Суспільство
Україна та Албанія уклали безпекову угоду: основні напрямки співпраці
Двостороння угода діятиме десять років. Документ про співробітництво підписав президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Албанії Еді Рама.
Про це повідомили в Офісі президента.
Як співпрацюватимуть країни
З початку повномасштабного вторгнення росії Албанія надає Україні військову та гуманітарну допомогу й продовжуватиме підтримку протягом усього терміну дії угоди.
Албанія долучиться до коаліції винищувачів та проводитиме мовну підготовку українських пілотів і технічного персоналу.
Також країни співпрацюватимуть у сфері оборонно-промислового комплексу, зокрема локалізовуватимуть виробництво в Україні.
Читайте також: Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)
Окремі положення документа передбачають:
- розвиток економічного партнерства;
- взаємодію у сфері безпеки;
- притягнення росії до відповідальності;
- санкційні заходи проти рф;
- компенсацію збитків;
- спільну роботу над відбудовою України.
Увагу в документі приділили також і перспективам членства України та Албанії в Європейському Союзі, адже обидві держави прагнуть досягти цього статусу.
Повний текст угоди можна прочитати за посиланням.
Нагадаємо, що в Києві відкрили перше нове посольство під час повномасштабної війни. Ним стало представництво Албанії.
Фото обкладинки: сайт Офісу президента
Суспільство
У Славутичі від 22 січня 2025 року не звучатиме тривога, яку оголошують під час небезпеки для Київської області. Місто є адміністративною частиною Вишгородського району Київщини, але географічно розташоване на території Чернігівської області.
Про це повідомив мер міста Юрій Фомічев.
«Нарешті питання, яке здавалось очевидним і зрозумілим, але майже рік не мало вирішення, закрито. Тепер наші діти зможуть перебувати в укриттях трохи менше часу!» — написав мер міста.
Раніше тривога на території міста лунала під час небезпеки для обох областей. У вересні 2024 року міський голова звернувся до Київської ОВА з проханням, аби тривоги у Славутичі оголошували тільки для Чернігівської області.
Нагадаємо, що рух «Жовта стрічка» до Дня соборності України провів акцію в окупованих містах (ФОТО).
Також ми повідомляли, що вперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).
Фото обкладинки: Pixabay
Суспільство
Українська символіка та різноманітні написи з’явилися у тимчасово окупованому Криму, Донецьку, Луганську, Мелітополі та інших містах.
Про це повідомили активісти «Жовтої стрічки».
«Сьогодні акція вчергове об’єднала сотні сміливих і сильних людей. Ми є голосом мільйонів українців на ТОТ. Попри ризики, ми показуємо — Україна єдина навіть у найтемніші часи. Ми доводимо, що окупантам не зламати наш дух. Адже нашу жагу до боротьби, до єдності, до України і до мирного життя на вільній землі їм побороти ніколи»‚ — написали представники руху.
Нагадаємо, що Кабмін перейменував у Криму низку географічних об’єктів: нові назви.
Фото: телеграм-канал «Жовта стрічка»
Суспільство
Відділення на два поверхи відкрили на базі одного з медичних закладів міста Вишгород. У ньому облаштували 20 стаціонарних ліжок та «Палату героя».
Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.
Новий простір зробили безбар’єрним, а для безпеки пацієнтів та персоналу підготували укриття. У відділенні облаштували спеціальні кабінети з сучасними моделями для занять і всіма необхідними пристроями.
«Його головне завдання — допомагати військовослужбовцям, пацієнтам із травматологічними патологіями та людям, які відновлюються після інсультів. Тут працює мультидисциплінарна команда, яка об’єднує ерготерапевтів, фізичних терапевтів, асистентів, терапевта мови та мовлення, психолога, лікаря-психіатра», — написав т.в.о. Київської ОВА Микола Калашник.
Читайте також: «Такі простори дають зрозуміти — ти не сам»: в Києві відкрили хаб для ВПО з Донеччини
Наразі у медзакладах Київщини вже працюють 9 із 13 запланованих реабілітаційних відділень. У чотирьох відділеннях фахівці завершують підготовчі роботи.
Нагадаємо, що на Київщині побудують новий житловий комплекс для соціальних груп (ФОТО).
Фото: сайт КОВА