Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Україна повернула з полону 100 військових. Серед них – захисники «Азовсталі» та Гостомеля (ВІДЕО)

Опубліковано

Україна звільнила з російського полону 100 військовослужбовців. Серед них – захисники Маріуполя, «Азовсталі» та Гостомеля.

Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

За його словами, цього разу вдалося звільнити 100 військових, зокрема бійців ЗСУ, моряків, прикордонників та нацгвардійців.

Єрмак також зазначив, що цей обмін був непростим, а серед звільнених захисників чимало поранених. Усі вони невдовзі отримають всю необхідну допомогу.

Читайте також: Зовсім не імперське місто. Скільки років Одесі насправді?

«Серед них є оборонці Маріуполя, «Азовсталі», Гостомеля. Деякі люди отримали серйозні поранення, мають захворювання. Зробимо все необхідне, щоб кожен з них отримав всю необхідну допомогу», – написав очільник ОП.

Що відомо про цей обмін

Як повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, додому повертаються 80 Захисників та 20 Захисниць. Серед них дев’ятеро – офіцери, решта – представники рядового та сержантського складу.

Цього разу вдалося визволити 24 нацгвардійців, 22 прикордонника, 22 представника Військово-морських сил, 21 військовослужбовця Збройних сил України та 11 тероборонців.

Визволені захисники та захисниці брали участь у боях на Херсонському, Харківському, Донецькому, Київському, Запорізькому та Сумському напрямках. Серед героїв – оборонці Маріуполя, Бахмута та Гостомеля, а також захисники Чонгара, острова Зміїний, ЗАЕС та ЧАЕС. Наймолодшому з визволених оборонців всього 19 років.

Нагадаємо, на початку березня Україна повернула з російського полону 130 військових. Серед звільнених героїв – захисники Маріуполя, «Азовсталі» та Бахмута. Згодом, 3 квітня, стало відомо про повернення ще 12 людей.

Крім того, благодійний фонд Save Ukraine, який допомагає внутрішнім переселенцям, повернув з Росії та окупованих територій 18 українських дітей.

Фото: t.me/ermaka2022.

Суспільство

Засніжило у квітні: рятувальники показали, як виглядає Піп Іван

Опубліковано

На одній з найвищих вершин українських Карпат продовжує сніжити. Наразі на горі Піп Іван хмарно, є значний сніг. На кадрах помітно, що інеєм вкрито все довкола.

Фото з хуртовиною  показали у Чорногірському гірському пошуково-рятувальному пості.

Карпати в снігу

Станом на 9:00 18.04.2024 на горі Піп Іван хмарно, сніг, вітер східний 12 м/с, температура повітря -6°C”, – розповіли рятувальники.

Читайте також: Сніг посеред квітня: у гори Буковини повернулася зима – фото

Хурделиця в Карпатах

Нагадаємо, українські полярники записали звуки рідкісних китів.

Фото: Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост

Читати далі

Суспільство

У Торонто з’явиться новий магазин українських товарів

Опубліковано

У вересні, цього року, в Торонто відкриється новий магазин українських товарів ручного та крафтового виробництва. Українські виробники зможуть представити свою продукцію.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив генеральний консул України в Торонто Олег Ніколенко.

«Маю для вас круту новину. У середині вересня ми плануємо відкрити в Торонто тимчасовий магазин українських товарів ручної роботи та товарів крафтового виробництва. Цей магазин буде працювати аж до настання Різдва», – розповів Ніколенко.

Читайте також: Консульство України в Лондоні внесло зміни щодо видачі паспортів для ВПО: що варто знати

Він запросив українських виробників, охочих представити свою продукцію в цьому магазині, надсилати свої контактні дані до генконсульства в Торонто: «Давайте разом гідно представимо українську культуру, українську виробничу традицію та зав’яжемо нові економічні проєкти».

Нагадаємо, у Венеції відкриють український національний павільйон із плетіння сіток.

