Економіка і бізнес
Україна планує закупити 22 патрульні кораблі у Франції
Україна почала переговори про закупівлю 22 французьких патрульних кораблів для потреб Держприкордонслужби у зв’язку з агресією Росії в Керченській протоці, пише Інтерфакс-Україна.
Крім того, на узбережжі Азовського моря побудують спостережні вежі. Це дасть Держприкордонслужбі можливість повністю прикрити лінію морського кордону та забезпечити надійний захист.
Повний контроль морського кордону
“Ще один важливий елемент – система контролю за надводною обстановкою. Наразі на узбережжі Азовського моря вже побудовано п’ять веж, які протягом року будуть оснащені сучасними засобами візуального та радіотехнічного контролю. Ці об’єкти будуть інтегровані в загальну систему й допоможуть нам повністю контролювати лінію морського кордону”, – кажуть у Держприкордонслужбі.
Читайте також: США запропонували Україні більше військових кораблів
Після подій 25 листопада 2018 року, коли російські військові атакували українські кораблі й узяли в полон українських моряків, кораблі Держприкордонслужби переведені в повну бойову готовність.
“Усі вони досі перебувають на позиціях і проходять відповідні тренування. Звісно, враховуючи льодову обстановку. Але в разі воєнної агресії проти України сил тільки Морської охорони Держприкордонслужби буде замало. Тому ми відпрацьовуємо заходи протидії спільно зі штабом ООС і в єдиному задумі сил сектора національної безпеки та оборони”, – розповіли у Держприкордонслужбі.
Читайте також: База в Очакові: як США будують в Україні центр ВМС
Також Держприкордонслужба розглядає можливі варіанти посилення своїх морських підрозділів в Азовському морі.
“Ми вже виконали поточний ремонт кількох наших кораблів і катерів, минулого року на службу заступили катери проекту UMC-1000 із поліпшеними ходовими характеристиками, здійснено ремонт корабля «Донбас», але це тільки початок”, – розповіли у відомстві.
Завдання Держприкордонслужби – створити в Азовському та Чорному морях потужні й мобільні групи прикордонних кораблів і катерів, які могли б і оперативно та ефективно виконувати правоохоронні функції, і протидіяти воєнним загрозам на початковому етапі збройного конфлікту.
Економіка і бізнес
Що чекає на відвідувачів
- супермаркет «Сільпо» із власною пекарнею, фудкортом та зоною доставки;
- магазин косметики та побутових товарів EVA;
- ювелірні крамниці «Срібна країна» та «Золотий вік»;
- зоомагазин E-ZOO;
- аптека «Біла ромашка»;
- сервіс Doctor Mobi з ремонту та аксесуарів для гаджетів;
- квіткова крамниця;
- перший в Ірпені магазин міжнародної мережі JYSK.
Історія
Коментарі
Економіка і бізнес
Які потяги стали флагманськими
- №15/16 Харків – Ясіня. Поїзд назвали на честь видатного театрального діяча Леся Курбаса. Театр митця «Березіль» став культурною візитівкою Харкова;
- №17/18 Харків – Ужгород. На честь 300-річчя від дня народження українського філософа Григорія Сковороди у 2022 році потяг отримав назву «Сковорода».
- №79/80 Дніпро – Львів. Потяг «Січеслав» назвали на честь історичної варіації перейменування міста Дніпро у 1918 році.
- №91/92 Київ – Львів. Поїзд має назву «Леополіс», він повністю складається з нових вагонів, які збудували під час війни.
- №105/106 Київ – Одеса. «Чорноморець» — це головний поїзд Одеського депо з історичною назвою.
Як облаштували вагони
Музичний супровід
- «Сковорода» — «Паровоз» Євгена Хмари;
- «Леополіс» — «Місто весни» у виконанні «Один в каное» та «Океан Ельзи»;
- «Січеслав» — «Доброго вечора, ми з України» гурту PROBASS & HARDI;
- «Лесь Курбас» — інструментальна версія «Черемшини»;
- «Чорноморець» — мелодія «Край Чорного моря» Табачникова.
Коментарі
Економіка і бізнес
Врожай батату зібрали на Одещині в Білгород-Дністровському районі. Картоплю на семи гектарах вирощувало фермерське господарство «Буджак».
Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.
За словами керівника господарства Олексія Згіріна, сорт батату «Борегард» вирощували за допомогою новітніх технологій. Аграрії використовували безвірусний посадковий матеріал, що дозволило зменшити кількість хімічних обробок і покращити якість овочів.
Читайте також: Київський заклад створив символічну ялинку з українських колосків (ФОТО)
«Одеський регіон стає осередком інноваційного агробізнесу. Однією з таких цікавих новинок є вирощування батату, або солодкої картоплі. Ще кілька років тому цей коренеплід був екзотикою, а сьогодні — зайняв своє місце в меню багатьох ресторанів та сімейних застіль»‚ — написав Олег Кіпер.
Як вказують у галузевому виданні AgroReview, раніше в Україні батат вирощували переважно на Херсонщині, але на невеликих площах.
Нагадаємо, що В Україні запустили цифровий сервіс єРослинництво: для чого він потрібен.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі