабілітації.
Про це повідомила перша леді Олена Зеленська.
Як навчаються у «Школі Супергероїв»
Заняття у закладі розпочали влітку 2024 року. Поки ремонтували приміщення, педагоги працювали з дітьми в їхніх палатах. Відтоді команда вчителів провела понад 1800 уроків.
Наразі у школі є окремі кабінети для дошкільнят, учнів молодших і старших класів, власний методист та фахівці, які викладають понад десять предметів.
Читайте також: В Україні створюють Science City для розвитку науки, освіти та інновацій
«Особливу увагу, звичайно, приділено ментальному здоров’ю дітей. У школі облаштували кабінет дитячого психолога, де маленькі пацієнти можуть знайти необхідну підтримку»‚ — написала Олена Зеленська.
Читайте також: У Запоріжжі відкрили першу підземну школу для тисячі учнів (ВІДЕО)
Створення шкіл при лікарнях
У 2024 році фундація Олени Зеленської профінансувала створення шести подібних шкіл. У 2025 році фундація планує відкрити щонайменше шість нових шкіл у лікарнях Чернігова, Черкас, Луцька, Чернівців, Тернополя та Мукачева, а також відновити осередок в «Охматдиті», що постраждав від російського удару.
Нагадаємо, що на Сумщині збудували першу підземну школу з протирадіаційним укриттям.
Фото: фейсбук-сторінка Олени Зеленської
Коментарі