Суспільство
Україна стала лабораторією інновацій на полі бою — CNN
Українська винахідливість вразила офіційних осіб США, які високо оцінили здатність Києва розробляти креативні рішення для своїх потреб на полі бою. Такі рішення заповнюють важливі тактичні прогалини.
Про це йдеться у матеріалі CNN.
Зазначається, що минулої осені, коли Україна відвоювала значні території в серії контратак, вона завдала ударів по російських військах артилерією та ракетами американського виробництва. Частиною цієї артилерії керувала саморобна система цілевказівки, яку Україна розробила на полі бою.
Програмне забезпечення для західної зброї
Частина українського програмного забезпечення перетворила легкодоступні планшети та смартфони на складні інструменти цілевказування, які зараз широко використовуються в українській армії.
Результатом є мобільний додаток, який передає супутникові та інші розвідувальні зображення в алгоритм цілевказівки в реальному часі, який допомагає підрозділам на передовій вести вогонь по конкретних цілях. І оскільки це програма, а не частина апаратного забезпечення, її легко швидко оновити та оновити, і вона доступна широкому колу персоналу.
Читайте також: «За шкалою від 0 до 10 ефективність ЗСУ становить 12 балів» — Пентагон
Американські офіційні особи, знайомі з інструментом, кажуть, що він був дуже ефективним для наведення вогню української артилерії на російські цілі.
Додаток для націлювання є одним із десятків прикладів інновацій на полі бою, які Україна придумала протягом майже року війни.
Винаходи для ЗСУ
- Маленькі пластикові безпілотники, що тихо працюють над головою, скидають гранати та інші боєприпаси на російські війська.
- 3D-принтери виготовляють запчастини, щоб солдати могли ремонтувати важку техніку в польових умовах.
- Техніки переобладнали звичайні пікапи в мобільні ракетні установки.
- Інженери придумали, як прикріпити складні американські ракети до старих радянських винищувачів, таких як МіГ-29, допомагаючи українським ВПС літати після дев’яти місяців війни.
- Україна навіть розробила власну протикорабельну зброю «Нептун» на основі радянських ракетних конструкцій, яка може вражати російський флот з відстані майже 200 миль.
Хоча американські та інші західні офіційні особи не завжди мають досконале уявлення про те, як саме працюють українські системи, виготовлені на замовлення, однак і офіційні особи, і аналітики кажуть, що Україна стала справжньою бойовою лабораторією для дешевих, але ефективних рішень.
«Їхні інновації просто неймовірно вражають», — сказав Сет Джонс, директор програми міжнародної безпеки в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.
Нагадаємо, 93 ОМБр показала свій винахід – баггі для «Стугни-П».
Як ми повідомляли раніше, ЗСУ використовують українські е-байки Delfast із контейнером для керованих ракет.
Фото: edition.cnn.com.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі