Технології
Українець створив застосунок, що дозволяє змоделювати ядерний вибух
Український розробник Віктор Кржемінський створив застосунок NuclearSimulation, що дає змогу змоделювати наслідки ядерного вибуху.
Про це пише видання dev.ua.
Скористатися розробкою можна тут (nuclearsimulation.inf.ua).
Яка мета?
Мобільний додаток українець розробив з метою допомоги фахівцям з цивільного захисту та громадянам оперативно визначити основні загрози, які можуть виникнути у разі застосування ядерної зброї.
Також застосунок буде корисний для фахівців навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності для проведення занять із відповідними категоріями громадян.
«Зауважу, що це спрощена модель вибуху, яка розглядає тільки наземний вибух та вибух у повітрі на висоті 500 метрів», — каже розробник.
Він також наголошує, що застосунок не є офіційним джерелом отримання розрахункових даних — він задуманий, як освітній ресурс.
Зони радіоактивного зараження місцевості для повітряного вибуху розраховуються з потужності 300 кілотонн, бо значні локальні опади виникають у час, коли вогняна куля досягає поверхні землі. Також ці показники не розраховуються для надмалих потужностей.
Як змоделювати вибух?
Перед початком роботи треба обрати потужність вибуху та його вид, швидкість та напрямок вітру. Для коректної роботи застосунку, перед тим, як натиснути кнопку «Змоделювати вибух» усі поля «Вихідних даних» повинні бути заповнені.
У розділі «Уражаючі фактори ядерного вибуху» з’являться розрахункові дані. Тут можна переглянути розрахунки:
- ударної хвилі,
- світлового випромінювання,
- проникаючої радіації,
- радіоактивного зараження місцевості.
Читайте також: «Кожна пара шкарпеток – це особиста історія». Як проєкт Vilni підтримує безробітних жінок під час війни
Далі — робота з картою. З допомогою «мишки» треба обрати на карті місце виникнення аварії. На карті відобразяться всі уражаючі фактори. Щоб вибрати відображення окремих категорій факторів у правому верхньому куті мапи є піктограмка шарів, клікнувши на яку можна вибрати окремі шари з уражаючими факторами.
Також при кліці лівою клавішею мишки на відображенні загроз, можна побачити їхні основні характеристики.
Інструментами Polyline та Polygon можна користуватися для визначення відстані та площі.
Нагадаємо, українські інженери розробили застосунок для проєктування переправи під військову техніку.
Також українські розробники виготовили мобільну електростанцію, що може завести танк.
Фото: pixabay.
Коментарі