

Суспільство
Україна стала лабораторією інновацій на полі бою — CNN
Українська винахідливість вразила офіційних осіб США, які високо оцінили здатність Києва розробляти креативні рішення для своїх потреб на полі бою. Такі рішення заповнюють важливі тактичні прогалини.
Про це йдеться у матеріалі CNN.
Зазначається, що минулої осені, коли Україна відвоювала значні території в серії контратак, вона завдала ударів по російських військах артилерією та ракетами американського виробництва. Частиною цієї артилерії керувала саморобна система цілевказівки, яку Україна розробила на полі бою.
Програмне забезпечення для західної зброї
Частина українського програмного забезпечення перетворила легкодоступні планшети та смартфони на складні інструменти цілевказування, які зараз широко використовуються в українській армії.
Результатом є мобільний додаток, який передає супутникові та інші розвідувальні зображення в алгоритм цілевказівки в реальному часі, який допомагає підрозділам на передовій вести вогонь по конкретних цілях. І оскільки це програма, а не частина апаратного забезпечення, її легко швидко оновити та оновити, і вона доступна широкому колу персоналу.
Читайте також: «За шкалою від 0 до 10 ефективність ЗСУ становить 12 балів» — Пентагон
Американські офіційні особи, знайомі з інструментом, кажуть, що він був дуже ефективним для наведення вогню української артилерії на російські цілі.
Додаток для націлювання є одним із десятків прикладів інновацій на полі бою, які Україна придумала протягом майже року війни.

Винаходи для ЗСУ
- Маленькі пластикові безпілотники, що тихо працюють над головою, скидають гранати та інші боєприпаси на російські війська.
- 3D-принтери виготовляють запчастини, щоб солдати могли ремонтувати важку техніку в польових умовах.
- Техніки переобладнали звичайні пікапи в мобільні ракетні установки.
- Інженери придумали, як прикріпити складні американські ракети до старих радянських винищувачів, таких як МіГ-29, допомагаючи українським ВПС літати після дев’яти місяців війни.
- Україна навіть розробила власну протикорабельну зброю «Нептун» на основі радянських ракетних конструкцій, яка може вражати російський флот з відстані майже 200 миль.
Хоча американські та інші західні офіційні особи не завжди мають досконале уявлення про те, як саме працюють українські системи, виготовлені на замовлення, однак і офіційні особи, і аналітики кажуть, що Україна стала справжньою бойовою лабораторією для дешевих, але ефективних рішень.
«Їхні інновації просто неймовірно вражають», — сказав Сет Джонс, директор програми міжнародної безпеки в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.
Нагадаємо, 93 ОМБр показала свій винахід – баггі для «Стугни-П».
Як ми повідомляли раніше, ЗСУ використовують українські е-байки Delfast із контейнером для керованих ракет.
Фото: edition.cnn.com.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