Технології
Українець збудував енергоощадний будинок із пляшок
У селі Петриків на Тернопільщині збудували будинок без гострих кутів, жодної цегли та ніяких металевих конструкцій. Натомість – круглий дерев’яний каркас і 5 тисяч скляних пляшок у фундаменті, повідомляє 5 канал.
Господар будинку – Володимир Сеньків. Чоловік жартує про власний винахід: “Одні говорили, що вже церкву будують, інші – що цирк приїхав”. Насправді незвична форма будівлі допомагає заощаджувати тепло.
Для фундаменту – скляні пляшки
Нині Володимир із родиною готується до переїзду в новий будинок. Ззовні будівля нагадує величезну кулю. Трикімнатне житло площею 55 квадратних метрів зводили трохи більше двох місяців.
Читайте також: У Вінниці зведуть унікальну енергоефективну багатоповерхівку
“Робили ми це своїми силами. На майстрах економили. Я називаю цей будинок “зроби сам”, – розповідає винахідник.
Щоб закласти фундамент будинку, господар використав скляні пляшки.
“Тут ми використали приблизно 5 тисяч пляшок, а на сходах – шини. Це замість утилізації”, – розповідає господар диво-будинку.
Обійшлося у 10 тис. доларів
Зводити будинок Володимиру допомагали рідні. За архітектора – двоюрідний брат. Він розробив проект. Усі розміри розрахували за допомогою спеціального калькулятора в Інтернеті.
Читайте також: Полтавець збудував енергобудинок і економить по 3 тис. грн на місяць
“Коли я хотів будувати цей купол, я взяв м’яч футбольний. Є шестикутні латки білі і п’ятикутні чорні. Я їх поділив на трикутники і так розраховував. Потім зайшов в Інтернет і побачив цю програму. Звірив свої розрахунки – у мене зійшлося”, – зазначає будівельник Сергій Петришин.
Будівництво коштувало 10 тис. доларів. Це дешевше, порівняно зі зведенням класичного будинку, запевняють господарі. Крім того, помешкання енергоефективне.
Власники планують заощаджувати, зокрема, на опаленні. В оселі облаштували так звану двоковпакову піч. Вона краще віддає тепло та потребує менше дров.
Переїхати в нову оселю Володимир із дружиною планують навесні. До хати вже підведені всі необхідні комунікації, залишилося закінчити внутрішнє облаштування.
Технології
Діяльність хабу
Довідка про проєкт
- підтримку малого й середнього бізнесу;
- розвиток стартапів;
- впровадження інновацій у промисловості та інших секторах економіки тощо.
Коментарі
Технології
Як це працює:
- Відкрийте розділ «Незламність» у «Дії»;
- увімкніть фільтр «Банкінг»;
- дія покаже банки поблизу, доступні навіть у разі знеструмлень;
Що ще важливо
Коментарі
Технології
Про розробку
Як працюватиме система
Переваги DOT-Chain Defense
- Точність постачання. Підрозділи самостійно формують заявки, що відповідають їхнім реальним потребам.
- оптимізація часу. Система автоматизує подачу, моніторинг і звітність, звільняючи військових від зайвої паперової роботи.
- швидкість. Скорочення часу між заявкою і доставкою усуває затримки через бюрократію.
- прозорість. Виробники чітко розуміють потреби ЗСУ, що дозволяє вдосконалювати продукцію та пришвидшувати її виготовлення.
Коментарі