Фото: ОП

Читати далі

Суспільство

В Україні пройде фестиваль американського кіно “Незалежність”: якою буде програма

Опубліковано

13-тий фестиваль американського кіно “Незалежність” розпочнеться 9 травня у Києві, Львові та Одесі. У межах події покажуть добірку кінокартин про сучасність Америки, її розмаїття та цінності, силу незалежної думки й свободи слова.

Про це стало відомо із сайту фестивалю.

Традиційно програма складається з трьох секцій: ігрові фільми, документальні стрічки та ретроспективи, присвячені видатним американським режисерам сучасності.

Відкриє фестиваль Гран-Прі кінофестивалю Sundance 2024 року , потужна і водночас тендитна документальна робота про боротьбу і пристрасть у світі, що руйнується через війну, cтрічка Порцелянова війна (Porcelain War) .  Цей фільм – спільна робота американця Брендана Белломо і харків’янина Слави Леонтьєва про українських художників-керамістів Славу, Аню та Андрія, які з початком війни вирішували залишитися і боротися, змагаючись із солдатами, на яких вони перетворилися. 

Читайте також: 4 ініціативи у сфері розширення можливостей жінок отримають по 5000$ на реалізацію: голосили відбір проєктів

Основна програма охоплює гучні ігри та документальні релізи 2023-2024 років, до неї увійшли фільми від відомої студії А24 , гіти міжнародних фестивалів, таких як Sundance та Berlinale. Завдяки співпраці з компаніями Film Independent та American Film Showcase фестиваль представляє типову документальну програму з безкоштовними показами обраних фільмів.

Документальна програма

  • Стрічка “32 Звуки” (32 Sounds) досліджує явище звуку та обіцяє назавжди змінити слухове сприйняття глядачів.
  • “Маестра” (Maestra) знайомить глядачів із п’ятьма диригентками, ламаючи стереотип “нежіночої” професії.
  • Фільм “Вибір зброї: історія Ґордона Паркса” (A Choice of Weapons: Inspired by Gordon Parks) розповідає, як творчість одного фотографа вплинула на цілі покоління кольорових меншин у Штатах;
  • “Майстер світла” (Master of light) – фільм про художника, колишнього ув’язненого, який розвинув свої мистецькі навички за ґратами.
  • Документальний фільм “Ми годуємо людей” (We Feed People) розповідає про роботу міжнародної гуманітарної організації World Central Kitchen, яка забезпечує їжею людей, що постраждали від війни та катаклізмів.
  • “Народ лакота проти Сполучених Штатів” (Lakota Nation vs. United States) осмислює тему колоніалізму та вигнання корінних громад з американських земель.
  • “За межами утопії” (Beyond Utopia) – історія численних сімей, які ризикують життям, щоб втекти з деспотичної Північної Кореї.
  • “Інше тіло” (Another Body) – моторошна стрічка про сучасні дипфейк-технології у порно. Тема висвітлюється на досвіді однієї американської студентки.
  • “Проти всіх ворогів” (Against All Enemies) – фільм про екстремістські рухи під проводом колишніх військових ветеранів і загрозу демократії, яку вони несуть.
  • “Нове покоління: ґейм-революція” (The New Americans: Gaming a Revolution) – документальна робота про вплив ґейміфікованих сервісів на фінанси та суспільство.

Ретроспективна програма

Цьогоріч у фокусі ретроспективної секції – доробок братів Джоеля та Ітана Коенів. До програми належать три фільми, які демонструють жанрове розмаїття творчого дуету:

  • “Виховання Аризони (Raising Arizona)” — культова комедія про викрадення дитини з багатої сім’ї;
  • сюрреалістична стрічка “Великий Лебовскі” (The Big Lebowski);
  • “Старим тут не місце” (No Country for Old Men) — легендарний вестерн та чотириразовий лауреат премії “Оскар”.

Нагадаємо, друга частина науково-фантастичного фільму «Дюна» вийшла на українських платформах.

Фото: Сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: