Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Україна цього року переведе в онлайн 50 державних послуг

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Упродовж цього ркоу Україна переведе в режим онлайн 50 пріоритетних послуг. Це відповідатиме 80% всіх звернень громадян, передає Інтерфакс-Україна

Зазначається, що ці послуги будуть доступні у застосунку “Дія” в середу.

“Найближчим часом на порталі з’являться оптимізовані послуги з прописки дитини онлайн, послуги у сфері будівництва, соціального захисту, реєстрації юридичних осіб. Наразі на порталі реалізовано 27 публічних послуг онлайн”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що у зв’язку з впровадженням онлайн-послуг для фізичних осіб підприємців (ФОП) українці стали вдвічі частіше відкривати ФОП онлайн. За місяць (15 березня – 15 квітня 2020 року) зафіксовано 6,2 тис. заявок, що майже вдвічі більше за показник за аналогічний період 2019 року.

Читайте також:Електронний паспорт відтепер доступний кожному українцю: як отримати

“Уряд посилює і посилюватиме курс на цифровізацію. Розуміючи цей тренд, ми закладаємо його в основу державно стратегії. Ми реалізовуватимемо ці стратегії трансформації у всіх сферах. Ми говоримо не лише про водійські права та паспорти в застосунку, а й про освіту онлайн, соціальні послуги онлайн, підприємництво онлайн та інші важливі речі онлайн”, – зазначили в уряді.

Завантажити додаток Дія можна на його офіційному сайті. Заплановано, що ним можуть скористатися користувачі будь-яких смартфонів: додаток вже з’явився в AppStore та GooglePlay.

Технології

Український ШІ-стартап AiSDR залучив $3 млн інвестицій

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український стартап AiSDR братів Юрія та Олега Заремб отримав $3 млн інвестицій від інкубатора Кремнієвої долини Y Combinator, українських фондів Flyer One Ventures, SID Venture та інших.

Про це повідомляє Forbes.

Стартап AiSDR займається розробкою інструменту на основі штучного інтелекту, що створює персоналізовані електронні рекламні кампанії та організовує зустрічі з потенційними клієнтами.

Наразі стартап залучив $3 млн від американських Y Combinator, Rebel Fund, Pioneer Fund, Bluepointe Ventures, українських SID Venture Partners, Flyer One Ventures, британського SCM Advisors, керуючого партнера DST Global Рахула Мехти, COO Rippling Метта МакІнніса, інвестора Figma та Notion Терренса Рохана, а також керуючого партнера 408 Ventures Ніка Білогорського.

AiSDR планує розширити свою команду, яка поки що складається з п’яти осіб, включаючи співзасновників, а також досягти $2 млн ARR протягом наступних 12 місяців.

Читайте також: Змінила ІТ на сільське господарство. Як фермерка з Бучі відновлює бізнес після окупантів

Cтартап має на цю мить 45 клієнтів, більшість із яких це B2B-бізнеси зі США.

«Ми розробили інструмент, який може взаємодіяти з потенційними клієнтами до моменту відеодзвінка, стягуючи лише 10% від звичайної вартості такого фахівця», – зауважують брати Заремба.

За допомогою продукту AiSDR клієнти писали таким компаніям як Goldman Sachs, Bank of America, Nike, PepsiCo, Volkswagen-Audi Group тощо, та отримували відповіді.

Про стартап

AiSDR заснований у серпні 2023-го українцями Юрієм та Олегом Зарембами у США. У 2017 вони році заснували стартап AXDRAFT, який надає послуги з автоматизації юридичних документів. У квітні 2019 року AXDRAFT закрив раунд фінансування на суму $1,1 млн. У межах  раунду проєкт оцінили у $10 млн.

У грудні 2020 року AXDRAFT продали міжнародній legaltech-компанії Onit. Після продажу Юрій Заремба залишався у стартапі на посаді генерального менеджера. Проте згодом брати вирішили залишити стартап, щоб почати новий проєкт.

Нагадаємо, американець запустив фонд Green Flag Ventures для інвестицій в українські стартапи.

Також ми розповідали, як українська компанія Mosqitter, яка спеціалізується на виробництві технологічних засобів для боротьби з комарами, залучила $200 000 інвестиції.

Фото: forbes.ua.

Читати далі

Технології

Синхронізація української та європейської енергосистем повністю завершена

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Процес синхронізації енергосистем України та ЄС повністю завершено, можливості для імпорту електроенергії з Європи збільшено до 1700 МВт.

Про це повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Зізнаюся, я довго чекав на можливість сказати ці слова публічно: процес синхронізації української та європейської енергосистем повністю завершено», — наголосив Кудрицький.

Він повідомив, що європейська мережа операторів ENTSO-E збільшила на 500 МВт технічну можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови – до 1700 МВт.

Таке рішення ухвалили українські партнери після відповідних досліджень безпечної та стабільної синхронної роботи української та європейської енергосистем.

Читайте також«Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює

«Це суттєвий внесок у стійкість нашої енергосистеми під час холодів та можливих атак ворога на енергетичні об’єкти», – написав Кудрицький.

Крім того, ЕNTSO-E визнало, що Укренерго виконало ключові технічні заходи, необхідні для постійної синхронізації української та європейської енергосистем.

Нагадаємо, у березні 2022 року Україна екстрено приєдналась до європейської енергосистеми. Для того, щоб перейти з екстреної на постійну синхронну роботу з ENTSO-E «Укренерго» мало завершити виконання всіх технічних умов, про які Україна домовилась з європейськими колегами ще у 2017 році.

Раніше ми повідомляли, що українські енергооб’єкти отримали три рівні захисту.

Фото: Укренерго.

Читати далі

Технології

В Україні стартував акселератор для стартапів у галузі розмінування

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні стартувала акселераційна програма для стартапів у сфері гуманітарного розмінування. її запустили у межах ініціативи Мінекономіки та Kyiv School of Economics.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

«Переконана, що технології, розроблені в Україні, не лише допоможуть швидше очистити територію нашої держави, але й стануть згодом статтею експорту», — зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Акселераційна програма підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні передбачає, зокрема:

  • навчальні курси з підприємництва;
  • менторську підтримку від галузевих експертів;
  • реальні випробування технологій на полігоні;
  • peer-to-peer взаємодію та підтримку.

Тимофій Милованов, Президент Київської школи економіки, повідомив, що учасники навчатимуться підприємництва, випробовуватимуть свої проєкти на полігонах і зможуть за відповідною якістю ідей, залучити інвестиції для їхнього розвитку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ20 років працювала «на когось», а тепер має власне ательє за грант: досвід швачки з Дніпропетровщини

«В ідеалі потрібно досягти рівня, де роботи, а не люди, працюватимуть у сферах із високою загрозою вибухів. Розвиток високотехнологічного суспільства визначить відновлення України», — акцентував Тимофій Милованов.

Учасники програми матимуть змогу скласти індивідуальну дорожню карту в супроводі менторів та експертів, отримати підтримку при розробці бізнес-моделі та плану розвитку бізнесу від ідеї чи прототипу до сертифікованого виробу, чи технології.

Реєстрація для участі в програмі доступна за посиланням.

Нагадаємо, Асоціація саперів України запустила навчальну платформу для дітей з мінної безпеки.

Також ми розповідали, що Канада передала Україні роботів-саперів.

Фото: АрміяІнформ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 години тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство8 години тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

Суспільство8 години тому

Під обстрілами рятували коней, а тепер займаються реабілітацією: як відновлюється кінно-спортивна школа на Харківщині

Кінно-спортивна школа на Харківщині пережила випробування повномасштабною війною — їм довелося евакуювати тварин до інших...

Суспільство1 день тому

«Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»

Колеги з різних куточків світу — виноградарі, винороби, туроператори — довго вмовляли Ірину Польшакову виїхати...

РЕКЛАМА: