

Економіка і бізнес
Україна піднялася на 14 позицій в Індексі людського розвитку
За останній рік Україна піднялася на 14 позицій в Індексі людського розвитку та цього року посідає 74 місце. Про це повідомляється на сайті UNDP, пише mind.ua.
Щорічний звіт ООН про розвиток людського потенціалу «Індекс людського розвитку» складають з урахуванням тривалості життя жителів країни, освіти та рівня доходів.
Як зазначається, всього у рейтингу 189 країн. У минулорічному Індексі людського розвитку Україна посіла 88 місце. Загальний коефіцієнт України дорівнює 0,779 (з максимальних 1,000).
Читайте також: З’явився світовий рейтинг швидкості інтернету: на якому місці Україна
Згідно з індексом, очікувана тривалість життя українців становить 72,1 року.
Індекс освіти вимірює середню тривалість навчання населення, яке складає 11,4 року й очікувану тривалість навчання населення – 15,1 року.
Індекс валового національного доходу на душу населення становить $13 216.
Читайте також: Український фонд стартапів обрав переможців 17-го пітчу
Зазначається, що список очолює Норвегія, другу сходинку посідає Ірландія, а трійку замикає Швейцарія.
До ТОП-10 увійшли Гонконг, Ісландія, Німеччина, Швеція, Австралія, Нідерланди та Данія.
Фото: slovoidilo.ua
Економіка і бізнес

2 липня у Києві HR Wisdom Summit об’єднає понад 400 HR-фахівців, керівників бізнесу та підприємців. На події уагу сфокусують на тому, як не просто «виживати» в команді, а створювати середовище, де люди розкриваються попри війну, втому і постійні зміни.
Про це редакції повідомили організатори заходу — журнал «ТОП-100. Рейтинги найбільших» та медіа Delo.ua.
30+ спікерів, 5 панельних дискусій і конкретні кейси — про:
- адаптацію ветеранів у колективах без формальностей;
- утримання талантів, коли всі навколо в пошуку «кращого»;
- створення мотивації, що тримає не тільки зарплатою;
- як освіта в компанії стає інструментом довіри, а не звітністю;
- реальні HR-рішення для роботи в умовах війни.
Серед спікерів — HR-керівники топових компаній: «OLX Робота», Нафтогаз, Novus, ArcelorMittal, «ПриватБанк», Sense Bank, Nestlé, EVA, ДТЕК, ОККО, Метінвест, Teva, Астарта, Kernel та інші. Також долучаться представники уряду, зокрема міністерка соцполітики Оксана Жолнович та її перша заступниця Дарія Марчак.
Читайте також: «Батько маркетингу» з українським корінням
За словами організаторів, уже понад десять років цей захід допомагає бізнесу переосмислювати роль HR, впроваджувати інновації та змінювати підходи до лідерства через людяність.
Дізнавайтеся деталі та реєструйтеся на захід за посиланням.
Про організаторів
Ekonomika+ — це бізнес/медіа бюро, до якого входять лідери ділового контенту Delo.ua, MMR.ua, Womo.ua та журнал «ТОП-100. Рейтинги найбільших». Щороку Ekonomika+ проводить понад 10 масштабних заходів, серед яких — GET Business Festival та HR Wisdom Summit. З 2013 року HR Wisdom Summit зібрав понад 6000 учасників і став головною подією для тих, хто творить майбутнє компаній через людський капітал.

Нагадуємо, що засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні.
Фото афіші надали орагнізатори
Економіка і бізнес

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на 1,5 мільярда доларів. Посадовець назвав масовану атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.
Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.
У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще 2,3 мільярда канадських доларів у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.
Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден зі «тіньового флоту» росії.
«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.
Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.
Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7
Економіка і бізнес

Міралі — кухар з Азербайджану, якого кликали працювати до себе ресторани з зірками Мішлена, та він обрав створювати нову українську кухню. Уклав душу та весь ресурс у власний ресторан Mirali, а продукти принципово закуповує лише в українських господарств, щоб розвивати своє.
Азійські місо-пасту чи соєвий соус він готує з локальних інгредієнтів, та знайшов заміну навіть італійським трюфелям — замовляє їх з ферми на Вінниччині, яку 10 років тому заснував аграрій Олександр Джига.
Цей підприємець веде YouTube-канал, де розказує про технологію вирощування грибів, ділиться досвідом в агробізнесі, показує життя в селі та локальні виробництва. Дивіться більше в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».
Фото обкладинки: скриншот відео ШоТам