Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Україна вперше відправила на переробку фуру з 20 тоннами вживаних батарейок

Опубліковано

Україна вперше відправила фуру з 20 тоннами вживаних батарейок на реальну переробку на завод GreenWEEE до Румунії. Про це повідомляється на сторінці організації “Батарейки, здавайтеся”. 

Як пишуть волонтери, лише 1 батарейка здатна забруднити 16 м2 землі, але за 8 років існування збору батарейок в Україні жодна з батарейок досі не потрапляла на утилізацію. Так відбувалося тому, що переробка не безкоштовна, за неї потрібно платити.

“Сьогодні з вашою підтримкою ми робимо історію – відправляємо першу фуру з 20 тоннами батарейок на завод GreenWEEE в Румунію! Кошти на першу фуру вдалося знайти завдяки тому, що разом з мережами Епіцентр К та Нова Лінія ми змогли втілити європейську модель відповідальності виробника. Її суть – за збір та переробку батарейок платять імпортери Duracell, VARTA, GP, Hausmark та мережа з доходів від продажів нових батарейок. Також переробку підтримали ще 111+ компаній”, – зазначили в організації.

Також зазначається, що однією цією фурою ми збережемо близько 1600 гектарі землі (це 2000 футбольних полів), в ній міститься приблизно 1 мільйон батарейок. Втім, це менше ніж 1% всіх тих батарейок, які ввозяться в Україну щорічно.

“В 2020 році ми зможемо відправити на переробку ще 100 тонн батарейок, але для цього нам потрібна ваша підтримка! Від самого початку наш проєкт фінансується незалежно – внесками людей та компаній”, – додали активісти.

Звідки ці батарейки?

«Київкомунсервіс» – це комунальне підприємство, яке займається збором відходів у людей по Києву. Збір батарейок вони почали 5 років тому, як власну ініціативу: роздавали людям картонні коробочки для під’їздів, встановили помаранчеві баки на вулицях.

Весь цей час підприємство зберігало батарейки у себе на складі, тому що не знали місця для їх надійної переробки.

Читайте також: Українці здали на переробку 2,5 тонни батарейок

Хто заплатить за переробку?

Переробку цих батарейок оплатить КП «Київкомунсервіс» із прибутків підприємства. Вони заробили ці кошти, надаючи послуги киянам із вивезення сміття.

“Втім, важливо розуміти, що фінансування батарейок із комунальних коштів – це відповідальне, але частинне рішення, яке не вирішить проблему переробки батарейок в масштабах Києва. В той час, як за 5 років киянам разом з «Київкомунсервіс» вдалося зібрати 70 тонн батарейок, в цей самий час кияни купили приблизно 1625 тонн нових батарейок, в 23 рази більше”, – розповідають активісти.

Щоб збирати та переробляти більше – комунальних коштів не вистачить, цей процес мають сплачувати та організовувати виробники батарейок та торгові мережі (так, як це відбувається в Європі).

Хто утилізує?

Директор комунального підприємства «Київкомунсервіс» Максим Ляшкевич поінформував, що тендер на обрання компанії-підрядника проведений в системі ProZorro. Переможцем обране підприємство ТОВ «Екологічні інвестиції», що забезпечить транспортування батарейок і їхню переробку на румунському заводі GreenWEEE, що знаходиться поблизу міста Бузау. Завод має майже 9-річний досвід переробки акумуляторів.

Суспільство

Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років

Опубліковано

Грузинська влада збільшила термін безвізового перебування в країні українців до трьох років. Зазначається, що відповідні зміни були внесені у постанову «Про затвердження переліку країн, громадяни яких можуть в’їжджати в Грузію без візи».

Про це повідомляє Грузія Online.

Згідно із поправкою, громадянам України дозволений в’їзд в Грузію без візи та перебування в країні протягом повних трьох років.

Раніше цей термін був обмежений одним роком, однак у лютому минулого року був продовжений до двох років.

Читайте також: ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах ВПО, станом на жовтень 2023 року в Грузії перебувало близько 27 тис. громадян України.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: Міграційної служби

Читати далі

Суспільство

«Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Опубліковано

П’ятого травня, о 14:00, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений до 10-ї річниці заснування батальйону «Азов». Забіг присвятять памʼяті полеглих азовців та підтримці захисників «Азовсталі», а всі зібрані кошти спрямують на підтримку бригади «Азов».

Про це повідомляє “ТиКиїв”.

Точну локацію проведення повідомлять у листі-підтвердженні після обов‘язкової реєстрації за посиланням.

Читайте також: Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розмитнення авто в «Дії»: що він передбачає

Для участі необхідно зробити благодійний внесок — 600 грн до 30.04 і 1 000 грн — вже з 01.05 по 05.05. На учасників чекають чотири дистанції на вибір: 1 км, 3 км, 5 км та 10 км.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: ТиКиїв

Читати далі

Суспільство

На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

Опубліковано

У Києві на вулиці Костянтинівській 6/8 планують відреставрувати кам’яницю київського війта — пам’ятку архітектури XVII–XVIII століть. Споруду ще називають “будинок Яна Биковського” або “будинок Петра I”.

Про це стало відомо з оголошення на сайті публічних закупівель Prozorro.

У Києві проведуть реставрацію кам’яниці київського війта — будинку Яна Биковського

Тендер на реставрацію оголосив київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використанню пам’яток історії, культури й заповідних територій. Очікувана вартість робіт — понад 3 мільйони гривень. 

Читайте також: Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Відкриті торги відбудуться 6 травня. Переможець має виконати реставраційні роботи до 10 грудня 2024 року.

Нагадаємо, Jamala буде речницею від України на Євробаченні 2024.

Фото: Наш Київ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: