Суспільство
Україна відкриває посольство в Руанді (ВІДЕО)
Україна відкриває посольство в Руанді на сході Африки. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ України.
За інформацією, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснив перший в історії візит до Руанди, де провів у столиці Кігалі переговори зі своїм колегою Вінсентом Бірутою.
Присутність України в Африці
«Наприкінці 2022 року Президент Володимир Зеленський поставив українській дипломатії чітке завдання: розширити присутність в Африці. Після ретельного аналізу ми запланували відкриття нових посольств в африканських країнах, одне з яких відкриємо в Руанді. Руандійська сторона вже надала офіційну згоду на створення української дипломатичної місії в Кігалі», — сказав Кулеба.
Міністри обговорили Формулу миру Президента України, яка допоможе встановити справедливий та довготривалий мир в Україні та гарантуватиме безпеку в світі, зокрема в Африці. Дмитро Кулеба запросив Руанду приєднатися до втілення Формули миру.
Читайте також: «Ми відчайдухи, у нас немає страху». Як це – бути волонтером в окупованій Новій Каховці
Окремою темою переговорів стала продовольча безпека в Африці, експорт українських зернових в рамках Чорноморської зернової ініціативи та гуманітарної програми «Grain From Ukraine».
Меморандум між Україною та Руандою
Дмитро Кулеба та Вінсент Бірута підписали меморандум про політичні консультації міністерств закордонних справ України та Руанди.
Вони домовилися, що перший раунд консультацій пройде в розширеному форматі за участі представників різних відомств України та Руанди, аби визначити конкретні спільні інтереси в сферах торгівлі, цифровізації державних послуг, аерокосмічній галузі, будівництві, освіті та фармацевтиці.
Дмитро Кулеба та Вінсент Бірута також домовилися провести ближчим часом бізнес-форум за участі українського та руандійського бізнесу.
Нагадаємо, шість африканських країн висловили бажання відкрити українські дипломатичні місії на своїх територіях.
Також ми повідомляли, що у Кенії створили український мурал «Зерна культури».
Раніше МЗС запустило відкритий пошук послів України.
Фото: wikipedia.org.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі